26.12.2017. 22:16

Mančestras ''United'' savā laukumā uzņēma sezonas pārsteigumu ''Burnley''. Mājinieces sezona ritējusi kā pa viļņiem, komanda uzvarēja Čempionu līgas grupā un Premjerlīgā pirms šīs kārtas atradās otrajā pozīcijā, tomēr no pirmās vietas šķīra 13 punkti. ''United'' kopš uzvaras ''Emirates'' stadionā pret ''Arsenal'' (3:1) izstājusies no Līgas kausa, zaudējot otrās līgas pēc spēka komandai ''Bristol City'' (1:2), kā arī piekāpusies Mančestras derbijā (1:2) jeb Premjerlīgas līderu kaujā, jau pirms pirmā apļa beigām ievērojami pasliktinot cerības uz titulu. Atlikušajos trīs mačos viens dramatisks neizšķirts un divi minimāli panākumi pret pastarītēm.

Savukārt ''Burnley'' aizvada, iespējams, labāko sezonu kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kad klubs aktīvi cīnījās par Pirmās divīzijas titulu. Pagājušās sezonas 16. vieta šosezon pēc pirmās puses atradās augstajā septītajā pozīcijā. Arī šajā spēlē ''Brunley'' nebija norakstāma, jo tā kopš atgriezusies Premjerlīgā vēl nebija zaudējusi ''Old Trafford'' stadionā, proti, pagājušās divās sezonās divi neizšķirti.

Pretēji visām prognozēm, spēli pārliecinošāk iesāka viesi. Un tas arī bija redzams uz tablo, jo tikai trešajā minūtē ''Brunley'' pārņēma vadību - pēc Johana Gudmundsona brīvsitiena bumba nonāca ''United'' vārtu priekšā vairāku spēlētāju ielenkumā, ātrākais izrādījās Ešlijs Bārnss, kurš trāpīja vārtos - 0:1. Šokējošu divu vārtu pārsvaru jau 12. minūtē varēja izveidot Skots Erfilds, bet viņa sitiens atsitās pret vārtu konstrukciju.

No 21. līdz 23. minūtei Mančestras ''United'' nespēja izmantot veselus četrus stūra sitienus. Pēc pirmā Pols Pogbā no liela attāluma ar galvu bija tuvu, lai trāpītu vārtu augšējā stūrī, bet ''Brunley'' vārtsargs darbojās precīzi. Mājiniece turpināja demonstrēt pārsvaru laukumā, ievērojami dominējot gandrīz visos pozitīvajos statistikas rādītājos. Tomēr tas neapstādināja ''Burnley'' no starpības palielināšanas 36. minūtē - 0:2. Skaistus vārtus pēc brīvsitiena guva Stīvens Defors.

Pēc tā lieliskas iespējas izšķērdēja Zlatans Ibrahīmovičs un Pogbā. Zviedrs bija neprecīzs ar galvu, bet francūzis sita minimāli garām no distances. Kas par pirmo puslaiku ''Burnley'' komandai. Interesanti, ka šķietamā pastarīte kļuvusi par tikai otro komandu, kas iesitusi divus vārtus ''Old Trafford'', kopš Mančestras ''United'' vada Žuzē Morinju.

Otrā puslaika astotajā minūtē veiksme beidzot bija mājinieces pusē, jo pie vārtiem tika Džese Lingards - jaunais anglis iesita eleganti ar papēdi pēc Ešlija Janga zemas piespēles soda laukumā - 1:2. Mača 70. minūtē rezultāta izlīdzinājumam tuvu bija Pogbā, kurš izdarīja spēcīgu brīvsitienu, bumbai lidojot nedaudz garām. Kompensācijas laikā ''United'' nopelnīja vēl vienu brīvsitienu. To izpildīja Huans Mata, kurš bumbu nogādāja ''Burnley'' soda laukumā. Pēc rikošeta tā nonāca Lingarda priekšā, un anglis nevilcinājās ar sitienu - 2:2.

Tikmēr pie uzvaras tika ''Chelsea'', kas nu ir tikai viena punkta attālumā no Mančestras ''United''. Londonieši savā laukumā sakāva jaunpienācēju ''Brighton'' (2:0). Abus vārtus ''Chelsea'' guva otrajā puslaikā - 46. minūtē Alvaro Morata ar galvu iesita savus desmitos vārtus Premjerlīgā, bet drīz pēc tam precīzs pēc stūra sitiena bija Markoss Alonso. Jāpiemin, ka sešos no Moratas vārtiem līgā šosezon asistējis ir Sesars Aspilikveta. Tas jau ir atkārtots ''Chelsea'' rekords.

Savukārt ''Liverpool'' ar 5:0 savā laukumā 53 tūkstošu skatītāju klātbūtnē sagrāva ''Swansea''. Jau 6. minūtē Koutinju no metriem 19 filigrāni iegrieza bumbu vārtu tālajā devītniekā - 1:0. Tie bija vienīgie vārti spēles pirmajā puslaikā. 52. minūtē pēc Koutinju centrējuma ''Swansea'' soda laukumā neizsekoja līdz Robertu Firminju, kurš uzreiz no gaisa raidīja bumbu vārtu tīklā - 2:0.

65. minūtē Trents Aleksanders-Arnolds savā bumbu aiz soda laukuma robežas, labā ātrumā pietuvojās vārtiem un trieca bumbu vārtu augšējā stūrī - 3:0. Minūti vēlāk jau pieminētais Firminju pēc Mohameda Salāha piespēles raidīja bumbu tukšos vārtos pēc rupjas ''Swansea'' kļūdas. 83. minūtē punktu spēlei ar precīzu sitienu pielika Alekss Oksleids Čemberleins - 5:0.

20 - No team in Europe's big 5 divisions has seen more league goals scored via Spanish players this season than @ChelseaFC (20 - level with Real Sociedad). Arriba.