13.08.2014. 20:54
Šovakar tika aizvadīta Vācijas Superkausa izcīņa. Jau trešo gadu pēc kārtas šo trofeju sadalīja Dortmundes "Borussia" un Minhenes "Bayern". Gluži kā iepriekšējā reizē, arī šovakar pārāka bija Dortmunde, uzvarot pašreizējo Bundeslīgas čempioni un nacionālā kausa īpašnieci "Bayern" ar 2:0.

Dortmundes "Borussia" un Minhenes "Bayern" Vācijas Superkausa izcīņā tikās jau trešo reizi pēc kārtas. 2012. gadā triumfēja Minhene, bet pagājušās sezonas ievadā ar 4:2 pārāka bija "Borussia". Toreiz divus vārtus guva Marko Roiss, kurš joprojām atkopjas pēc savainojuma un šovakar nespēlēja. Tāpat Dortmundei bija jāiztiek bez pamatvārtsarga Romāna Veidenfellera un Matsa Hummelsa.

"Bayern" sastāvā iztrūka vairāku pamatsastāva futbolistu, kas deva iespēju laukumā doties vairākiem mazāk redzētiem futbolistiem, kā arī dažiem jaunieguvumiem, bijušo Dortmundes uzbrucēju Robertu Levandovski ieskaitot. Polim, kurš uz Minheni pārcēlās pēc iepriekšējās sezonas beigām, šī bija pirmā oficiālā spēle "Bayern" rindās, kas bija ne tikai jāaizvada pret "Borussia", bet arī tās laukumā.

Minhene varēja izvirzīties vadībā jau otrajā minūtē, kad no soda laukuma sita Šačiri, taču Dortmundes rezerves vārtsargs Langeraks atvairīja bumbu. Aktivitātes bija te pie vieniem, te otriem vārtiem, taču kopumā bīstamāki uzbrukumi bija Dortmundei. Immobile ar tālsitienu raidīja bumbu nedaudz garām, pēc Kirha sitiena glāba Noiers, turklāt "Bayern" ik pa laikam aizsardzībā pieļāva kļūdas un īpaši pārliecinoši neizskatījās.

Puslaika vidū Dortmunde savu pārsvaru pārvērta vārtu guvumā – Mhitarjans soda laukumā piespēlēja Obamejangam, bumba līdz uzbrucējam netika, taču no aizsargiem atlēca atpakaļ pie paša Mhitarjana, kurš ar spēcīgu sitienu pārspēja Noieru. Turpinājumā "Borussia" vēl vairākas reizes pārbaudīja Noiera meistarību, pārsvarā gan sitot bumbu vārtsargiem tieši virsū. 1:0 pēc 45 minūtēm.

Uzreiz pēc pārtraukuma labs izrāviens padevās Levandovskim, taču Langeraks izskrēja no vārtiem un novērsa briesmas. "Bayern" kopumā spēlēja labāk, taču īstu spiedienu uzsākt neizdevās. 62. minūtē pēc Piščeka centrējuma Obamejangs ar galvu raidīja bumbu vārtu stūrī, panākot 2:0. Gabonietis pēc vārtu guvuma galvā uzvilka Zirnekļcilvēka masku, bet mirkli vēlāk tika nomainīts.

Turpinājumā vēl vienam vārtu guvumam tuvu bija Mhitarjans, bet "Bayern" spēja atbildēt ar bīstamu standartsituāciju – pēc Alabas soda sitiena bumba lidoja vārtos, taču Langeraks spēlēja precīzi. Kopumā par Dortmundes uzvaru šaubos neradās, un "Borussia" izcīnīja savu otro Superkausu pēc kārtas, kā arī piekto kopumā - tikpat uzvaru ir arī "Bayern".

Vārti: Mhitarjans 23'; Obamejangs 62'Brīdinājumi: Hojbjerjs, Boatengs, LāmsBorussia: Langeraks, Šmelcers (Durms 46'), Ginters, Papastatopuloss, Kirhs (Benders 85'), Piščeks, Kēls, Hofmans, Mhitarjans, Immobile, Obamejangs (Ramoss 63')Bayern: Noiers, Alaba, Boatengs, Rode, Bernats, Hojbjerjs (Gece 59'), Martiness (Dante 31'), Gaudino, Šačiri, Levandovskis, Millers (Lāms 46')