01.02.2017. 18:11

Spēles teksta tiešraide

Sākoties sezonas pēdējam izbraukumam, Rīgas "Dinamo" vajadzēja tikai 40 sekundes pirmā momenta izveidošanai, taču Mika Indraša metiens no neērtā satvēriena un no tuvas distances lidoja garām tālajam stūrim. Pirmās trešdaļas turpinājumā rīdzinieki kontrolēja notikumus laukumā, tomēr lielākās problēmas sagādāja trāpīšana vārtos – no 14 metieniem laukuma saimnieku vārtsargam Aleksandram Saričenkovam bija jāatvaira tikai trīs.

Toties otrās trešdaļas ievadā Rīgas "Dinamo" realizēja pretuzbrukumu un izvirzījās vadībā ar 1:0. Izgājienā divatā pret aizsargu Edgars Kulda meta pats, atlēkusī ripa nonāca pie Laura Dārziņa, kurš ar metienu tukšos vārtos izcēlās 100. reizi Kontinentālajā hokeja līgā, ieskaitot gan regulāro sezonu, gan izslēgšanas mačus. 87 vārtus Dārziņš guvis "Dinamo" kreklā, 13 reizes izcēlies, pārstāvot Kazaņas "Ak Bars", bet trīs trāpīgi metieni padevušies Čeļabinskas "Traktor" rindās.

Hantimansijskas "Yugra" pēc nonākšanas iedzinējos pārņēma iniciatīvu un veidoja momentus ar iepriekš neredzētu sparu. Romāns Ļudučins pēc tālas piespēles apsteidza Uvi Balinski, tomēr neprata izmantot izgājienu vienatnē pret Jakubu Sedlāčeku. Taču nepilnu minūti vēlāk laukuma saimnieki izlīdzināja rezultātu – 1:1. Andrejs Ankudinovs stūrī atbrīvojās no Tima Sestito, tika līdz vārtu priekšai un meta tuvajā stūrī virs čehu vārtsarga pleca.

Sekoja Ginta Meijas noraidījums, un partneri nespēja izturēt kapteiņa nopelnītās divas minūtes, nonākot iedzinējos ar 1:2. Vispirms Ļudučins tika pie atlēkušās ripas pēc metiena no zilās līnijas, bet trāpīja pa stabu. Nākamajā uzbrukumā Andrejs Aleksejevs saņēma piespēli no aizvārtes, tiekot pie netraucēta metiena no tuvas distances un triecot ripu zem Sedlāčeka vārtu pārliktņa. Tādējādi pirms noslēdzošās trešdaļas Hantimansijskas "Yugra" bija minimāls pārsvars.

Tā rīdziniekiem sākās ar ilgu aizstāvēšanos aizsardzības zonā, sekoja Sestito noraidījums pēc zaudēta iemetiena un Jēkaba Rēdliha pārkāpums pēc cīņas vārtu priekšā, kas lika 16 sekundes spēlēt trijatā. Tomēr šajā laika sprīdī labākais moments bija Rīgas "Dinamo" – Oskars Cibuļskis aizskrēja vienatnē pret laukuma saimnieku vārtsargu Saričenkovu, taču duelī zaudēja.

Pusotru minūti līdz beigām Sedlāčeks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet Rīgas "Dinamo" nepietika laika, lai izveidotu kaut vienu vērā ņemamu momentu. Tādējādi piedzīvots zaudējums ar 1:2, lai gan iepriekš komanda bija uzvarējusi četrus no pieciem mačiem.

Izbraukums turpināsies piektdien pulksten 16:00 pret Jekaterinburgas "Avtomobilist", bet svētdien duelis ar Astanas "Barys". Punkts regulārajai sezonai tiks likts 16. un 18. februārī ar mačiem mājās.

Jakubs Sedlāčeks (Jānis Kalniņš); Uvis Balinskis – Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš – Imants Leščovs, Kristaps Zīle – Jēkabs Rēdlihs, Ralfs Freibergs; Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Filips Toluzakovs – Tims Sestito – Koltons Gilīss, Gunārs Skvorcovs – Gints Meija – Vitālijs Pavlovs, Roberts Lipsbergs – Georgs Golovkovs – Edgars Kulda.

Vārti: 23:09 Dārziņš (Kulda) 0:1, 33:00 Ankudinovs 1:1, 35:37 Aleksejevs (Ugoļņikovs, Kurjanovs, vair.) 2:1Soda minūtes: 2:6Metieni: 26:16Vārtsargi: Aleksandrs Saričenkovs – Jakubs Sedlāčeks