20.03.2014. 14:50
Holmenkollenā (Norvēģija) ar 7.5 kilometru sprinta sacensībām sievietēm startējis Pasaules kausa izcīņas finālposms biatlonā. Sprintā uzvarēja trīskārtējā Soču olimpiskā čempione Darja Domračeva no Baltkrievijas, bet Žanna Juškāne ieņēma 92. vietu un palika ārpus iedzīšanas.

Sprintā par galvenajām favorītēm tika uzskatītas divas biatlonistes – Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Kaisa Mekereinena (Somija) un Darja Domračeva (Baltkrievija). Domračevai gan iepriekšējās trīs sprinta sacensības nav izdevušās, jo pievīlusi precizitāte šaušanā. Tāpat favorītu lokā bija Tūra Bergere (Norvēģija), Gabriela Soukalova (Čehija), pārsteigt varēja Tirila Ekhofa (Norvēģija) un vēl virkne biatlonistu.

Iepriekšējā posmā Kontiolahti sprintā karjeras rekordu sasniedza Latvijas biatloniste Žanna Juškāne, kura izcīnīja 24. vietu, pirmoreiz tiekot pie Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma ieskaites punktiem.

Darja Domračeva startēja ar 13. numuru, pieļāva vienu kļūdu otrajā šaušanā, taču tas netraucēja baltkrievietei un trīskārtējai Soču olimpiskajai čempionei triumfēt sprintā tikai otro reizi sezonā. Iepriekšējo divu posmu uzvarētāju šajā distancē Kaisu Mekereinenu pievīla šaušana - četras kļūdas liedz ne tikai atkārtot iepriekšējos panākumus, bet arī lika palikt bez medaļas. Norvēģiete Tūra Bergere un amerikāniete Sjūzana Danklī šāva nekļūdīgi, bet tik un tā Domračevai nesagādāja konkurenci - Bergere finišēja 10,7 sekundes vēlāk, bet Danklī zaudēja vairāk nekā pusminūti.

Danklī izcīnīja vietu trijniekā pirmo reizi kādā no Pasaules kausa posmiem savas karjeras laikā, pie tam Danklī kļuva par pirmo amerikāņu sportisti, kas jebkad ieņēmusi vietu trijniekā Pasaules kausa posmos.

Žannai Juškānei pēc pirmās šaušanas jau bija jāveic trīs soda apļi, praktiski zaudējot izredzes uz tikšanu sešdesmitniekā, kas savukārt garantētu dalību iedzīšanas sacensībās. Otrajā šaušanas piegājienā alūksniete atkārtoja pirmajā iespēto (trīs kļūdas). Sasniedzot finišu, Žanna bija 57. vietā, bet latvieti apsteidza vēl 35 sportistes, un Juškāne sacensību beigās palika pēdējā 92. vietā.

Datums Posms Norises vieta Zelts Sudrabs Bronza
29. nov. 1. Esterzunda Flātlanne (Norvēģija) Zaiceva (Krievija) Bergere (Norvēģija)
6. dec. 2. Hohfilcene S.Gasparina (Šveice) Vitkova (Čehija) Stariha (Krievija)
14. dec. 3. Anesī S.Gasparina (Šveice) Mekereinena (Somija) Vaļa Semerenko (Ukraina)
3. jan. 4. Oberhofa Domračeva (Baltkrievija) Mekereinena (Somija) Pidrušna (Ukraina)
16. jan. 6. Anterselva Beskona (Francija) Henkele (Vācija) Domračeva (Baltkrievija)
9. febr. OS Soči Kuzmina (Slovākija) Viluhina (Krievija) Vita Semerenko (Ukraina)
6. mar. 7. Pokļuka Innerhofere (Austrija) Virolainena (Krievija) Skardino (Baltkrievija)
13. mar. 8. Kontiolahti Mekereinena (Somija) Zaiceva (Krievija) Laukanena (Somija)
15. mar. 8. Kontiolahti Mekereinena (Somija) Bergere (Norvēģija) Soukalova (Čehija)
20. mar. 9. Holmenkollena Domračeva (Baltkrievija) Bergere (Norvēģija) Danklī (ASV)
Datums Laiks Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
20. mar. 13:30 7.5 km sprints sievietēm Domračeva (Baltkrievija) Bergere (Norvēģija) Danklī (ASV)
20. mar. 16:30 10 km sprints vīriešiem
22. mar. 14:00 10 km iedzīšana sievietēm
22. mar. 16:30 12.5 km iedzīšana vīriešiem
23. mar. 14:00 12.5 km masu starts sievietēm
23. mar. 16:30 15 km masu starts vīriešiem

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA