24.01.2016. 23:41
Itālijas A Sērijas 21. kārtas centrālajā mačā Turīnas ''Juventus'' saspringtā cīņā ar minimālu rezultātu 1:0 pārspēja ''Roma''. Mājineku rindās vienīgos vārtus guva Paulo Divala, kurš pēdējās septiņās spēlēs izcēlies jau ar sešiem vārtu guvumiem.

Līdzšinējie A Sērijas čempioni Turīnas ''Juventus'' savās mājās uzņēma pēdējā laikā nestabili spēlējošo ''Roma''. Pēdējās četrās abu komandu tikšanās reizēs Turīnā, allaž bija uzvarējusi ''Juventus'', turklāt pēdējo reizi ''Roma'' Turīnā uzvarēja tikai 2010. gada janvārī (2:1). ''Roma'' pēdējās trīs turnīra spēlēs spēlēja neizšķirti, savukārt ''Juventus'' uzvarējusi jau desmit pēc kārtas. Jāiebilst, ka ''Juventus'' rindās pēdējās sešas spēles lieliski aizvada Paulo Divala, kurš šajā laika periodā guvis piecus vārtus un četras reizes rezultatīvi asistējis.

Pēc Romas centra izspēles ''Juventus'' ātri atguva bumbu savā rīcībā, pateicoties aktīvam presingam, taču kādu laiku nespēja to saglabāt. ''Roma'' atkal atguva pārsvaru, taču saspēlējās galvenokārt tikai centra zonā, jo tālāk tai tikt liedza ''Juventus'' aktīvā spēle aizsardzībā. Laikam ritot, teritoriālo pārsvaru ieguva pašreizējie A Sērijas čempioni un ''Roma'' nācās vairāk spēlēt bez bumbas un cerēt uz izdevībām pretuzbrukumos. Viens no ''Juventus'' šīs sezonas labākajiem spēlētājiem Paulo Divala kādā no epizodēm saņēma piespēli un nonāca aci pret aci ar Vojceku Ščesniju, taču bumba pēc viņa sitiena atsitās pret vārtu pārliktni, turklāt izrādījās, ka iepriekš Divala atradās aizmugurē. Pēc mirkļa bīstama situācija vēlreiz izveidojās pie Ščesnija vārtiem, kad no tuvas distances pagalam neprecīzi sita Patrīss Evrā. Tuvojoties puslaika izskaņai, ļoti pretrunīgu lēmumu pieņēma mača galvenais arbitrs Luka Banti, nenozīmējot 11 metru soda sitienu uz Romas vārtiem, kad izteikti ar roku nospēlēja Miralems Pjaničs. Atlikušajā laikā spēles ziņā nekas nemainījās un puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrais puslaiks iesākās ar nelieliem asumiem no abu komandu puses. Antonio Rīdigers izprovocēja Mario Mandžukiču, kurš nopelnīja dzelteno kartiņu, kā arī brīdināts tika Miralems Pjaničs, kurš visai uzskatāmi izrādīja nepatiku ar tiesneša lēmumiem. Spēle ritēja vienmuļu tempu un ''Roma'' lēnām nosēdās aizsardzībā, cerot uz veiksmīgu spēli aizsardzībā un sekmīgiem pretuzbrukumiem. Puslaika vidū laba iespēja bija Patrīsam Evrā, taču viņš spēcīgi sita virsū Šcesnijam, kurš īsu brīdi aiz sāpēm gulēja zālājā. Tuvojoties mača izskaņai, abas komandas kļuva arvien nervozākas, taču to savā labā izmantoja ''Juventus'', kad Pols Pogbā teicami piespēlēja Divalam, kurš sita precīzi un pārspēja Šcesniju. Pēc zaudētiem vārtiem ''Roma'' ar visiem spēkiem centās atspēlēties, taču viesiem tas neizdevās un mačs noslēdzās ar Romas ceturto A Sērijas neizšķirtu pēc kārtas.

Datums Komandas Rez./Laiks Vārtu guvēji
23.01. Frosinone-Atalanta 0:0
Empoli-Milan 2:2 (1:1) Zeļinskis 32' Makarone 61' – Baka 8' Bonaventura 48'
24.01. Fiorentina-Torino 2:0 (1:0) Iličičs 24' Rodrigess 83'
Verona-Genoa 1:1 (1:1) Pazini 40' – Kopola 19' (s.v.)
Inter-Carpi 1:1 (1:0) Palacio 39' – Lasanja 90+2'
Lazio-Chievo 4:1 (0:1) Kandreva 66' 81' (11m) Kataldi 72' Keita 90'– Cēzars 5'
Palermo-Udinese 4:1 (1:0) Kvaisons 35' Hiljemarks 56' Lazārs 77' Trajkovskis 87' – Tēreo 79'
Sampdoria-Napoli 2:4 (1:2) Korea 45' Eders 73' – Igvains 9' Insinje 18' (11m) Hamšiks 60' Mertens 79'
Sassuolo-Bologna 0:2 (0:0) Gjakerini 68' Flokari 90'
Juventus-Roma 1:0 (0:0) Divala 77'