01.03.2012. 17:01
Uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences otrajā ceturtdaļfināla spēlē ceturtdien izcīnīja Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 2:1 pirmajā pagarinājumā apspēlēja Ņižņijnovgorodas «Torpedo» vienību. Vārtus pagarinājumā guva Miķelis Rēdlihs.

Resursi

• Miķelis Rēdlihs: «Torpedo» mūs nepārsteidza
  • «Dinamo» piedzīvo smagu zaudējumu Ņižņijnovgorodā
  • Rautakallio: «Torpedo» mums parādīja, kā jāspēlē «play off»
  • Bukmeikeri: «Torpedo» būs neliela favorīte duelī ar «Dinamo»
  • Komarovam piespriesta diskvalifikācija
Rietumu konferences 1/4 fināls

1. Torpedo - Dinamo 7:3 2. Torpedo - Dinamo 1:2 3. Dinamo - Torpedo 03.03.12. 4. Dinamo - Torpedo 04.03.12.5. Torpedo - Dinamo 06.03.12.* 6. Dinamo - Torpedo 08.03.12.* 7. Torpedo - Dinamo 10.02.12.* *ja nepieciešams

Pirmā trešdaļa

Spēli abas komandas sāka piesardzīgi, lielu uzmanību pievēršot aizsardzībai, taču cīņas pirmajās minūtēs nedaudz bīstamāk uzbruka «Dinamo» hokejisti un divas labas iespējas gūt vārtus izniekoja Marcels Hosa. Turpinājumā arī «Torpedo» komanda pietiekami bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr rīdzinieku vārtsargs Kriss Holts bija uzdevumu augstumos un rezultāts nemainījās.

Pirmās trešdaļas vidū mača temps bija nedaudz krities, jo komandas spēlēja no aizsardzības, tāpēc cīņa bija ļoti līdzīga.

Turpmākajās minūtēs «Dinamo» radīja vairākas bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem, taču visas briesmas likvidēja «Torpedo» vārtsargs Vitālijs Kovaļs, bet piecas minūtes pirms trešdaļas beigām kārtējo teicamo iespēju gūt vārtus izniekoja Hosa, kurš pēc Aleksandra Ņiživija piespēles netrāpīja pa ripu - šajā brīdī Kovaļs atradās otrā vārtu stūrī un Hosas priekšā bija tukši vārti.

Arī turpinājumā «Dinamo» aktīvi uzbruka, taču mājinieki labi spēlēja aizsardzībā un neļāva rīdziniekiem plaši izvērsties vārtu tuvumā, bet pirmās trešdaļas izskaņā nelielu ofensīvu veica jau «Torpedo» hokejisti, taču arī tā noslēdzās bez gūtajiem vārtiem.

Šim mačam «Dinamo» treneri pieteikuši septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus, jo spēlēt nevar zviedru uzbrucējs Frēdriks Varjs, kurš muguras savainojuma dēļ nepabeidza arī trešdienas spēli.

Līdz ar to mačam pieteikti visi atlikušie 12 uzbrucēji un izmaiņas piedzīvojuši pilnīgi visi uzbrucēju virknējumi, izņemot pirmo, kurā spēlē Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums un Miķelis Rēdlihs. Savukārt kā septītais aizsargs cīņai pieteikts Oskars Cibuļskis.

Otrais periods

Otrās trešdaļas sākumā pārsvars bija «Dinamo» hokejistiem, kas izveidoja pāris labus uzbrukumus, taču spēles 26.minūtē rīdzinieki iekrita aizsardzībā un «Torpedo» izdevās atklāt rezultātu - Aleksandra Romanovska metienu Holts atsita sev priekšā, bet pirmais pie ripas piesteidzās Galuzins un ieraidīja to vārtos.

Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem «Dinamo» radīja bīstamas epizodes «Torpedo» vārtu tuvumā, tomēr pārliecinoši spēlēja Kovaļs, bet pāris nākamajās minūtēs mājinieki burtiski iespieda Latvijas klubu savā aizsardzības zonā, un Holtam kopā ar «Dinamo» aizsardzību bija jāpieliek lielas pūles, lai nosargātu savus vārtus neskartus.

Turpinājumā risinājās spraiga cīņa un bīstamas epizodes bija pie abu komandu vārtiem, bet piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām vēl vienu teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja Hosa, kura mesto ripu gandrīz no tukšiem vārtiem brīnumainā kārtā «izvilka» Kovaļs.

Atlikušajās otrās trešdaļas minūtēs laukumā risinājās bezkompromisa cīņa un abām komandām bija iespējas gūt vārtus, tomēr teicami darbojās abi vārtsargi, līdz ar to pirms trešās trešdaļas Latvijas klubs zaudēja ar 0:1.

