20.01.2015. 16:06
Krievijas Antidopinga aģentūra jeb RUSADA paziņojusi par piecu vieglatlētu diskvalifikāciju uz dažādiem termiņiem. To vidū ir trīs olimpisko spēļu čempioni soļošanā - Olga Kaņiskina, Sergejs Kirdjapkins un Valērijs Borčins.

RUSADA ģenerāldirektors pavēstījis, ka šo piecu sportistu lieta uzsākta jau 2012. gadā, kad attiecīgās analīzes nodotas Krievijas Vieglatlētikas savienības rīcībā. Bija atklātas anomālijas sportistu bioloģiskajās pasēs, un, lai arī turpmākie darbi aizkavējās uz gandrīz diviem gadiem, kas bija nepieciešami datu apstrādei, 2014. gada vasarā RUSADA veica atkārtotas pārbaudes sportistu treniņnometnēs, un pēc pārmaiņu salīdzināšanas iegūti pierādījumi par sportistu pārkāpumiem.

Tas savukārt novedis pie ļoti bargiem Krievijas soļotāju sodiem. Uz trim gadiem un diviem mēnešiem diskvalificēta trīskārtējā pasaules čempione un 2008. gada olimpiskā čempione Olga Kaņiskina, kura ieguva sudraba medaļu arī Londonas spēlēs, 50 mēneši bez profesionālā sporta būs jāiztiek arī 2011. gada pasaules čempionam 50km soļojumā Sergejam Bakuļinam un Pekinas spēļu čempionam (arī 50km soļojumā) Sergejam Kirdjapkinam, kurš ir arī divkārtējais pasaules čempions.

Astoņu gadu diskvalifikāciju saņēmis Valērijs Borčins, kurš jau iepriekš bijis pieķerts aizliegto vielu lietošanā, bet bija uzvarējis Pekinas olimpiādē 20km soļojumā. Atkārtoti pieķerts arī Vladimirs Kanaikins, 2011. gada pasaules vicečempions, kurš diskvalificēts uz mūžu.

RUSADA arī paziņojusi par šo sportistu rezultātu anulēšanu attiecīgajā laika periodā, taču galīgais lēmums par viņu iegūto vietu, medaļu un titulu likteni pieder Starptautiskajai olimpiskajai komitejai (SOK). Gan Kaņiskina, gan Borčins jau beiguši aktīvās sportistu gaitas.

Izmantotie resursi:Информация о дисквалификации: легкая атлетика |...Rafaero, SIA, Aviācijas sporta klubs Aviācijas 49, Jelgava, LV-3004
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties