07.03.2014. 19:00

Mača 1.periodā rezultāts ir 1:0 Dinamo labā, vārtus vairākumā guvis Gints Meija.

Jau pirmajās minūtēs uz priekšu metās rīdzinieki, labu brīdi burtiski ielencot Donbass vārtus. Pēc tam gan sekoja mājinieku atbildes trieciens un visu savu meistarību spiests demonstrēt bija Telkvists. Spēles 6.minūtē pēc rīdzinieku kļūdas līdz vārtiem izlauzās Dmitrijs Kagarļickis, tomēr viņa metiens lidoja garām vārtiem - ripa noslīdēja no nūjas lāpstiņas. Tikmēr spēle jau bija ieguvusi visai piesardzīgu raksturu, abām komandām rūpīgi sargājot savu aizsardzības zonu. Perioda vidū teicama izdevība Marselam Haščākam, tomēr Maikls Leitons Donbass vārtos necaursitams. Tikmēr mājinieku aizsargs Oļegs Piganovičs izpelnījās 2+10 soda minūtes pret Juri Upīti, dodot iespēju Dinamo pirmajam vairākuma mēģinājumam. Gints Meija tajā atklāja komandas rēķinu izslēgšanas mačos, pēc teicamas Pola Šehuras piespēles raidot ripu vārtos no neērtās puses.

Gagarina kausa izcīņa. Rietumu konferences ceturtdaļfināls. 2014.gada 7.marts, Doņecka, Arena Družba.

Doņeckas Donbass - Rīgas Dinamo 0:1 (0:1; 0:0; 0:0)

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#36 Jakub Sedlacek);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #16 Jēkabs Rēdlihs, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #9 Krišjānis Rēdlihs - #11 Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: #81 Marcel Hossa - #41 Jamie Johnson - #87 Gints Meija, #90 Lauris Dārziņš - #38 Paul Szczechura - #47 Mārtiņš Cipulis, #77 Marcel Hascak - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #7 Rustams Begovs - #95 Juris Upītis.

Cīņa ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām. Otrais mačs sestdien plkst. 17 pēc Latvijas laika arī notiks Doņeckā, bet Rīgā sērija turpināsies nākamās nedēļas pirmdienā un otrdienā.

Ukrainā esošās nestabilās situācijas dēļ tikai trešdien tika oficiāli apstiprināts, ka Donbass komanda Gagarina kausa mājas spēles varēs aizvadīt Doņeckā.

Dinamo treneri uz izbraukuma spēlēm līdzi ņēmuši 26 hokejistus - trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 15 uzbrucējus.

"Abu komandu meistarības līmenis ir stipri līdzīgs, tāpēc liela nozīme būs cīņassparam un, protams, arī kreatīvajām darbībām," laikrakstam Diena pirms došanās uz Ukrainu atzina rīdzinieku galvenais treneris Artis Ābols. "Viens ir pilnīgi skaidrs - vajadzētu censties pēc iespējas mazāk noraidīties. Uz standartsituāciju rēķina vienu vai pat divas ripas var iemest, un tam var izrādīties svarīga nozīme."

Regulāro čempionātu Rīgas Dinamo noslēdza Rietumu konferences piektajā vietā, bet Donbass ierindojās ceturtajā pozīcijā un vien pēdējā kārtā nodrošināja sava laukuma priekšrocības.

Abu komandu abās šīs sezonas tikšanās reizēs regulārajā čempionātā uzvarēja viesi - Dinamo ar 4:2 un Donbass ar 1:0. Otrā abu komandu cīņa notika 4.martā un vienībām bija noslēdzošā pirms izslēgšanas cīņu turnīra.

Rīgas Dinamo komanda Gagarina kausa spēlēm kvalificējusies pēc gada pārtraukuma un kopumā piekto reizi sešās KHL sezonās. Iepriekš vienībai divas reizes izdevies pārvarēt konferences ceturtdaļfinālu.

Savukārt Donbass komanda, kas KHL aizvada savu otro sezonu, Gagarina kausam kvalificējusies pirmoreiz.

Pirms Gagarina kausa spēlēm Rīgas Dinamo komandu piemeklēja jūtamas sastāva problēmas. Joprojām Rīgas Dinamo komandai nepalīdz roku lauzušais aizsargs Arvīds Reķis, bet muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš bija vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš guvis papēža kaula lūzumu, bet jau ilgstoši traumas dēļ komandai nevar palīdzēt arī aizsargs Oskars Cibuļskis. Tāpat vienībai nevar palīdzēt Soču Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Donbass komandai savainoto sarakstā nav neviena hokejista.