06.07.2015. 00:19
Vakar SMScredit.lv tika izspēlēts trillera cienīgs Kurzemes derbijs - "Liepāja", esot vadībā ar 3:0 pretinieka laukumā, galu galā samierinājās ar neizšķirtu 3:3 pret "Ventspili". Liepājnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs šodien sarunā ar Sportacentrs.com izteica viedokli par tiesāšanu.

Lai gan uzreiz pēc mača preses konferencē liepājnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs solīja noteikti rakstīt protestu tiesāšanas sakarā, šodien viņš atzina, ka tas tomēr netiks darīts: "Mēs protestu tomēr neiesniegsim, jo no video nevar skaidri redzēt nevienu no strīdīgajām epizodēm. Viss ritēs kā ritēs."

Tomēr kopumā ar esošo situāciju tiesāšanas sakarā Dobrecovs nav apmierināts un sarunā ar Sportacentrs.com sevišķi izcēla epizodi, kurā "Ventspils" nopelnīja pendeli pret Raivo Varažinski un panāca 2:3: "Gribētos zināt no LFF, no Tiesnešu komitejas par tiesāšanu un tās izmaiņām. Nupat LFF DK Arturam Zakreševskim izteica brīdinājumu, bet es tomēr gribētu paprasīt - kad pēdējo reizi Tiesnešu komiteja ir uztaisījusi klubiem kādu semināru? Atceros, kad pats vēl spēlēju, pirms katras sezonas pie mums brauca tiesneši un skaidroja dažādas izmaiņas, piemēram, par aizmugures fiksēšanu. Ja Raivo Varažinskis vakardienas mačā zinātu, ka viņam epizode neprasa skriet bumbas virzienā, tad tiktu fiksēta aizmugure. Bet mēs to nezinām - kāpēc neviens mums nenolasa lekcijas par tiesāšanas izmaiņām? Es nerunāju tikai par "Liepāju" - kāpēc mums visiem klubiem, ja tiesāšanā parādās jaunas nianses, to nepaskaidro un neizstāsta? Pēc tam daudziem rodas jautājumi, kāpēc Dobrecovs mauro, kāpēc Dobrecovs ir idiots un tā tālāk, bet patiesībā Dobrecovs vienkārši nezina pēdējās izmaiņas tiesāšanā un tāpēc šādi reaģē! Es nezinu, kur tos atrast - LFF Tiesnešu komitejai ar to ir jāiepazīstina.

Varažinska epizodē ne jau tikai mēs apjukām. Video var redzēt, ka visi futbolisti, arī "Ventspils" futbolisti, tai epizodē apstājās. Pēc spēles piegāju pie galvenā tiesneša un pateicu: "Paldies, tu labi notiesāji." Man arī nebija pretenziju pret malējo tiesnesi, bet spēles laikā viņš divreiz cēla augšā karodziņu un tad laida lejā. Tai epizodē - ja Varažinskis vienkārši būtu palicis kā piemineklis stāvēt, tad tiktu fiksēta aizmugure. Taču pēc jaunajiem noteikumiem skaitās, ka Varažinskis uztaisīja kustību bumbas virzienā, un tāpēc ir sākusies jauna epizode - ja viņš paliktu stāvēt un Mujeci tiktu pie bumbas, tā skaitītos aizmugure. Raivo aizskrēja pakaļ bumbai, tai nemaz nepieskārās, taču ar savu darbību radīja jaunu epizodi un būtībā izdarīja dāvanu Mujeci, jo izveidojās jauna epizode, un aizmugure vairs netika fiksēta."

