18.03.2012. 16:50
Pasaules kausa izcīņas pēdējā, devītā posma biatlonā pēdējās sacensībās - 12,5 kilometru distancē ar masu startu - svētdien uzvaru izcīnīja baltkrieviete Darja Domračova.

Savukārt par Pasaules kausa ieguvēju kļuva šoreiz sestajā vietā finišējusī vāciete Magdalēna Noinere, kurai šīs bija pēdējās sacensības karjerā.

Domračovai, kura sestdien bija labākā arī desmit kilometru iedzīšanā, uzvarēt neliedza arī četrās šaušanās pieļautās trīs kļūdas.

Finišā Domračova par desmit sekundēm apsteidza trīskārtējo šī gada pasaules čempioni Tūru Bergeri no Norvēģijas, kura kļūdījās tikai vienreiz, savukārt 32,6 sekundes uzvarētājai zaudēja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja Kaisa Mekereinena no Somijas, kura arī pieļāva četras kļūdas.

Reklāma

Tikmēr Noinere šaušanās kļūdījās sešas reizes un no Domračovas atpalika par 56 sekundēm.

Latvijas biatlonistes šajā posmā nepiedalījās, jo viņām jau bija zudušas cerības pakāpties uz vismaz 25.vietu Nāciju kausa vērtējumā sezonas noslēgumā, kas nākamajā sezonā Pasaules kausā ļautu sacensībās piedalīties vairāk nekā vienai sportistei.

Pasaules kausa kopvērtējumā Noinere tika pie 1216 punktiem, viņai 28 punktus zaudēja Domračova, bet Bergere palika trešā ar 1054 punktiem.

Tikai 25 gadus vecā Noinere 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs Noinere izcīnīja divas zelta medaļas, triumfējot iedzīšanas un masu starta sacensībās. Tāpat viņa Vankūveras Olimpiādē tika arī pie sudraba godalgas sprintā.

Vēl Noinere karjeras izcīnīja 12 zelta medaļas pasaules čempionātos, 34 reizes uzvarēja Pasaules kausa izcīņas posmos individuālajās distancēs, kā arī trīs reizes triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā (2008., 2010. un 2012.gadā).