24.10.2016. 08:13

"Teikšu, ka nespēlējam slikti. Vienkārši nevaram iemest vārtus, un no tā rodas nervozitāte," intervijā norādīja Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Normunds Sējējs, kurš atklāja, ka nepārtraukti notiek darbs pie papildinājumu meklēšanas. "Nepieciešams uzbrucējs, kurš var iemest. Tikai kur lai viņu ņem? Jāņem vērā, ka pašlaik tirgū ir maz spēlētāju, kuri patiešām varētu palīdzēt. Nav jēgas mainīt vienu hokejistu pret tādu pašu. Izmaiņas vajadzīgas tad, ja zini, ka tās sniegumu uzlabos."

Pagājušajā nedēļā Rīgas "Dinamo", kas kopš sezonas sākuma ieņem pēdējo vietu Kontinentālajā hokeja līgā, piedzīvoja trīs zaudējumus pēcspēles metienos – 1:2 pret Maskavas "Spartak" un Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kā arī 2:3 pret "Sochi", lai gan, sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, rīdzinieki vēl atradās priekšā. Realizēts viens no 15 bullīšiem.

Pirms tam "Dinamo" trīs reizes pēc kārtas zaudēja izbraukumā – 3:4 pret Čerepovecas "Severstal", 1:4 pret Sanktpēterburgas SKA un 2:3 pret Maskavas CSKA, izšķirošo ripu ielaižot 57. minūtē. Arī divos iepriekšējos mačos viss izšķīrās pēdējā trešdaļā.

Arī divas nākamās spēles notiks viesos – trešdien duelis pret Mārtiņu Karsumu un Maskavas "Dynamo", bet piektdien ciemošanās pie Podoļskas "Vityaz", pret kuru izdevies izcīnīt vienīgo sauso panākumu. Kopā ar Rīgas "Dinamo" uz Krieviju varētu doties jauns spēlētājs – komandai pievienojies 22 gadus vecais uzbrucējs Roberts Lipsbergs, vēsta portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija.

Iepriekšējās četras sezonas Lipsbergs pavadījis Ziemeļamerikā. Vispirms viņš cīnījās Rietumu hokeja līgā, pārstāvot Sietlas "Thunderbirds" un punktu juniora karjerai pieliekot ar 16 vārtiem un 36 punktiem 33 mačos. Pirmos soļus profesionālajā karjerā malējais uzbrucējs spēra ECHL, kas ir trešā spēcīgākā līga aiz okeāna. 2014./2015. gada sezonā Lipsbergs pārstāvēja Stoktonas "Thunder", 15 spēlēs izceļoties ar trim punktiem.

Savukārt pagājušajā sezonā Lipsbergs pārstāvēja trīs komandas. Divām spēlēm un nulle punktiem Adirondakas "Thunder" rindās sekoja 37 mači un 16 punkti (9+7) Jūtas "Grizzlies" komandā un seši punkti (2+4) deviņās spēlēs, kas tika aizvadītas Tulsas "Oilers".

Bija plānots, ka Lipsbergs paliks Tulsas "Oilers", kas pagājušajā sezonā vienīgā no trim pārstāvētajām komandām nespēja kvalificēties izslēgšanas spēlēm un cīņai par Kellija kausu, tomēr trīs dienas pirms jaunā regulārā čempionāta sākuma uzbrucējs tika ievietots neaizsargāto spēlētāju sarakstā, un vēlāk līgums tika lauzts.

Pēdējā komanda, kuru Lipsbergs pārstāvējis Eiropā, ir Rīgas "Dinamo" jauniešu vienība "Rīga". 17 gadu vecumā viņš kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju, 58 spēlēs gūstot 14 vārtus un sakrājot 28 punktus.

Komandu pārstāvēja arī vairāki spēlētāji, kuri šobrīd atrodas "Dinamo" – aizsargs Ēriks Ševčenko (desmit punkti 55 cīņās), uzbrucēji Miks Indrašis (21 punkts 20 spēlēs; četrus gadus vecāks), Māris Bičevskis (21 punkts 33 mačos; trīs gadus vecāks), kā arī vienaudži Edgars Kulda (viena spēle bez punktiem) un Nikolajs Jeļisejevs (13 punkti 40 spēlēs).

Lipsbergs arī pārstāvējis Latvijas valstsvienību 2014. gada pasaules čempionātā, četros mačos paliekot bez rezultativitātes punktiem, nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -1 un divas soda minūtes. Tas bija pēdējais turnīrs, kurā pie izlases stūres atradās kanādietis Teds Nolans.

Tāpat Lipsbergs spēlējis divās U18 un pat trijās U20 izlasēs. 17 gadu vecumā viņš kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju U20 izlasē, kas spēlēja elites divīzijā, un Lipsbergs otrais rezultatīvākais bija arī 2014. gadā, palīdzot atgriezties spēcīgāko komandu sabiedrībā – seši vārti un septiņi punkti piecās spēlēs.