25.06.2015. 17:30
Ceturtdien Vimbldonā noslēdzas kvalifikācijas cīņas. Vietu pamatturnīrā iegūst 16 tenisisti un 12 spēlētājas. Ļoti dramatiskā cīņā priekšsacīkšu barjeru pārvarēja Austrijas tenisiste Tamira Pašeka, kura Vimbldonā divreiz tikusi līdz ceturtdaļfinālam.

Pašeka Vimbldonā līdz ceturtdaļfinālam tika 2011. un 2012. gadā, abos gadījumos mačā par iekļūšanu pusfinālā zaudējot Viktorijai Azarenkai. Austrijas tenisiste kopš tā laika pamatīgi regresējusi un pašreiz rangā atrodas vairs tikai 242. vietā. Savulaik 15 gadu vecumā pirmo WTA titulu izcīnījusī Pašeka pirms diviem gadiem bija 26. vietā.

Zālāja segums viņai patīk, tas pats sakāms arī par Vimbldonas turnīru. Pašeka pirmajās divās kārtās uzvarēja samērā pārliecinoši – 7:5, 6:2 pret Risu Odzaki un 6:3, 6:3 pret tikai 16 gadus veco mājinieci Keitiju Svonu. Arī šodien viņa tuvojās uzvarai divos setos, bet gandrīz zaudēja trijos.

Pašeka visos trīs setos pret Jafanu Vanu bija iedzinējos ar 0:2, bet spēja uzvarēt divos no trim – 6:4, 6:7(6), 7:5. Pašeka 2. setā taibreikā pamanījās izsēt 5:0 pārsvaru, kā arī neizmantoja četras mačbumbas! Savukārt pēdējā setā viņai izdevās izglābties, jo Vana nemācēja izservēt maču un no 5:3 zaudēja cīņas pēdējos četrus geimus.

Šāgada vīriešu turnīra kvalifikācija bija zīmīga ar to, ka pirmoreiz atklātās ēras laikā līdz 3. kārtai jeb finālam netika neviens ASV tenisists. Mājiniekiem britiem sekmes nebija īpaši labākas, jo 3. kārtu sasniedza tikai Daniels Evanss, taču ar attieksmes problēmām bēdīgi slavenais Evanss, kurā rangā noslīdējis līdz 752. vietai, šodien trīs setos kapitulēja Juiči Sugitam – 6:7(6), 2:6, 5:7.

Vimbldonā vīriešu kvalifikācijas pēdējā kārtā spēlē līdz trīs uzvarētiem setiem. Šodien vienam tenisistam izdevās uzvarēt, esot iedzinējos ar 0-2. Tas bija pa spēkam Austrālijas tenisistam Lūkam Savillam, kurš ar rezultātu 4:6, 4:6, 6:3, 7:6(7), 6:4 pieveica Luku Vanni. Savills 4. seta taibreikā ar savu servi atspēlēja vienu mačbumbu.

Interesanti, ka Savills arī pērn Vimbldonas kvalifikācijas 3. kārtā uzvarēja piecu setu mačā, toreiz tādā veidā pieveicot Šveices tenisistu Janu Marti. Savills ir 2011. gada Vimbldonas un 2012. gada "Australian Open" junioru čempions.

Jāizceļ 19 gadus vecā zviedru tīņa Eliasa Īmera sasniegums. Viņš šogad kvalifikāciju izgājis visos trīs "Grand Slam" turnīros jeb iekrājis 9-0 bilanci. Pēc veiksmīgām kvalifikācijām pamatturnīros uzvaras gan nav izdevies gūt – Melburnā 1. kārtā zaudēts Go Soedam, bet Parīzē Lukašam Rosolam.