19.11.2016. 20:23

Spēles teksta tiešraide

Lai gan Rīgas "Dinamo" aizvadīja vāju spēles ievadu, jo 11. sekundē noraidījumu nopelnīja iepriekšējā mačā vārtus guvušais Tims Sestito un mazākumā klājās plāni, turpinājumā izdevās izveidot momentu virkni. Bija divi pretuzbrukumi trijatā pret diviem, tomēr nedz Robertam Lipsbergam, nedz Aleksandram Jerofejevam neizdevās trāpīt, un 11. minūtē par to nācās samaksāt ar nonākšanu iedzinējos.

Zagrebas "Medveščak" uzbrucējs Edvīns Hedberjs saņēma ripu labājā malā, taču izdarīt metienu uzreiz nepaguva. Zviedrs nolēma pieturēt ripu un izmest loku uzbrukuma zonā, izdarot plaukstas metienu no zilās līnijas. Jāni Kalniņu nosedzis bija Bobijs Batlers, ar kuru galā netika Georgijs Pujacs, un rīdzinieku vārtsargs nepaguva laikus pamanīt ripu – 0:1.

Pirmās trešdaļas beigās Gints Meija nopelnīja Rīgas "Dinamo" skaitlisko vairākumu, bet tikai veiksme ļāva nenonākt iedzinējos ar diviem vārtiem. Oskars Cibuļskis uz sāncenšu zilās līnijas pazaudēja ripu, ļaujot Tomāšam Mertalm un Fransisam Parē izskriet divatā pret Kalniņu. Tomēr saspēlei nemaz nesekoja metiens, jo Parē lielisko momentu izniekoja, tukša vārtu stūra priekšā neuztverot ripu.

23. minūtē Lipsbergs bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc metiena no labās malas, iebakstot to vārtos, tomēr izcelties pirmo reizi sezonā un panākt izlīdzinājumu neļāva galvenā tiesneša paceltā roka. Sekundi pirms tam Kaspars Saulietis sadūrās ar Zagrebas "Medveščak" vārtsargu Maiklu Gārnetu, un, lai gan viņš situācijā vairs nebūtu glābējs, rīdzinieku uzbrucējam tika divu minūšu noraidījums par bloķēšanu.

Saraustītā mača gaita neļāva Rīgas "Dinamo" pārņemt iniciatīvu, un arī vairākuma realizācija turpināja klibot, grūtības sagādājot pat metieniem no zilās līnijas, jo ripa tikai retu reizi tika līdz laukuma saimnieku vārtiem. Taču četras minūtes līdz pamatlaika beigām rīdziniekiem tomēr radās iespēja izraut neizšķirtu – Gārnets kļūdījās, palaižot garām ripu un atstājot vārtus tukšus, taču Edgaram Kuldam pagalam neizdevās metiens no neērtā satvēriena.

80 sekundes līdz beigām Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr mēģinājumi izglābties aprāvās pēc Sestito uzbrukuma zonā nopelnītā noraidījuma par klupināšanu. Tādējādi Rīgas "Dinamo" četru uzvaru sērija beidzās Horvātijā, ar 0:1 atzīstot Zagrebas "Medveščak", kas bija zaudējis septiņus no iepriekšējiem astoņiem mačiem, pārākumu.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs ceturtdien, kad savā laukumā uzņems Minskas "Dinamo". Tam sekos vēl seši mājas dueļi pēc kārtas, ieskaitot iespēju revanšēties Zagrebas "Medveščak".

Jānis Kalniņš (Jakubs Sedlāčeks); Georgijs Pujacs – Patriks Mulens, Aleksandrs Jerofejevs – Ralfs Freibergs, Krišjānis Rēdlihs – Oskars Cibuļskis, Uvis Balinskis; Gints Meija – Tims Sestito – Miķelis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs – Pjotrs Ščastļivijs – Edgars Kulda, Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Kaspars Saulietis – Vitālijs Pavlovs – Roberts Lipsbergs.

Vārti: 10:54 Hedberjs (Parē, Batlers) 1:0Soda minūtes: 22:10Metieni: 21:26Vārtsargi: Maikls Gārnets – Jānis Kalniņš