03.01.2014. 13:00

• Rīgas «Dinamo» dodas šā gada pirmajā izbraukumā vakar
  • «Dinamo» nespēj realizēt momentus un zaudē «Slovan» 2013. g. 29. decembris
  • Ābols: Ūdens bija izliets pārāk daudz, lai sasmeltu 2013. g. 29. decembris

Vārtu guvēji: 1:0 Aleksandrs Mereskins (Mirnovs, Insangulovs) (2:52), 2:0 Tomašs Zaborskis (Hlistovs, Dubrovskis) (19:38).

Maču pārliecinošāk iesāka «Salavat Julajev», kas vairāk kontrolēja ripu, taču tam nesekoja bīstami momenti, tāpēc rīdzinieki centās izmantot pretuzbrukumus, bet pēc Vitālija Pavlova un Marcela Haščāka mēģinājumiem ripa vārtos nenonāca.

Tomēr mača trešajā minūtē mājinieki no Ufas izvirzījās vadībā, kad Aleksandrs Mereskins guva vārtus pēc Sedlāčeka atvairītā metiena. Arī pēc vārtu guvuma «Salavat Julajev» turpināja kontrolēt cīņas gaitu, taču ar bīstamiem uzbrukumiem neaizrāvās.

Pirmā perioda otrajā pusē divu minūšu sodu par turēšanu ar nūju tika noraidīts Georgijs Pujacs, pirmo reizi šajā cīņā atstājot rīdziniekus mazākumā. Latvijas komanda viena hokejista deficītu izturēja atzīstami, ļaujot «Salavat Julajev» vien pāris reizes apdraudēt savu vārtu drošību.

Trešdaļas pēdējā minūtē mājiniekiem tomēr izdevās ripu vēlreiz iedabūt Sedlāčeka vārtos, kad ne bez veiksmes palīdzības to izdara Deniss Hlistovs, kura piespēle atsitās pret Kristapa Sotnieka slidu, atrodot ceļu vārtos.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Salavat Julajev»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks (Mikaēls Telkvists).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš (C) - Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs - Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: Pols Šekura - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Džeimijs Džonsons - Vitālijs Pavlovs - Miks Indrašis, Marsels Haščāks - Andris Džeriņš - Roberts Bukarts, Artūrs Kuzmenkovs - Rustams Begovs - Mārtiņš Cipulis.

Abu komandu pirmajā šīs sezonas tikšanās reizē 9.oktobrī Rīgā pārāki ar 5:2 bija viesi.

Ar šo spēli Rīgas klubs uzsāk četru maču izbraukuma spēļu sēriju, kā arī 12 spēļu janvāra maratonu pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā «Dinamo» ik pēc dienas tiksies arī ar Ņižņekamskas «Ņeftehimik», Magņitogorskas «Metallurg» un Čeļabinskas «Traktor» hokejistiem, bet pēc tam gaidāmas četras cīņas savā laukumā.

Ar 69 punktiem 38 spēlēs Latvijas klubs atrodas ceturtajā vietā Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā. Trešajā pozīcijā ar 71 punktu 40 mačos ir aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Doņeckas «Donbass» vienība.

Tikmēr «Salavat Julajev» ar 71 punktu 39 cīņās ir ceturtie Austrumu konferencē.