19.02.2017. 21:21

Kei Nišikori Ukrainas labāko tenisistu bija uzvarējis visos piecos iepriekšējos mačos, bet šodien viņam gandrīz nebija variantu – visā mačā tikai trīs breikbumbas, visas neizmantotas. Arī Aleksandram Dolgopolovam ar breikbumbu realizāciju nesekmējās (1/8), tiesa, vienu breiku viņš spēja gūt, izceļoties 2. seta septītajā geimā, kad viņam bija divas breikbumbas pēc kārtas. Dolgopolovam bija jāizmanto jau pirmā, taču viņš pārsita pāri gala līnijai, kad pietiktu ar trāpīšanu laukumā. Saša tūlīt izmantoja otro iespēju, ar "backhand" sitienu pa līniju uzbrūkot japāņa vājai otrajai servei. Ieguvis seta un 4:3 pārsvaru, Dolgopolovs tika līdz uzvarai, kas tika nopelnīta ar agresīvu tenisu pret tipiski miegaino Nišikori.

Dolgopolovs, kurš šonedēļ piecos mačos nezaudēja ne seta, Top 5 spēlētāju uzvarēja pirmoreiz kopš 2014. gada marta, kad Indianvelsā pieveica trešo numuru Stenu Vavrinku. Vēl senāk – 2012. gada augstā – Dolgopolovs ieguva savu līdz šim pēdējo titulu, kad uzvarēja Vašingtonā. Tas viņam bija karjeras otrais tituls, pirmo iegūstot iepriekšējā gada jūlijā Umagā. Dolgopolovam tagad finālos 3-4 bilance, bet Nišikori 11-11, zaudējot sešus finālus pēc kārtas! Kei pēdējo trofeju ieguva pagājušā gada februārī, kad viņš ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja Memfisas turnīrā, kas arī notiek šonedēļ.

Žo-Vilfrīds Tsonga sestdien pusfinālā viegli gūtajā uzvarā pār Tomāšu Berdihu (6:3, 6:4) pretiniekam breikbumbas nedeva, bet nākamajā dienā finālā pret Davidu Gofānu viņam problēmas sākās jau pirmajā geimā, kad servi izdevās nosargāt no 0:40. Aiznākamajā geimā francūzim identisks deficīts un šoreiz izglābties nebija pa spēkam. Tsonga pirmās divas breikbumbas atspēlēja, bet ar trešo galā netika, kad Gofāns viņu noķēra pretkustībā ar "forehand" sitienu. Zīmīgi, ka beļģis iepriekšējā geimā pats atspēlēja trīs breikbumbas, tādējādi katrā no mača pirmajiem trim geimiem bija trīs breikbumbas.

Tsongam problēmas bija divu iemeslu dēļ – grūtības trāpīt pirmo servi, bet pēc otrās, kā arī reizēm labi atsitot pirmo servi, Gofānam izdevās dominēt garajās izspēlēs, tajās pārsvarā spēlējot uz francūža "backhand". Davids piektajā geimā ieguva jau divu breiku pārsvaru (4:1), vienu breiku tūlīt paviršā geimā atdāvinot atpakaļ. Otro breiku gan viņš neatdeva un 1. setā uzvarēja ar 6:4.

Kamēr 1. setā ar servi problēmas bija abiem spēlētājiem, 2. setā šajā spēles komponentā bija būtiski uzlabojumi. Breikbumbu nebija līdz pat seta pēdējam geimam, kad Gofāns pie 4:5 smagi cīnījās, tomēr servi nosargāt nespēja. Tsonga regulāri spēcīgi uzbruka ar "forehand", ar šo sitienu arī dažās epizodēs kļūdījās, tomēr pašās beigās nospēlēja precīzi un izmantoja piekto setbumbu, tās izspēlē neatvairāmi uzsitot ar "forehand" pa līniju.

Tieši sitiens no labās puses Tsongu izglāba 3. seta pirmajā geimā, kad ar šo ieroci izdevās atspēlēt breikbumbu. Pusotru setu pārliecinoši kontrolējis situāciju, bet tomēr zaudējis 2. setu, Gofāns izšķirošajam setam nebija psiholoģiski gatavs. Beļģis tagad bieži pieļāva muļķīgas kļūdas, zaudēja punktus pēc otrās serves un saņēma loģisku pērienu. Gofāns pēdējā setā tik vien spēja, kā pie rezultāta 0:5 iegūt goda geimu. Tsonga savstarpējos mačos tagad vadībā ar 4-2.

Tsonga Roterdamas finālā spēlēja otro reizi. Pirmā viņam bija nepatīkama, 2011. gadā zaudējot Robinam Sēderlingam. Tsonga izcīnīja pirmo titulu kopš 2015. gada septembra, kad viņš uzvarēja Mecā. Francijas tenisistam finālos ir pozitīva 13-11 bilance. Tikmēr Gofānam tā ir negatīva (2-6), zaudējot sešus pēc kārtas, turklāt beļģis bez galvenās trofejas palika otro svētdienu pēc kārtas. Pirms septiņām dienām viņš Sofijas finālā piekāpās mājiniekam Grigoram Dimitrovam. Šoreiz zaudējumam mazāks rūgtums, jo Roterdamas fināla sasniegšana Gofānam ļāva nodrošināt Top 10 debiju, kļūstot par pirmo Beļģijas tenisistu ar tik izcilu sasniegumu.