08.12.2013. 19:18
Kontinentālās hokeja līgās (KHL) spēlē Rīgas "Dinamo" pret līgas līderi Sanktpēterburgas SKA izvirzījās vadībā ar 4:0, taču līdz trešā perioda beigām viesi bija atguvušies un panākuši vairs tikai 4:5. Saspringtā mača galotnē "Dinamo" tomēr izdevās noturēt uzvaru, kā arī raidīt ripu sesto reizi SKA vārtos (6:4).

Spēlē pret KHL līderi SKA „Dinamo” vārtu drošība tika uzticēta Jakubam Sedlāčekam. Jau pašā spēles sākumā „Dinamo” hokejisti norādīja, ka no titulētajiem pretiniekiem nebīstas – 28. mača sekundē Kails Vilsons un Marsels Hosa aizskrien pretuzbrukumā, kuru Hosa arī sekmīgi realizē.

SKA centās atgūties no neveiksmīgā spēles sākuma, un Artēmijam Panarinam bija laba iespēja rezultātu izlīdzināt, taču Sedlāčeks darbojās pārliecinoši. Savukārt perioda vidū SKA tika iespiesti savā zonā, taču pēc tam spēle bija daudz maz līdzīga, tiesa, izcilu iespēju gūt vārtus pēc Roberta Bukarta piespēles neizmantoja Rustams Begovs.

Ja SKA pirmā perioda problēmas uzskatīja par lielām, tad savi uzskati viesu treneriem bija jāpārvērtē ļoti ātri. Otrā perioda 16. sekundē „Dinamo” atkal bija izgājienā divi pret vienu, un šoreiz Vilsons iedeva precīzu piespēli Jurim Upītim, kurš guva savus pirmos vārtus sezonā! Viesu vārtsargs Aleksandrs Salāks vēl bija pārdomās par Upīšā precīzo metienu, kad nepilnu pusminūti vēlāk Georgijs Pujacs raidīja jau trešo ripu SKA vārtos -3:0.

SKA šokā un pieprasa pusminūtes pārtraukumu, taču Salāku vārtos atstāj. Pēc tam SKA uzbruka jau daudz vairāk, taču visi viņu centieni atdūrās pret šodien lielisko Sedlāčeku, kurš pārliecinoši tvēra arī Iļjas Kovaļčuka raidīto ripu. Likās, ka SKA atguvuši spēles pavedienu, taču šo pavedienu 30. minūtē saplēsa Miks Indrašis, panākot jau graujošo 4:0. Aiz pretinieku vārtiem kārtīgi pacīnījās Marcels Haščāks, bet Indrašis guva savu ceturto punktu pēdējās trīs spēlēs.

Perioda beigās gan „Dinamo” pārsvars saruka līdz diviem vārtiem, jo SKA ar triju minūšu intervālu realizēja divus izgājienus viens pret vienu – pa reizei precīzs bija Jevgeņijs Ketovs un Antons Burdasovs.

Trešā perioda vidū tika piešķirts pirmais noraidījums spēlē, un par nelaimi „Dinamo” tas bija Kristapa Sotnieka nopelnīts. Vairākumā ar spēcīgu metienu Sedlāčeku pārspēja Dmitijs Kaļiņins, un jau 3:4. Pēc tam skaitliskais vairākums bija arī „Dinamo”, kurā Mets Robinsons atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Ilgi gan šis pārsvars neizturēja, jo Kovaļčuks atkal vairākumā bija precīzs un atkal Sotnieka noraidījuma laikā.

Mača beigās SKA uzbrukumi kļuva arvien draudīgāki un viņi arī nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču neilgi pirms mača beigām viens pret tukšiem vārtiem izrāvās Miks Indrašis, gūstot savus otros vārtus spēlē un nodrošinot „Dinamo” uzvaru ar 6:4.

Rīgas „Dinamo” – Sanktpēterburgas SKA 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)

Vārti: 0:28 Hosa (Vilsons, Upītis) 1:0, 20:16 Upītis (Vilsons) 2:0, 20:39 Pujacs (Haščāks, Šehura) 3:0, 29:58 Indrašis (Haščāks) 4:0, 34:50 Ketovs (Šipačovs) 4:1, 37:09 Burdasovs (Čudinovs) 4:2, 49:21 Kaļiņins (Kovaļčuks, vair.) 4:3, 51:43 Robinsons (Ozoliņš, Vilsons, vair.) 5:3, 53:13 Kovaļčuks (Kaļiņins, vair.) 5:4 59:58 Indrašis 6:4Soda minūtes:4:2Metieni: 29:39Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Aleksandrs Salāks

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230