05.01.2017. 23:06

Šo posmu izlaidīs Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Laura Dālmeiera (Vācija), lai pietaupītu spēkus un veselību. Par favorītēm sprintā uzskatāmas trīs biatlonistes - Kaisa Mekereinena (Somija), Gabriela Koukalova (Čehija) un Marī Dorēna Abēra. Pārsteigumus varētu sagādāt Vācijas biatlonistes vai Francijas biatloniste Žistīne Brezā, kura ir viena no visātrākajām biatlonistēm.

Pēc nepilnu divu gadu pārtraukuma biatlonā atgriežas olimpiskā čempione iedzīšanā, klasikā un masu startā Darja Domračeva (Baltkrievija). Iepriekšējo reizi Pasaules kausa izcīņas ietvaros Domračeva startēja 2015. gada martā Hantimansijskā (Krievija), triumfējot Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā. Iepriekšējo sezonu Domračeva izlaida, lai atgūtu spēkus un labāk atjaunotos pēc infekciozās mononukleozes jeb Epšteina-Barra vīrusa. Dormačeva atgriežas biatlonā pēc bērna piedzimšanas (oktobrī). Līdzīgi piemēri biatlonā ir bijuši un veiksmīgākā ir Marī Dorēna Abēra (Francija), kura tajā pašā sezonā kļuva par pasaules čempioni.

No kopvērtējuma Top30 kopumā nestartēs sešas biatlonistes – vēl arī Franciska Proisa (Vācija, #12), kura slimības dēļ nestartēja komercsacensībās Gelzenkirhenē pēc Ziemassvētkiem, Veronika Vītkova (Čehija, #14),Tirila Ekhofa (Norvēģija, #16), Nadežda Skardino (Baltkrievija, #22) un Anna Magnusone (Zviedrija, #25). Zviedrijas izlase šajā posmā startē ar otro sastāvu. Nestartēs arī Anastasija Kuzmina (Slovākija).

Baiba Bendika šo posmu izlaidīs, aizvadot treniņnometni augstkalnē, un atgriezīsies Pasaules kausa izcīņas apritē jau pēc nedēļas Rūpoldingā (Vācija). Šis sacensības norisināsies bez Latvijas biatlonistu dalības, jo neviena cita biatloniste kvalifikācijas normu nav izpildījusi.

Kopumā sprintam pieteikta 91 biatloniste. Sacensību sākums plkst. 15:15 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport 1, LTV7 un internetā.Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties