13.03.2014. 21:14

Vārtus rīdziniekiem guva Gints Meija un Lauris Dārziņš. Tikmēr mājiniekiem izcēlās Tuomass Kīskinens. Jakubs Sedlāčeks Dinamo vārtos atvairīja 35 mājinieku metienus.

Mača pirmajās minūtēs uzbrukuma smailē divreiz nonāca Gunārs Skvorcovs, kurš vispirms no pāris metru attāluma pēc plaukstas metiena ripu raidīja tieši virsū Donbass vārtsargam Jānam Laco. Neilgi pēc tam latvietis uzbrukumā devās vēlreiz, taču pretinieki viņam neļāva izdarīt metienu, bet Laco pēc sadursmes ar Skvorcovu pamanījās pazaudēt savu ķiveri.

Spēles pirmajā daļā Rīgas Dinamo piederēja cīņas iniciatīva, turklāt laba iespēja gūt vārtus radās Aleksandram Ņiživijam, kurš netrāpīja vārtos no asa leņķa. Nedaudz mazāk kā piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Doņeckas vienība tika pie divām soda minūtēm, ko rīdziniekiem pašā vairākuma izskaņā izdevās realizēt - no vārtu priekšas ar nūjas neērto pusi ripu vārtos raidīja Meija, kuram tie bija jau ceturtie vārti šajā izslēgšanas turnīrā.

Pirmās trešdaļas izskaņā Donbass komanda aktivizējās, taču vienā no epizodēm veiksmīgi spēlēja Sedlāčeks.

Otrais periods iesākās ar abu komandu aktīvu spēli, kurā neliels pārsvars piederēja Rīgas Dinamo komandai, lai gan vienā no momentiem Latvijas klubu no vārtu zaudējuma glāba Sedlāčeks, kurš, veiksmīgi darbojoties ar nūju, neitralizēja mājinieku somu uzbrucēja Tēmu Laines izrāvienu uz vārtiem. Pāris minūtes pēc tam rīdziniekiem izdevās dubultot savu pārsvaru - komandas kapteinis Sandis Ozoliņš veica lielisku piespēli vārtu priekšā esošajam Dārziņam, kurš raidīja ripu jau praktiski tukšos Donbass vārtos.

Mača 33.minūtē teicama iespēja gūt vārtus bija Polam Šekuram, kurš no neērtā nūjas tvēriena izdarīja bīstamu metienu uz Laco sargātajiem vārtiem, taču Doņeckas kluba vārtsargs paspēja prasmīgi pielikt nūju, kā rezultātā ripa atstāja laukumu.

Nepilnas trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Jēkabs Rēdlihs pirmo reizi šajā spēlē atstāja Rīgas Dinamo mazākumā, bet neilgu brīdi pēc tam divu minūšu sodu saņēma arī Mets Robinsons, kā rezultātā rīdziniekiem aptuveni pusotru minūti nācās spēlēt trijatā pret pieciem. Jau pēc dažām sekundēm mājiniekiem izdevās realizēt pārsvaru, kad pēc burzmas vārtu priekšā izcēlās Kīskinens. Uzreiz pēc vārtu zaudējuma Ozoliņš mazākumā izrāvās uz Donbass vārtiem, taču viņa metiens, kas bija praktiski netraucēts, no pāris metriem ielidoja tieši Laco tvērējcimdā.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē aktīvāku spēli demonstrēja Donbass hokejisti, bet vienā bīstamā situācijā Sedlāčeks ar kājsargu atvairīja Kīskinena raidīto ripu. Tikmēr Latvijas komandai ar bīstamiem uzbrukumiem patraucēt mājinieku vārtsarga modrību īsti neizdevās, bet, cīņai tuvojoties izskaņai, Doņeckas vienības spiediens pamazām pieauga.

Mača pēdējās minūtēs Ukrainas komanda centās nostāties rīdzinieku aizsardzības zonā, taču Rīgas Dinamo aizsardzībā spēlēja ļoti sekmīgi, lielākoties ripu sitot ārā no savas zonas, nedomājot par uzbrukuma iespējām. Priekšpēdējā minūtē Donbass nomainīja Laco pret sesto laukuma spēlētāju, taču par spīti lielajam spiedieniem Latvijas klubs prata noturēt savus vārtus neskartus, izcīnot ļoti svarīgu uzvaru.

Gagarina kausa izcīņa. Rietumu konferences ceturtdaļfināls. 2014.gada 13.marts, Doņecka, Družba Arena.

Doņeckas Donbass - Rīgas Dinamo 1:2 (0:1; 1:1; 0:0)

Vārti: 17:01 Meija (Dārziņš, vair.) 0:1; 27:11 Dārziņš (Ozoliņš, Šehura) 0:2; 38:45 Kīskinens (Virtanens, Laine, vair.) 1:2;

Vārtsargi: Jans Laco - Jakubs Sedlāčeks

Metieni: 36-21

Soda minūtes: 2-4