29.11.2017. 14:21

Denisa Osvalda vadītā komisija turpina darbu, un šodien mūža diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm par antidopinga noteikumu neievērošanu saņēmuši trīs Krievijas bobslejisti – Aleksandrs Kasjanovs, Aleksejs Puškarjovs un Ilvirs Huzins. Tāpat viņiem anulēti 2014. gada Soču olimpisko spēļu rezultāti.

Divniekos Kasjanovs kopā ar stūmēju Maksimu Beluginu ierindojās ceturtajā vietā, garām palaižot tikai Aleksandru Zubkovu, kurš arī diskvalificēts un viņa rezultāts anulēts, šveicieti Beatu Hefti un amerikāni Stīvenu Holkombu, kurš maijā negaidīti devās aizsaulē. Aiz Kasjanova palika Oskars Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu, kuri tagad varētu tikt pie olimpiskās bronzas.

Savukārt četriniekos Kasjanovs kopā ar Beluginu un abiem diskvalificētajiem stūmējiem palika ceturtajā vietā, tomēr pēc Zubkova diskvalifikācijas viņiem bija cerības pacelties līdz trešajai pozīcijai. Četriniekos par vicečempionu kļuva Melbārdis, kurš tagad varētu kļūt par čempionu, kā arī iegūt bronzu divniekos. Tomēr lēmums nav Starptautiskās olimpiskās komitejas varā, un tas būs jāpieņem Starptautiskajai bobsleja un skeletona federācijai.

Iepriekš diskvalifikācijas no olimpiskajām spēlēm saņēma Zubkovs un viņa stūmēji Aleksejs Ņegodailo un Dmitrijs Truņenkovs. Šodien Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija paziņoja, ka viņi tiek diskvalificēti un nedrīkst apmeklēt sacensības. Visi gan karjeru jau beiguši, taču Zubkovs ir Krievijas Bobsleja federācijas vadītājs. Tādējādi viņš nevarēs doties uz Pasaules kausa posmiem.

Tāpat IBSF paziņoja arī par Kasjanova, Puškarjova un Huzina diskvalificēšanu uz nenoteiktu laiku, tādējādi Krievijas bobslejisti nevarēs piedalīties tuvākajās sacensībās. Ja iepriekš šāds lēmums bija jāgaida pat vairākas dienas, kā Zubkova gadījumā, tad Kasjanovs un viņa kolēģi aizliegumu saņēmuši tikai divas stundas pēc lēmuma paziņošanas.

Izmantotie resursi:https://www.olympic.org/news/ioc-sa...Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties