29.06.2014. 00:51
Par otru Pasaules kausa 1/4 finālisti kļuvusi Kolumbija, kas šovakar guva ceturto uzvaru pēc kārtas, šoreiz ar 2:0 pieveicot Urugvaju. Abus vārtus, no kuriem pirmos ļoti skaisti, guva pašreizējais turnīra labākais vārtu guvējs Hamess Rodrigess, Urugvajiešu mēģinājumi atspēlēties nebija sekmīgi. Kolumbija ceturtdaļfinālā tiksies ar mājinieci Brazīliju.

Pirms spēlesKolumbija bija viena no komandām, kas grupu turnīrā spēja uzvarēt visos trīs mačos. Demonstrējot visai skatāmu un rezultatīvu futbolu, kolumbieši ar Hamesu Rodrigesu uzvarēja savā grupā, 1/8 finālā pretī saņemot Urugvaju, kas izlīda caur adatas aci, vien pašās mača beigas nodrošinot nepieciešamo uzvaru pret Itāliju. Urugvajiešiem, protams, bija jāiztiek bez Luisa Svaresa, kurš pēc bēdīgi slavenā un daudz aprunātā incidenta ar Džordžo Kjelīni saņēmis pamatīgu diskvalifikāciju.

Hamesa supervārti dod Kolumbijai pārsvaruNo pirmajām minūtēm Kolumbija pilnībā kontrolēja notikumus laukumā, tiesa, bez bīstamiem momentiem. Urugvaja reti tika pie bumbas un pirmo patiešām sakarīgo uzbrukumu izveidoja 19. minūtē, kad Kavani soda laukumā neapstrādāja bumbu pēc tālas piespēles. Puslaika vidū Kolumbija palielināja apgriezienus un visai drīz spēja izvirzīties vadībā. Kolumbieši pārķēra bumbu netālu no Urugvajas soda laukuma, un Agilars piespēlēja Hamesam Rodrigesam, kurš uzņēma bumbu uz krūtīm un izdarīja sitienu pa krītošu bumbu – tā ar atsitienu pret pārliktni atrada ceļu vārtos pāri Musleras izstieptajām rokām, un Kolumbija izvirzījās vadībā.

Ļoti skaists vārtu guvums, turklāt Hamess izcēlās jau ceturtajā šī čempionāta mačā pēc kārtas, kļūstot par pirmo futbolistu, kam tas izdevies viņa karjeras pirmajās četrās Pasaules kausa spēlēs. Urugvajieši visai drīz pēc tam varēja izlīdzināt rezultātu pēc soda sitiena – Kavani raidīja bumbu tikai nedaudz pāri. Tuvāk puslaika beigām pēc Gonsalesa sitiena kolumbiešus glāba vārtsargs Ospina, bet pēc 45 minūtēm kopumā pelnīts 1:0 Kolumbijas labā.

Hamesam vēl vieni, Urugvaja neatspēlējasJau pašā otrā puslaika sākumā Kolumbija dubultoja pārsvaru – pēc Armero centrējuma Kvadrado ar galvu piespēlēja bumbu vārtu priekšā, kur veiklākais bija Rodrigess, no diezgan tuva attāluma gūstot savus otros vārtus un panākot 2:0. Hamess līdz ar izvirzījās finālturnīra labāko vārtu guvēju saraksta galvgalī, vairs nedalot šo pozīciju ne ar vienu. Turpinājumā Urugvajai pamazām sāka rasties iespējas, lai atspēlētos. 66. minūtē no tālienes sita Rodrigess, bet Ospina spēja atvairīt bumbu, kas gar pašu stabu būtu ielidojusi vārtos.

Tuvāk mača beigām iespējas samazināt starpību un dot Urugvajai kaut nelielu cerību stariņu bija gan Maksi Pereiram, gan Kavani, taču joprojām droši vārtos spēlēja Ospina, glābjot Kolumbiju. Mačs arī noslēdzās ar 2:0, kas nozīmē, ka Urugvajai finālturnīrs beidzies, savukārt Kolumbija iekļuvusi 1/4 finālā. Tajā gan būs ļoti grūts pārbaudījums – jātiekas ar mājinieci Brazīliju.

Statistika Col Uru
Bumbas kontrole 55% 45%
Sitieni (rāmī) 10 (8) 16 (9)
Stūra sitieni 3 5
Pārkāpumi 19 17
Aizmugures 1 1

Vārti: Rodrigess 28' 50'Brīdinājumi: Armero – Himeness, LuganoKolumbija: Ospina, Sapata, Armero, Jepess, Kvadrado (Gvarins 81'), Sunjiga, Rodrigess (Ramoss 85'), Sančess, Agilars, Gutjeress (Mehija 68'), MartinessUrugvaja: Muslera, M. Pereira, A. Pereira (Ramiress 50'), Kaseress, Himeness, Godins, Arevalo, Gonsaless (Ernandess 67'), Rodrigess, Kavani, Forlans (Stvani 50')Galvenais tiesnesis: Bjerns Kuiferss (Nīderlande)

01.07. Beļģija – ASV 23:00

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa