05.10.2013. 18:33
Šodien Vācijas futbola Bundeslīgas 8. kārtas mačā Dortmundes "Borussia" derbijā ar 0:2 piekāpās Menhengladbahas "Borussia". Dortmundei lielāko daļu mača bija pārsvars, taču mača beigās nopelnītā sarkanā kartīte un sekojošais 11 metru soda sitiens ļāva trīs punktus iegūt Menhengladbahai. Dortmundei šis bija pirmais zaudējums sezonā.

Čempionāta līdere Dortmunde šodien izbraukumā "Borussia" derbijā tikās ar Menhengladbahu. Bez jau labu laiku nespēlējošā Lukaša Piščeka Dortmundei bija jāiztiek arī bez Marsela Šmelcera (viņa vietu aizsardzībā ieņēma jaunais Eriks Durms), pussargu līnijas centrā vieta pamatsastāvā atradās Svenam Benderam, savukārt Jakubu Blaščikovski atkal izkonkurēja Pjērs Emeriks Obamejangs. Viesi izskatījās labāk jau no pirmajām minūtēm un, tuvojoties puslaika vidum, sāka radīt arī momentus.

17. minūtē Menhengladbahas vārtsargs ter Štēgens īsā laikā glāba komandu pēc Roisa (šodien spēlēja pret bijušo klubu) un Levandovska sitieniem. Nedaudz vēlāk arī Groskroics nopietni pārbaudīja ter Štēgena meistarību. Roiss vēlāk turpināja savas aktivitātes, gan dalot lieliskas piespēles, gan arī vēl pats cenšoties pārspēt ter Štēgenu. Dortmunde pirmajā puslaikā neapšaubāmi dominēja, kopumā izdarot 17 sitienus pa vārtiem, taču tā arī nespēja iekarot Menhengladbahas cietoksni. 0:0 pēc 45 minūtēm.

Pēc pārtraukuma mājinieki spēlēja aktīvāk, taču Dortmundei joprojām bija pārsvars. Tāpat redzams atkal bija Roiss. 62. minūtē futbolista soda sitiens bija neveiksmīgs, taču bumba nonāca atpakaļ pie Roisa, un viņš ar atkārtotu sitienu atkal radīja pamatīgas problēmas ter Štēgenam. Viesi centās izraut uzvaru, bet 80. minūtē bīstams uzbrukums sanāca Menhengladbahai, un Hummelss soda laukumā nogāza Nordveitu – sarkanā kartīte un pendele. Krūze realizēja iespēju, panākot 1:0. Roiss gandrīz līdzsvaroja rezultātu (glāba pārliktnis), taču jau mirkli vēlāk Rafaels pretuzbrukumā panāca 2:0. Dortmundei pirmais zaudējums Bundeslīgā šosezon.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
04.10.2013. 21:30 Hannover – Hertha BSC 1:1 (1:0) Šulcs 23' – Ronijs 81'
05.10.2013. 16:30 Borussia M'Gladbach – Borussia Dortmund 2:0 (0:0) Krūze 81'(11m); Rafaels 86'
05.10.2013. 16:30 FSV Mainz – Hoffenheim 2:2 (0:2) Čupo-Motings 82'; Noveski 90' – Folands 14'; Firminu 22'
05.10.2013. 16:30 Schalke – Augsburg 4:1 (2:1) Boatengs 16'(11m); Salai 28' 78'; Mejers 86' – Melderss 10'
05.10.2013. 16:30 VfB Stuttgart – Werder Bremen 1:1 (1:0) Harniks 5' – Pētersens 37'
05.10.2013. 16:30 VfL Wolfsburg – Eintracht Braunschweig 0:2 (0:1) Belarabi 31'; Kaliguri 86'
05.10.2013. 19:30 Bayer Leverkusen – Bayern München
06.10.2013. 16:30 Nürnberg – Hamburger SV
06.10.2013. 18:30 SC Freiburg – Eintracht Frankfurt