07.01.2017. 17:21
Francijas biatloniste Marī Dorēna-Abēra sestdien Vācijas pilsētā Oberhofā svinēja uzvaru Pasaules kausa (PK) šīs sezonas ceturtā posma desmit kilometru iedzīšanas distancē. Savukārt vīriešiem šajā disciplīnā pārliecinoši triumfēja viņas tautietis Martēns Furkads.

Dorēna-Abēra šautuvē pieļāva divas kļūdas un distanci veica 34 minūtēs un 33,3 sekundēs, finišā par 38,8 sekundēm apsteidzot sprinta uzvarētāju Gabrielu Koukalovu, kura neaizvēra trīs mērķus.

Savukārt trešā bija somiete Kaisa Mekereinena, kura kļūdījās četras reizes un uzvarētājai zaudēja minūti un 19,1 sekundi.

Šajā posmā nepiedalās Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika, toties sacensību apritē pēc bērna piedzimšanas atgriezusies titulētā baltkrieviete Darja Domračeva, kura sprintā ieņēma 37.vietu, bet iedzīšanā finišēja trīs pozīcijas augstāk.

Iedzīšanā trīskārtējā olimpiskā čempione mēroja sešus soda apļus, bet no uzvarētājas atpalika teju četrarpus minūtes.

Par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi kļuvusi Koukalova, kura tikusi pie 419 punktiem, bet piecus punktus viņai zaudē Mekereinena, kamēr iepriekšējā līdere Laura Dālmeiere, kas izlaiž šo un nākamo posmu, ar 410 punktiem ir trešā. Savukārt Bendika ar pieciem punktiem ir 79.pozīcijā.

Bendika šo posmu izlaiž, lai turpinātu treniņus augstkalnē. Sacensību apritē viņa atgriezīsies nākamajā posmā pēc nedēļas Rūpoldingā. Līdz ar posma izlaišanu Latvija nav tikusi pie punktiem Nāciju kausa kopvērtējumā, kas tiks ņemts vērā sadalot 2018.gada olimpisko spēļu kvotas. Pirms šī posma Latvija ar 460 punktiem atradās 25.vietā, kas Olimpiādē dotu divas dalībnieces sieviešu sacensībās.

Nestartējot Latvijas titulētākajam biatlonistam Ilmāram Bricim, sestdien 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās uzvarēja titulētais Martēns Furkads no Francijas. Savukārt otro vietu ieņēma vācietis Arnds Peifers, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās itālis Dominiks Vindišs.

Iedzīšanā bija paredzēts piedalīties arī 46 gadus vecajam Bricim, kurš sprintā bija 59.vietā, bet sestdien uz starta viņš tomēr neizgāja. Kā norādīja Latvijas Televīzija (LTV), pieredzējušais sportists sestdien bija devies uz Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa izcīņas posmu Itālijā, lai palīdzētu Bendikai sprintā izcīnīt augsto trešo vietu.

Šo posmu izlaiž arī Latvijas komandas līderis Andrejs Rastorgujevs, kurš vēlas labāk sagatavoties sezonas atbildīgajiem startiem. Tikmēr ceturtdien šīs sezonas sekmīgās Pasaules kausa sprinta sacīkstes aizvadīja veterāns Ilmārs Bricis, kurš desmit kilometru distancē ieņēma 59.vietu un pirmo reizi sešu gadu laikā kvalificējās iedzīšanas distancei, kurā soprtisti sacentīsies sestdien. Savukārt šis posms noslēgsies svētdien distancēs ar masu startu.

Pasaules kausa kalendārā šosezon paredzēti deviņi posmi, bet Krievija atteicās no Tjumeņā plānotā astotā etapa rīkošanas, līdz ar to šim posmam mājvieta vēl tiek meklēta. Tikmēr pasaules čempionāts gaidāms nākamā gada februārī Hohfilcenē, Austrijā.