"Čerņikovs ir Tiesnešu komitejas vadītājs, un man nepatīk, ka mums, visiem Virslīgas klubiem, nav semināru ar jauno noteikumu traktējumu izklāstu. Kā jau teicu, agrāk vienmēr viņu pārstāvis pirms sezonas, janvārī vai februārī, atbrauca un to visu izstāstīja. Mēs tajos laikos zinājām, ko nozīmē, ja vārtsargs sešas sekundes tur bumbu rokās, zinājām visu par aizmuguri, varējām arī uzdot neskaidros jautājumus. Kam lai tagad uzdod tos jautājumus? Ja mēs tagad uzdodam jautājumus, pie mums visi apvainojas un sauc Dobrecovu par psihu. Bet es vienkārši dzīvoju pēc likumiem, pēc kuriem pats spēlēju, jo tagad vairs mums neviens tās lekcijas nelasa. Nelasa arī citiem klubiem, un man ir jautājums - kāpēc? Ne jau es tagad gribu konfliktu meklēt - vienkārši gribētos, lai visi klubi zina jaunos noteikumus. Var jau būt, ka Rīgas klubi, kuri atrodas vienā pilsētā ar LFF, zina, kas katru dienu notiek LFF. Es neesmu katru dienu Rīgā un LFF, tāpēc nezinu, kas tur notiek.

Negribu, lai tas viss izskatās pēc pārmetumiem - vienkārši gribu atrisināt šo neskaidro situāciju, jo tas cels mūsu futbola līmeni! Ar totalizatoru mēs cīnāmies? Cīnāmies, un tas ir super! Ir rezultāti no šīs cīņas? Ir! Nīcinām ārā tās komandas! Bet kā ir ar tiesāšanu un tās noteikumiem? Kāpēc tai epizodē visi spēlētāji apstājās? Mans viedoklis ir, ka viņi visi nezina noteikumus tāpat kā es. Tos nezina neviens, zināja tikai malējais tiesnesis un viss. Ja mēs zinātu noteikumus, Varažinskis paliktu savā vietā un būtu aizmugure.

Treneriem ir kvalifikācijas paaugstināšanas semināri, un arī tas ir super. Bet kā ir ar tiesnešiem? Mēs rīt vai parīt pēc tam, kad Čerņikovs pa kluso uztaisīs sapulci, neviens neuzzināsim, vai Golubevu aizsūtīs uz boksiem vai nē. Par boksiem es saucu tiesneša atstādināšanu uz kādu mēnesi. Tomēr es domāju, ka viņu aizsūtīs uz boksiem, jo kā pateica spēles inspektors, viņš notiesāja vāji. Bet ne treneri, ne jūs, žurnālisti, par to neuzzināsiet. Neviens. Toties visi runās, ka Dobrecovs ir psihs. Taču īstenībā, ja tiešām viņu aizsūtīs uz boksiem, Dobrecovam būs taisnība.

Paturpinot tiesnešu tēmu - Golubevs vakar tiesāja? Tiesāja. Iepriekšējo "Liepājas" spēli ar "Mettu" kurš tiesāja? Golubevs? Golubevs. Mums vakar kārtas ietvaros notika viena vienīga spēle - mums Latvijā tiesnešu trūkst? Taču iedodiet citu tiesnesi! Man nav pretenziju pret viņu, bet kā tas var būt? Varbūt tad lai viņš mums visu čempionātu tiesā? Es tagad visu šo izstāstu, tu smuki uzrakstīsi un Dobrecovam tāpat kā Zakreševskim būs brīdinājums. Vai pat vēl bargāks sods, un mani aizsūtīs tur kaut kur. Bet mani interesē, kāpēc nevar visu cilvēcīgi izskaidrot? Tad mēs, treneri, neuzdotu šādus jautājumus.

Vēl viens piemērs - mums Mihadjukam ir lauzta roka. Es zvanu tiesnesim, uzvārdu nesaukšu, un prasu: "Viņam ir ģipsis no pirkstiem līdz elkonim. Vai viņš varēs piedalīties nākamajā spēlē?" Viņš saka: "Es nezinu." Es atbildu: "Kā tu vari nezināt, tu taču esi tiesnesis!" Latvijā ir likums, ka pilsētās, vai tā būtu Rīga, Daugavpils vai Liepāja, nedrīkst braukt ātrāk par 50km/h un, ja brauksi ar 70km/h, sods visur būs vienāds. Bet par ģipsi viņš atbildēt nevar un saka, ka atkarīgs, kā traktēs inspektors, kā pieņems galvenais tiesnesis, ka esot atkarīgs, cik tas ģipsis būšot liels un mīksts vai ciets. Es saku: "Pagaidiet, kas tie par likumiem, ka tik dažādi var traktēt un kam vispār tas būtu jāzina, ja ne tiesnešiem?"Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties