07.01.2017. 09:09

Lai gan 2017. gadu izdevās sākt uz pozitīvas nots, pirms divām dienām Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" piedzīvoja astoto sauso zaudējumu sezonā, ar 0:2 piekāpjoties Maskavas CSKA, un izcīnītie trīs punkti ļāvuši sāncenšiem pakāpties līdz pirmajai vietai. Laukuma saimnieki sāka aktīvi, pirmajā trešdaļā vairākas reizes iespiežot sāncenšus zonā, tomēr turpinājumā jaudas nepietika.

Viesiem uzvaru nodrošināja rezultatīvākais spēlētājs Kirils Petrovs, kurš 47. minūtē pretuzbrukumu divatā pret vienu aizsargu noslēdza ar metienu tuvajā devītniekā, bet pārsvaru dubultoja Vladimirs Žarkovs ar metienu tukšos vārtos. Jānis Kalniņš rīdzinieku vārtos atvairīja 39 metienus, kas bija viņa trešais augstākais rādītājs sezonā. Ceturto vietu ieņem 35 atvairītie metieni 13. oktobrī izbraukumā piedzīvotajā zaudējumā ar 1:4 pret nākamo pretinieci Sanktpēterburgas SKA.

"Nedomāju, ka visas spēles laikā ripu pieturējām vairāk par divām minūtēm," sāncenšu dominējošo pārspēku komentēja aizsargs Patriks Mulens, kurš decembrī tika atlaists no Rīgas "Dinamo". Tomēr Sanktpēterburgas SKA, lai gan uzbruka daudz, panākumu nokārtoja tikai pēdējās desmit minūtēs, kad pārsvaru dubultoja Iļja Kovaļčuks un 4:1 panāca Stīvs Mozess, kuram pieder Kontinentālās hokeja līgas rekords – 36 vārti vienā sezonā.

Laika posmā no 4. oktobra līdz 15. novembrim Sanktpēterburgas SKA uzvarēja 15 mačos pēc kārtas, septiņas reizes neļaujot sāncenšiem gūt nevienus vārtus un desmit reizes ņemot virsoku ar četru vārtu pārsvaru. Četras reizes – pret Bratislavas "Slovan", Helsinku "Jokerit", Zagrebas "Medveščak" un Novokuzņeckas "Metallurg" – tika fiksēts rezultāts 6:0, kamēr Astanas "Barys" izdevās sagraut pat ar 9:0, Jevgeņijam Dadonovam gūstot četrus vārtus, bet Vadimam Šipačovam izceļoties ar piecām piespēlēm.

Tomēr gadu mija nesusi Sanktpēterburgas SKA sezonas lielāko pārbaudījumu – tikai vienu no pēdējām septiņām cīņām izdevies uzvarēt pamatlaikā, turklāt piedzīvoti četri zaudējumi pēc kārtas. Neveiksmju sērija sākās ar 3:4 bullīšos pret Kazaņas "Ak Bars", kam sekoja 1:2 mājās pret Jaroslavļas "Lokomotiv", ko uzvaru sērijas laikā bija izdevies sagraut ar 7:1. Otrdien ar 4:5 tika zaudēts Minskas "Dinamo", 34. minūtē nonākot iedzinējos ar piecu vārtu deficītu, turpinājumā atspēlējot četras ripas, bet neizglābjoties, bet pirms divām dienām ar 2:3 tika atzīts Helsinku "Jokerit" pārākums.

Tas gan nemazina Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās komandas varenumu. Sanktpēterburgas SKA ir vienīgā komanda, kas guvusi vārtus visos mačos, tajā pat laikā arī desmit sausās spēles ir labākais rādītājs Kontinentālajā hokeja līgā. Realizēti 25,3% vairākumu, atpaliekot tikai no čempiones Magņitogorskas "Metallurg".

Uzbrukuma līderi ir Kovaļčuks (58 punkti un otrā vieta līgā), Ņikita Gusevs (52 punkti un ceturtā vieta), Šipačovs (52) un Dadonovs (42). Aizsargs Vjačeslavs Voinovs, kurš savācis 32 punktus jeb par 11 vairāk nekā Rīgas "Dinamo" rezultatīvākajam spēlētājam Laurim Dārziņam, 2012. un 2014. gadā virs galvas pacēla Stenlija kausu.

Tomēr komandu vislabāk raksturo sastāva dziļums. Ceturtajā maiņā spēlē uzbrucējs Sergejs Širokovs, kurš divreiz kļuvis par pasaules čempionu un piedalījies Zvaigžņu spēlē. Trešajā pārī darbojas Patriks Herslijs, kurš 2014. gadā kļuva par Zviedrijas čempionāta labāko aizsargu, bet nākamajā sezonā bija Gagarina kausa rezultatīvākais aizsargs. Savukārt trešajā uzbrucēju virknējumā spēlē pieminētais rekordists Mozess, pērn Pitsburgas "Penguins" un Arizonas "Coyotes" pārstāvējušais Sergejs Plotņikovs, kā arī Jarno Koskiranta, kurš 2016. gadā kļuva par pasaules vicečempionu.

Duelis pret Sanktpēterburgas SKA ir pārbaudījums jebkurai komandai, it īpaši Rīgas "Dinamo", kas pārliecinoši ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, jo tuvākā komanda ir 11 punktu attālumā ar vienu maču rezervē. Pirmais iemetiens pulksten 17:00, tiešraide kanālā TV6.

Nākamās piecas spēles Rīgas "Dinamo" aizvadīs viesos – 9. janvārī pret Jaroslavļas "Lokomotiv", kam sekos tālais izbraukums, 12. janvārī tiekoties ar Vladivostokas "Admiral" un divas dienas vēlāk spēkojoties ar Habarovskas "Amur". 16. janvārī rīdzinieki pirmoreiz vēsturē viesosies Ķīnā un tiksies ar Pekinas "Kunlun Red Star", bet 19. janvārī ciemošanās pie Minskas "Dinamo".

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222