20.12.2017. 10:52

Latvijā Georga lentītes visplašāko rezonansi ik gadu iegūst 9. maijā, jo kļuvušas par neatņemamu Uzvaras dienas svinību sastāvdaļu. Pirmsākumi šim simbolam meklējami 20. gadsimta sākumā, bet plaši atjaunots Vladimira Putina pirmās prezidentūras laikā.

"Es izveidotu Svētā Georga karogu un ar to izdekorētu mūsu komandu ar Svētā Georga lentītēm. Kāpēc ne?" savu versiju Krievijas sportistu startēšanai olimpiskajās spēlēs, no kurām Krievija kā delegācija diskvalificēta, piedāvāja Vojevoda. Bijušais bobslejists šīs krāsas skaidro kā uzvaras un drosmes simbolu, kas varētu pacelt Krievijas olimpiešu garu pēc tam, kad tiem aizliegts piedalīties spēlēs zem sava valsts karoga.

37 gadus vecais Vojevoda Sočos bija Aleksandra Zubkova stūmējs gan divniekos, gan četriniekos, abās disciplīnās uzstādot jaunus Soču trases rekordus un izcīnot zeltu. Pēc Krievijas diskvalificēšanas divniekos teorētiski pie bronzas vajadzētu tikt Oskaram Melbārdim un Daumantam Dreiškenam, bet četriniekos zelta godalgām vajadzētu nonākt uz Melbārža, Dreiškena, Arvja Vilkastes un Jāņa Strengas kakliem.

Vojevodam gan aizvien pieder citi tituli - 2011. gada pasaules čempions, divniekos, 2008. gada pasaules bronzas ieguvējs divniekos, 2006. gada olimpiskais vicečempions četriniekos un 2010. gada olimpiskās bronzas ieguvējs divniekos.

Izmantotie resursi:https://www.sports.ru/others/skiing...Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties