23.03.2014. 23:13

• Sprukta un Rēdliha «Lokomotiv» pārņem vadību sērijā ar SKA šodien
  • Bārtuļa «Donbass» uzvar ilgākajā spēlē KHL vēsturē vakar

Aizvadītajā Rietumu konferences pusfināla sērijas spēlē, kas notika neitrālā laukumā Bratislavā, «Lev» izcīnīja uzvaru pagarinājumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0).

Pamatlaikā «Donbass» labā pa vieniem vārtiem guva Niko Kapanens un Jevgēņijs Beluhins, bet «Lev» rindās to pašu paveica Jevgēņijs Dadonovs un Petrs Vrāna.

Savukārt uzvaras vārtus «Lev» guva 74.minūtē, kad izcēlās Mihals Ržepīks, kurš pāris sekundes pirms tam bija atgriezies no noraidīto spēlētāju soliņa.

Bārtulis šoreiz laukumā pavadīja 22 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem un bloķēja vienu pretinieku metienu. Pamatlaika beigās Bārtulis tika noraidīts uz 2+10 minūtēm par uzbrukumu pretiniekam, aizstāvot savu vārtsargu.

Sērijā līdz četrām uzvarām «Lev» pārņēma vadību ar rezultātu 2-1. Zīmīgi, ka arī nākamās divas sērijas spēles notiks neitrālā laukumā Bratislavā - pirmajā no tām mājinieki vēlreiz skaitīsies «Donbass», bet pēc tam Slovākijā risināsies ar mačs ar «Lev» komandu mājinieku lomā.

Iepriekšējā abu komandu spēle piektdien noslēdzās vien ceturtajā pagarinājumā, sasniedzot KHL vēsturē ilgākā mača rekordu.

«Lev» regulāro čempionātu noslēdza konferences trešajā vietā, bet «Donbass» hokejisti bija ceturtie. Prāgas klubs ceturtdaļfinālā ar 4-0 uzvarēja Horvātijas klubu Zagrebas «Medveščak», bet «Donbass» ar 4-3 pārspēja Latvijas vienību Rīgas «Dinamo».

Pirms tam vadību otrajā KHL Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla sērijā svētdien pārņēma latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Jaroslavļas «Lokomotiv» komanda. Sērijas trešajā mačā «Lokomotiv» ar rezultātu 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) savā laukumā pieveica Sanktpēterburgas klubu SKA.

Spēles rezultātu 25.minūtē atklāja «Lokomotiv» hokejists Vladislavs Kartajevs, tomēr drīz vien Romāns Červenka panāca izlīdzinājumu. Vēl otrajā trešdaļā Jegors Averins atguva vadību viesiem, trešajā trešdaļā precīzs bija arī Sergejs Plotņikovs, bet cīņas beigās punktu mačam pielika Sergejs Koņkovs.

Rēdlihs šajā mačā nospēlēja 16 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

Savukārt Sprukts laukumā pavadīto 13 minūšu un 34 sekunžu laikā veica vienu metienu un vienu spēka paņēmienu, kā arī uzvarēja sešos no desmit iemetieniem, kuros piedalījās.

Sērijā līdz četrām uzvarām «Lokomotiv» komanda jau izvirzījusies vadībā ar 2-1, kaut pirmajā mačā cieta neveiksmi.

Pirms tam regulāro čempionātu SKA noslēdza Rietumu konferences kopvērtējuma otrajā vietā, bet «Lokomotiv» ierindojās astotajā pozīcijā. Konferences ceturtdaļfinālā Sanktpēterburgas klubs ar 4-0 pārspēja Maskavas CSKA, bet «Lokomotiv» ar 4-3 apspēlēja latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto iepriekšējo divu gadu līgas čempionvienību Maskavas «Dinamo», ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Savukārt Austrumu konferencē Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas «Salavat Julajev» komanda pašreiz cīnās 1-1 ar Kazahstānas vienību Astanas «Baris», bet Magņitogorskas «Metallurg» ar 2-0 uzvar Novosibirskas «Sibirj».

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas «Dinamo». Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa