19.01.2014. 15:43
Latviešu distanču slēpotājs Arvis Liepiņš svētdien ieņēma 58.vietu Polijā notikušajās Pasaules kausa sacensībās 15 kilometru distancē ar masu startu klasiskajā stilā.

Sacensībās uzvaru izcīnīja krievu sportists Maksims Vilegžaņins, kurš finišēja pēc 35 minūtēm un 39 sekundēm, bet Liepiņš no viņa atpalika par piecām minūtēm un 20,7 sekundēm, tiekot pie 209,90 FIS kategorijas punktiem.

Finišu šajās sacensībās sasniedza 63 braucēji.

Otro vietu izcīnīja vēl viens krievs Jevgēņijs Belovs, kurš uzvarētājam zaudēja vien 2,2 sekundes, bet vēl par 0,1 sekundi lēnāks bija Aleksejs Poltoraņins no Kazahstānas.

Pasaules kausa kopvērtējumā joprojām līdera godā ar 1001 punktu atrodas "Tour de Ski" čempions norvēģis Martins Junsrūds Sundbijs, bet otrais ar 739 punktiem ir viņa tautietis Kriss Jespersens. Trešo vietu savukārt ieņem krievs Aleksandrs Ļegkovs, kam 526 punkti.

Kā ziņots, pirms tam sestdien Liepiņš ieņēma 62.vietu sprinta sacensībās brīvajā stilā.

Polijā notikušajās sacensībās nepiedalījās vairāku ziemeļvalstu pārstāvji, jo somiem, norvēģiem un zviedriem šajās dienās notiek nacionālie čempionāti.

Tikmēr desmit kilometru distancē klasiskajā stilā svētdien pie ļoti pārliecinoša panākuma tika pēdējo četru gadu Pasaules kausa ieguvēja Justīna Kovaļčika no Polijas, kura par vairāk nekā 40 sekundēm apsteidza Jūliju Čekaļevu no Krievijas, bet vēl vairāk nekā pusminūti zaudēja vēl viena krieviete Jūlija Ivanova.

Kopvērtējumā līdere ar 1002 punktiem ir šīs sezonas "Tour de Ski" uzvarētāja Terēza Juhauga no Norvēģijas, kurai ar 841 punktu seko tautiete Astrida Jākobsena un vēl viena norvēģiete Marite Bergena, kurai 676 punkti.

Distanču slēpošanā atlase olimpiskajām spēlēm noslēgsies šajā nedēļas nogalē. Latviju Olimpiādē, izmantojot valstij piešķirtās kvotas, pārstāvēs šīs sezonas līderi Liepiņš un Inga Dauškāne, bet pie papildu ceļazīmes var tikt Jānis Paipals, kurš svētdien Latvijas čempionātā aizvadīs izšķirošo cīņu par vietu olimpiskā saraksta trīssimtniekā.