03.06.2014. 11:14
Dopinga lietošanas dēļ diskvalificētais amerikāņu sprinteris Taisons Gejs jau jūlijā atgriezīsies sacensību apritē, informē NBC Sports.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Gejs pieteicies 100 metru sprinta sacensībām Šveices pilsētā Lozannā gaidāmajās Dimanta līgas sacensībās 3.jūlijā. Amerikāņa viena gada diskvalifikācija noslēgsies 23.jūnijā.

"Lozannā man vienmēr paticis startēt, un esmu sajūsmināts, ka tās būs manas pirmās šī gada sacensības," izteicies Gejs. "Man tur ir jāskrien ātri. Esmu trenējies jau vairākus mēnešus un būšu gatavs startēt 3.jūlijā."

Sagaidāms, ka Gejs šajās sacensībās spēkosies arī pret savu tautieti Džastinu Getlinu, kurš savulaik arī tika apsūdzēts dopinga lietošanā.

Gejam pērn pozitīvas bijušas divas dopinga analīzes, kas ņemtas ārpus sacensībām, kā arī vienas sacensību laikā ņemtās pārbaudes, tāpēc sportistam piespriesta gada diskvalifikācija, kas sākusies ar pagājušā gada 23.jūniju.

Pats Gejs pirms tam medijiem bija izteicies, ka pieļāvis kļūdu, lietojot dopingu, turklāt viņa nožēlu saprotot arī ASV Antidopinga aģentūra (USADA), kas sportistam ļāvusi jau šogad atkal startēt sacensībās.

Gejam tika anulēti visi rezultāti kopš 2012.gada 15.jūlija, tāpēc atņemta medaļa, kas tika izcīnīta Londonas olimpisko spēļu 4x100 metru stafetes sacensībās. Kā vēsta USADA, savu medaļu Gejs jau atdevis.

Tā kā vairākas pozitīvas analīzes konstatētas īsā periodā, tās visas atzītas par vienu pārkāpumu, turklāt sadarbošanās ar izmeklētājiem sportistam palīdzējusi izvairīties no ierastās divu gadu diskvalifikācijas.

31 gadu vecais Gejs ir 2007.gada pasaules čempions 100 un 200 metru distancēs.

Viņa personīgais rekords - 9,69 sekundes - padara amerikāni par visu laiku otru ātrāko sprinteri aiz jamaikieša Useina Bolta, šo godu dalot ar vēl vienu Jamaikas sprinteri Johanu Bleiku.

Kā ziņots, sprinta skriešanas sporta veids zaudējis savu reputāciju pēc tam, kad aizvadītajā vasarā pozitīvus dopinga rezultātus bez Geja uzrādīja arī pasaules slavenie skrējēji Asafa Pauels, Šerona Simpsone un Veronika Kempbela-Brauna.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties