01.03.2012. 19:28

Rīgas Dinamo hokejisti ceturtdien otrajā Gagarina kausa pirmās kārtas spēlē papildlaikā ar 2:1 pārspēja Ņižņijnovgorodas Torpedo, sērijā panākot izlīdzinājumu 1:1. Uzvaras vārtus guva Miķelis Rēdlihs papildlaika 5.minūtē. Atkal lieliski darbojās mūsu vadošā maiņa, kuras rēķinā abi vārtu guvumi šovakar. Sērijas trešā spēle jau sestdien Arēnā Rīga.

Aktīvāki pirmajās minūtēs bija mūsējie, tomēr metieni pa Kovaļa vārtiem nebija pārāk bīstami. Tikmēr Torpedo centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem. Ar aktīvu spēli aizsardzībā rīdzinieki daļu Torpedo uzbrukumu apturēja jau viduszonā, tikmēr paši saimniekojot viesu aizsardzības zonā. Šāda spēle saglabājās līdz pat perioda otrajai pusei. Laba iespēja atklāt rezultātu bija Marselam Hosam 15.minūtē, kad pēc partnera piespēles slovāka metiens tomēr lidoja garām Kovaļa vārtu tukšajam stūrim. Visai regulāri Dinamo izdarīja metienus uzreiz pēc uzvarētiem iemetieniem - rīdzinieki 1.periodā uzvarēja 70% iemetienu. Laba iespēja pēdējā minūtē bija Lundmarkam, Kovaļs pēc kanādieša metiena ar grūtībām fiksēja ripu. Pirmās 20 minūtes aizritēja Rīgas Dinamo zīmē, tomēr pietrūka paša galvenā - gūto vārtu.

Otrās trešdaļas sākumā ar vairākiem metieniem Krisa Holta modrību pārbaudīja Torpedo. Spēku samēri laukumā bija izlīdzinājušies, salīdzinot ar pirmajām 20 minūtēm. Diemžēl, bet arī šovakar mājinieki rezultātu atklāja pirmie - Torpedo pirmo metienu Holts atvairīja, bet Galuzins ar atkārtotu raidījumu pārspēja rīdzinieku vārtsargu. Uzreiz pēc tam īstu elli pie Kovaļa vārtiem sakūra mūsējie, bet ātru izlīdzinājumu panākt gan neizdevās. Perioda otrajā pusē pāris bīstami uzbrukumi padevās Torpedo, vienā no tiem Holts pēdējā brīdī ar kājsargu atvairīja metienu. Neilgi pēc tam sekoja mājinieku uzbrukums divi pret vienu, bet metiens lidoja pāri vārtiem. Lielisku iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja Marsels Hosa, kurš nepārspēja Kovaļu no pašas vārtu priekšas. Pēc spēlētām 40 minūtēm Dinamo zaudē ar 0:1, turklāt abas komandas iztikušas bez noraidījumiem.

Pamatlaika pēdējās 20 minūtes sākās ar nelielu Rīgas ofensīvu, bet labi spēlējošo Kovaļu neizdevās sarūgtināt. Pirmo noraidījumu spēlē 45.minūtē nopelnīja Marsels Hosa un rīdzinieki palika mazākumā. To izturēt izdevās, bet pēc tam atkal izlaidām Torpedo pretuzbrukumā - Holts neticamā veidā pamanījās atvairīt mājinieku metienu. Perioda vidū vēl divas soda minūtes Reķim un atkal jāspēlē mazākumā. Vēlreiz izturam godam, bet laika paliek arvien mazāk. Īsā brīdi vairāki ļoti bīstami momenti pie Kovaļa vārtiem, bet ripa spītīgi tajos nelido. Ofensīva nepalika bez rezultātu un Dinamo beidzot nopelnīja pirmo vairākumu mačā. Tajā neizmantojām vēl dažas iespējas, līdz Jānis Sprukts mainīja ripas lidojuma virzienu - 1:1! Pamatlaika pēdējā minūtē mājinieki uzbruka ļoti bīstami, bet Dinamo spēja izturēt - 1:1 un jāspēlē papildlaiks.

Papildlaika sākumā noraidījumu nopelnīja mājinieki un rīdzinieki ļoti centās izraut uzvaru - tik ļoti, ka Varnakovs pārtvēra ripu un metās uz Holta vārtiem. Par viņa traucēšanu tika piešķirts bullītis, par laimi metiens vakardienas mača varonim neizdevās un rezultāts nemainījās. Dinamo par to mājiniekus sodīja jau visai drīz - pēc lieliskas vadošās maiņas sadarbības pret Kovaļu nokļuva M.Rēdlihs un nepievīla līdzjutējus - 2:1!

Tādējādi rezultāts sērijā kļuvis 1:1. Nākošās divas spēles notiks Rīgā 3. un 4.martā, bet pēc tam komandas dosies uz Ņižņijnovgorodu, kur notiks piektais mačs.

KHL Gagarina kausa spēle, 2012.gada 1.marts. Ņižņijnovgoroda, Arodbiedrību sporta pils.

Ņižņijnovgorodas Torpedo - Rīgas Dinamo 1:2 (0:0; 1:0; 0:1; 0:1)

Vārti: 25:40 Galuzins (Romanovskis) 1:0; 55:49 Sprukts (M.Rēdlihs, K.Rēdlihs, vair.) 1:1; 64:52 M.Rēdlihs (Sprukts, Karsums) 1:2;

Vārtsargi: Vitālijs Kovaļs - Kriss Holts

Metieni: 21-42

Soda minūtes: 4-4