03.01.2017. 21:42

Spēles teksta tiešraide

Rīgas hokejisti spēli uzsāka ļoti aktīvi un darbs laukumā uzreiz nes augļus - spēles trešajā minūtē, esot laukumā ceturtajam uzbrucēju trijniekam, ripu vārtu tuvumā saņēma Lipsbergs, kurš ar metienu no nūjas neērtā satvēriena atklāja spēles rezultātu - 1:0. Mājnieki turpināja uzņemto kursu, nopelnīdami vairākumu. No zilās līnijas meta Krišjānis Rēdlihs, Jakubam Kovāržam pretinieku vārtos skatu aizsedza Skvorcovs un ripa lidoja vārtos - 2:0.

Pēc šī nokdauna viesi mēģināja uzreiz atgūties, uzbrukumu noorganizējot Kagarļicka maiņai, taču Jānis Kalniņš vārtos situāciju kontrolēja. ''Dinamo'' spēlētāji turpināja noteikt spēles gaitu, izveidodami vairākus bīstamus momentus. Aktīvi spēlējot vārtu priekšā, vairākumu rīdziniekiem sagādāja Vitālijs Pavlovs. To rīdzinieki izspēlēja tāpat kā iepriekšējo - uz vārtiem meta K. Rēdlihs, bet šoreiz Skvorcovs mainīja ripas lidojuma virzienu - 3:0. Kovārža vietā vārtos stājās Romāns Smirjagins. ''Severstal'' hokejistiem katastrofāla pirmā trešdaļa.

Arī nākamajās 20 minūtēs nekas spēles ritējumā krasi nemainījās. Pamatīgus karuseļus pie Smirjagina sargātajiem vārtiem taisīja Bičevska un Golovkova maiņas. Perioda septītajā minūtē rīdzinieki atkal tika pie vairākuma. Arī šoreiz mājnieki pieturējās pie rezultātu nesošā risinājuma - atspēle aizsargam Oskara Cibuļska personā uz zilās līnijas, Oskars ar lielu spēku šķīla pa ripu, cauršaujot pretinieku vārtsargu - 4:0.

Čerepovecas hokejisti nespēja sakārtot savu spēli, nopelnot vēl vienu noraidījumu. Pēc Laura Dārziņa metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija 20 gadus vecais Uvis Balinskis, kurš raidīja ripu cauri Smirjagina padusei - 5:0! HK ''Rīga'' kapteinim Balinskim pirmie vārti KHL Rīgas ''Dinamo'' sastāvā. Trešdaļas beigās rīdzinieki pirmoreiz nonāca skaitliskajā mazākumā, taču to izdevās izturēt.

Trešo periodu aktīvi uzsāka viesi, kuri arvien vairāk līda uz Kalniņa vārtiem. Viņu aktivitāte un pūles arī tika atalgotas. '''Dinamo'' hokejisti nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas un palika trijatā. Lielo vairākumu Čerepovecas spēlētājiem izdevās izmantot - komandas rēķinu spēlē atklāja pretinieku līderis Dmitrijs Kagarļickis, kurš trāpīja ļoti šaurā spraugā virs Kalniņa pleca - 5:1.

Viesi turpināja izmantot ''Dinamo'' hokejistu nelielos atslābuma brīžus. Aktīvi uz vārtiem lauzās Maksims Truņovs, kurš ar atkārtotu metienu pārspēja Kalniņu - 5:2. Lai arī trešais periods aizvadīts salīdzinoši neveiksmīgi, uzvaru tomēr izdevās nosargāt. 1+1 šovakar iekrāja Cibuļskis un K. Rēdlihs, savukārt 0+2 Ščastļivijam un Dārziņam.

Vārti: 2:46 Lipsbergs (Cibuļskis, Kulda) 1:0, 5:32 K. Rēdlihs (Ščastļivijs, vair.) 2:0, 13:07 Skvorcovs (K. Rēdlihs, Ščastļivijs, vair.) 3:0, 25:24 Cibuļskis (Dārziņš, vair.) 4:0, 31:40 Balinskis (Dārziņš, Indrašis, vair.) 5:0, 44:20 Kagarļickis (Vilsons, Mazurs, vair.) 5:1, 55:43 Truņovs 5:2Soda minūtes: 10:12Vārtsargi: Jānis Kalniņš - Jakubs Kovāržs (no 13:07 Romāns Smirjagins)

Jānis Kalniņš (Jakubs Sedlāčeks); Oskars Cibuļskis - Uvis Balinskis; Krišjānis Rēdlihs - Ralfs Freibergs; Jēkabs Rēdlihs - Guntis Galviņš; Imants Leščovs; Miķelis Rēdlihs - Tims Sestito - Vitālijs Pavlovs; Gints Meija - Pjotrs Ščastļivijs - Gunārs Skvorcovs; Miks Indrašis - Māris Bičevskis - Lauris Dārziņš; Roberts Lipsbergs - Georgs Golovkovs - Nikolajs Jeļisejevs; Edgars Kulda.