12.06.2012. 21:34
Pie pirmās uzvaras 2012.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā otrdien tika Čehijas futbola izlase, kas A grupas otrās kārtas mačā, pateicoties pirmajās minūtēs gūtajiem diviem vārtiem, ar 2:1 (2:0) pieveica Grieķiju.

Čehija pēc uzvaras saglabā cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, bet Grieķijai pēc zaudējuma sarežģīja savu nākotni. EURO 2012 A grupā vēl vakarā Polija tiksies ar Poliju, bet pēdējā spēļu kārtā Čehija spēlēs pret Poliju un Krievija pret Grieķiju. Atgādinām, ka turnīra pirmajās spēlēs Grieķija un Polija cīnījās neizšķirti 1:1, bet Krievija ar 4:1 pieveica Čehiju.

Čehijai vārtus guva Petrs Jiračeks un Vaclavs Pilaržs, bet grieķiem – Teofanis Gekas.

EURO 2012 laikā katras spēles laikā izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!

Izvēlies DELFI spēles zvaigzni
---------- 1 Kostas Chalkias 12 Alexandros Tzorvas 13 Michalis Sifakis 2 Giannis Maniatis 3 Giorgos Tzavellas 4 Stelios Malezas 5 Kyriakos Papadopoulos 8 Avraam Papadopoulos 15 Vassilis Torossidis 19 Sokratis Papastathopoulos 20 Jose Holebas 6 Grigoris Makos 9 Nikos Liberopoulos 10 Giorgos Karagounis 16 Giorgos Fotakis 18 Sotiris Ninis 21 Kostas Katsouranis 22 Kostas Fortounis 23 Giannis Fetfatzidis 7 Giorgos Samaras 11 Kostas Mitroglou 14 Dimitris Salpingidis 17 Fanis Gekas
---------- 1 Petr Cech 16 Jan Lastuvka 23 Jaroslav Drobny 2 Theodor Gebre Selassie 3 Michal Kadlec 4 Marek Suchy 5 Roman Hubník 6 Tomas Sivok 8 David Limbersky 12 Frantisek Rajtoral 9 Jan Rezek 10 Tomas Rosicky 11 Milan Petrzela 13 Jaroslav Plasil 14 Vaclav Pilar 17 Tomas Hubschman 18 Daniel Kolar 19 Petr Jiracek 22 Vladimir Darida 7 Tomas Necid 15 Milan Baros 20 Tomas Pekhart 21 David Lafata
Šīs spēles rezultāti

Čehi teicami iesāka maču, līdz sestajai minūtei izvirzoties vadībā ar 2:0. Trešajā minūtē Tomašs Hibšmens ieraudzīja Jiračeku, kurš rāvās soda laukumā, atdeva piespēli, un Jiračeks pārspēja grieķu vārtsargu. Bet vēl pēc trīs minūtēm Gebre Selassie izgāja pa labo malu, iegāja soda laukumā, noturēja bumbu laukumā un vēl atdeva piespēli gar grieķu vārtiem, kur kritienā starp diviem grieķiem vārtus pamanījās gūt Pilars.

Čehu uzbrukumus turpinājumā grieķiem izdevās apturēt , bet 21.minūtē grieķi saņēma citu "tricienu" – maiņu pēkšņi pieprasīja pieredzējušais vārtsargs Kosts Čalkias, kura vietu ieņēma Sifakis. Grieķija lēnām pārņēma iniciatīvu, bet 41.minūtē arī raidīja bumbu čehu vārtos – tomēr guvums netika skaitīts, jo pirms tam bija fiksēts noteikumu pārkāpums.

Otrajā puslaikā 53.minūtē čehi paši uzdāvināja vārtus. Pēc piespēles soda laukumā Petrs Čehs kļūdījās tverot bumbu (patraucēja arī aizsargs) un Gekas iesita tukšos vārtos.

Spēles turpinājumā uz brīdi cīņa kļuva brīžiem rupja, dažās epizodēs grieķi arī piekopa savu "aktiera mākslu", bet pēdējās minūtēs Grieķija visus pūliņus veltīja uzbrukumam. Lai gan grieķi vairāk kontrolēja bumbu, tomēr līdz bīstamām situācijām grieķi netika.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029