14.02.2015. 13:27
Ar sprinta sacensībām sievietēm šodien Holmenkollenā (Norvēģija) turpinājās Pasaules kausa izcīņas 8. posms biatlonā. 7.5 kilometru sprintā sievietēm uzvaru izcīnīja Darja Domračeva (Baltkrievija), kura kļuvusi par kopvērtējuma līderi. Baiba Bendika abās šaušanās pieļāva pa vienai kļūdai, ieņemot 88. vietu. Pēcpusdienā 10 kilometru sprints vīriešiem, sacensību sākums plkst. 15:15 pēc Latvijas laika.

Kā jau šosezon ierasts, arī šoreiz bija tikai divas galvenās sacensību favorītes – Kaisa Mekereinena (Somija) un Darja Domračeva (Baltkrievija). Abas šosezon nav izlaidušas nevienas individuālās sacensības, abas nemainīgi ir ātrākās distancē un ar labu precizitāti šaušanā ir nepārspējamas.

Favorītu lokā bija arī Veronika Vītkova (Čehija), iepriekšējā sprinta uzvarētāja Laura Dālmeiera (Vācija), Marija Dorēna-Abēra (Francija) un Franciska Hildebranda (Vācija). Starts klasikā neizdevās Tirilai Ekhofai (Norvēģija) un Valentīnai Semerenko (Ukraina), taču abām bija labas izredzes uz augstu vietu sprintā.

Pirmo šaušanu bez kļūdām veica gandrīz visas favorītes. Vispirms par sacensību līderi kļuva viena no visprecīzākajām biatlonistēm Nadežda Skardino (Baltkrievija), kuru drīz vien pārspēja Tirila Ekhofa, Veronika Novakovska-Zemņaka (Polija), Marija Dorēna-Abēra, Franciska Hildebranda, Kadri Lehtla (Igaunija), Rozanna Krauforda (Kanāda), Doroteja Vīrere (Itālija) un vēl dažas vēlāk startējušās. 17 biatlonistes atradās desmit sekunžu robežās pēc pirmās šaušanas (visām 5/5 šaušanā).

No nedaudz vēlāk startējušajām ceturtā bija Darja Domračeva, kura šāva nekļūdīgi un Ekhofai zaudēja trīs sekundes. Neveicās čehietei Veronikai Vītkovai - divas kļūdas šaušanā guļus. Gabriela Soukalova (Čehija) un Kaisa Mekereinena kļūdījās vienreiz.

Skardino bija precīza arī šaušanā stāvus, taču pietrūka ātruma distancē, lai pretendētu uz vietu labāko desmitniekā. Vispirms par līderi kļuva Anaisa Beskona (Francija), kura šaušanā šodien sasniedza 10/10, taču viņas izredzes mazināja tas, ka tikai attiecīgi par 1.6 un 3.2 sekundēm sliktākus rezultātus uzrādīja Soukalova un Dorēna-Abēra (abām pa 9/10 šaušanā).

Vēlreiz 5/5 šaušanā sasniedza Domračeva, kļūstot par sacensību līderi (pārsvars pār Beskonu tobrīd sasniedza 25.6 sekundes). Vienreiz šaušanā stāvus kļūdījās Ekhofa, Novakovska-Zemņaka, Lehtla, Krauforda un Vīrere. Hildebrandai un Mekereinenai divi soda apļi otrajā šaušanā. Laura Dālmeiera bija pilnīgi perfekta šaušanā, pretendējot uz vietu labāko trijniekā (otrais rezultāts pēc otrās šaušanas).

Domračeva izcīnīja 27. uzvaru augstākā līmeņa individuālajās sacensībās. Otro vietu izcīnīja Dālmeiera, kura uzvarētājai zaudēja 14.3 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Dorēna-Abēra, kura Domračevai zaudēja 29.9 sekundes. Vēl labāko sešiniekā sprintā Beskona, Soukalova un Vīrere. Mekereinenai 24. vieta un zaudēta vadība Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.

Baiba Bendika pa vienai kļūdai pieļāva abās šaušanās (šaušanas ātrums ap 40. vietu), tomēr distancē bija vislēnākā, kas sprintā deva vien 88. vietu.

9. O.Podčufarova Krievija +53.1 (0)
10. Valentīna Semerenko Ukraina +53.3 (1)

Datums Laiks Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
12. februāris 11:30 15 km individuālā distance sievietēm Mekereinena Domračeva Vītkova
12. februāris 15:15 20 km individuālā distance vīriešiem M.Furkads Garaņičevs Semenovs
14. februāris 12:15 7.5 km sprints sievietēm Domračeva Dālmeiera Dorēna-Abēra
14. februāris 15:15 10 km sprints vīriešiem
15. februāris 13:15 4 x 6 km stafete sievietēm
15. februāris 15:30 4 x 7.5 km stafete vīriešiem