Trešais periods

Arī trešo trešdaļu «Dinamo» hokejisti sāka ar vētrainiem uzbrukumiem, taču pārspēt teicami spēlējošo Kovaļu joprojām neizdevās. Spēles 45.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Hosa. Zīmīgi, ka šis bija pirmais noraidījums šajā cīņā. Vairākumā «Torpedo» komandai bija daudz labu iespēju dubultot pārsvaru rezultātā, taču «Dinamo» no vārtu zaudējuma glāba Holts, kurš vienā no epizodēm spēja arī atsit ripu, kas lidoja tukšos vārtos.

Trešās trešdaļas vidū pie nevajadzīga noraidījuma laukuma vidusdaļā tika rīdzinieku aizsargs Arvīds Reķis, taču arī šo mazākumu «Dinamo» hokejisti izturēja, bet uzreiz pēc tam Latvijas klubs radīja milzīgu spiedienu un nomētāja pretinieku vārtus, taču Kovaļs turpināja spēlēt fantastiski, glābjot savu komandu no vārtu zaudējuma.

Mača 56.minūtē iespēja realizēt vairākumu bija «Dinamo» komandai un jau pašā tā sākumā Kovaļam nācās atvairīt bīstamu metienu, bet vairākuma 27.sekundē rīdziniekiem beidzot izdevās gūt vārtus, kad Krišjāņa Rēdliha metienu no zilās līnijas vārtu priekšā sekmīgi pielaboja Sprukts, panākot neizšķirtu 1:1.

Atlikušajās trešās trešdaļas minūtēs abas komandas aktīvi uzbruka, bet tuvāk uzvaras vārtu gūšanai bija laukuma saimnieki, tomēr to izdarīt neļāva Holts, kurš ar lielām pūlēm atvairīja vairākus bīstamus pretinieku metienus, līdz ar to mača pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots.

Vārtu guvēji: 1:0 Vladimirs Galuzins (Romanovskijs) (25:40), 1:1 Jānis Sprukts (M. Rēdlihs, K. Rēdlihs) (55:49, vair.), 2:1 Miķelis Rēdlihs (Sprukts, Karsums) (65:00).

Šīsdienas mačā Rīgas «Dinamo» treneri pieteikuši 7 aizsargus un 12 uzbrucējus, jo spēlēt nevar zviedru uzbrucējs Frēdriks Vargs, kurš muguras savainojuma dēļ nepabeidza arī vakardienas spēli. Līdz ar to mačam tiks pieteikti visi atlikušie 12 uzbrucēji, un izmaiņas ir piedzīvojuši pilnīgi visi uzbrucēju virknējumi, izņemot pirmo. Kā septītais aizsargs mačam tiks pieteikts Oskars Cibuļskis.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Kriss Holts (Māris Jučers).

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Sandis Ozoliņš, Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis, Marsels Hosa, Niklass Luseniuss, Džeimijs Lundmarks, Roberts Bukarts, Gints Meija, Juris Štāls, Ainārs Podziņš.

«Dinamo» bez Ankipāna, Džeriņa un Bičevska

Rīgas «Dinamo» uz Krieviju devās bez uzbrucējiem Ģirta Ankipāna un Andra Džeriņa ierindā, kuri turpina dziedēt savainojumus, bet Māris Bičevskis 27. februāra Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē HK «Rīga» sastāvā nopelnīja sezonā otro lielo (20 minūšu) noraidījumu līdz spēles beigām sezonā, un saskaņā ar MHL reglamentu viņam ir jāizlaiž viena spēle. Taču, tā kā nākamā spēle MHL regulārajā čempionātā HK «Rīga» ir tikai 2. martā, tad līdz tam viņš nedrīkst spēlēt ne MHL, ne KHL.

Bičevskis kopā ar Rīgas «Dinamo» ir devies uz Ņižņijnovgorodu, taču spēlēt viņš varēs tikai sērijas trešajā spēlē Rīgā.

Reklāma Regulārajā turnīrā punktus dalīja uz pusēm

«Dinamo» - «Torpedo» regulārajā čempionātā tikās divreiz, punktus dalot uz pusēm. 27. oktobrī izbraukumā, kurā rekordgarā pēcspēles metienu sērijā (26 metieni) Rīgas klubs zaudēja ar rezultātu 2:3, savukārt 24. janvārī «Arēnā Rīga» 5:4 «bullīšos» guva revanšu.

Izslēgšanas turnīrā, ja uzvarētājs netiek noskaidrots pamatlaikā, tiek spēlēts līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem papildlaikā.

Nākamo Rietumu zonas ceturtdaļfināla spēli līdz četrām uzvarām Rīgas «Dinamo» ar «Torpedo» izspēlēs sestdien, bet sērijas ceturtā spēle risināsies dienu vēlāk.

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana