15.09.2016. 10:26
Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" atgriežas izbraukumā, kur aizvadītas sešas no septiņām spēlēm. Pulksten 19:30 duelis ar Minskas "Dinamo", kas divreiz uzvarējis un divreiz zaudējis. Pagājušajā sezonā rīdzinieki divos no četriem dueļiem palika sausā.

Kontinentālās hokeja līgas devīto sezonu Rīgas "Dinamo" sāka ar sešām spēlēm izbraukumā, no kurām izdevās pārvest divus punktus – pēcspēles metienos ar 3:2 tika apspēlēts Ufas "Salavat Yulaev", skaistus bullīšus realizējot Laurim Dārziņam un Pjotram Ščastļivijam. Taču pēdējā trešdaļā tika izsēts divu vārtu pārsvars, tāpat divos mačos nācās samierināties ar palikšanu sausā.

Pēdējās 20 minūtes rīdziniekus pievīla arī pirmajā mājas spēlē – otrdien ar 1:3 nācās atzīt Helsinku "Jokerit" pārākumu, lai gan Laura Dārziņa pirmais vārtu guvums kopš 17. janvāra ļāva pēc divām trešdaļām atrasties vadībā. Atkal pievīla disciplīna, jo Rīgas "Dinamo" beigās nopelnīja četrus mazākumus un 18 soda minūtes pēc kārtas, un tieši vairākumā somiem izdevās rezultātu izlīdzināt.

Rīgas "Dinamo" pilnīgi visās septiņās spēlēs ielaidis vārtus mazākumā, un ar 60,6% neitralizācijas (jeb 20 no 33) joprojām atrodas Kontinentālās hokeja līgas pēdējā vietā. Starp deviņām tuvākajām sekotājām tikai divas pārstāv Rietumu konferenci, kuras beigās atrodas septiņās spēlēs divus punktus izcīnījušie rīdzinieki.

Šovakar pretī stāsies Minskas "Dinamo", kas 2018. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas dēļ regulāro čempionātu sāka vēlāk nekā citas komandas, tomēr tas nekādu labumu nedeva – izšķirošajā mačā Baltkrievijas izlase pēcspēles metienu sērijā zaudēja Slovēnijai, piedzīvojot pamatīgu vilšanos.

Četros mačos Minskas "Dinamo" ticis pie sešiem punktiem – ar 2:1 pieveikts Ufas "Salavat Yulaev" un 3:2 pret Čeļabinskas "Traktor", bet pirmajā spēlē nācās atzīt Maskavas "Spartak" pārākumu ar 2:4, kamēr pēdējā mačā 4:5 pret čempioni Magņitogorskas "Metallurg". Baltkrievijas komanda visas spēles aizvadījusi izbraukumā, tāpēc duelis ar rīdziniekiem būs atklāšanas mačs mājās.

Zaudējums Magņitogorskas "Metallurg" bija īpaši sāpīgs, jo Minskas "Dinamo" pēc Andreja Stepanova realizētā vairākuma un divām trešdaļām bija vadībā ar 3:1. Tomēr laukuma saimnieki 32 sekunžu laikā guva divus vārtus un panāca izlīdzinājumu, pēcāk iemeta vēl divas ripas, ne tikai izvirzoties vadībā, bet arī dubultojot pārsvaru. Ceturtie vārti tika zaudēti sekundi līdz pamatlaika beigām.

Sezonu apņēmīgi sācis kanādiešu vārtsargs Bens Skrivenss, kurš četrās spēlēs ticis galā ar 93,0% sāncenšu metienu un vidēji ielaidis 2,52 ripas. 30 gadus vecajam vārtsargam, kurš piedalījās 2014. gada pasaules čempionātā, Minskas "Dinamo" ir pirmā pieredze šaipus okeānam, bet pirms tam aizvadītas 144 spēles Nacionālajā hokeja līgā, pārstāvot Monreālas "Canadiens", Edmontonas "Oilers", Losandželosas "Kings" un Toronto "Maple Leafs".

Rezultatīvākais aizsargs ir kanādietis Marks Andrē Graņāni, kurš četrās spēlēs izdarījis trīs piespēles, un viņš pagājušajā sezonā pārstāvēja Ņūdžersijas "Devils". Savukārt uzbrukumā labākie pašlaik ir Baltkrievijas izlases spēlētāji, lai gan visam labāko trijniekam ir arī Krievijas pilsonība, turklāt pirmie divi dzimuši Krievijā.

Pirmais ar diviem vārtiem un divām piespēlēm ir Jevgeņijs Koviršins, kurš piedalījies astoņos pasaules čempionātos. Viņam seko trīs vārtus guvušais Stepanovs, kuram aiz muguras pieci pasaules čempionāti. Savukārt Sergejam Kosticinam, kura kontā ir ne tikai pieci pasaules čempionāti, bet arī 2010. gada olimpiskās spēles, izdevies izdarīt trīs rezultatīvas piespēles.

Pagājušajā sezonā komandas nūjas krustoja četras reizes. Rīgas "Dinamo" uzvarēja pirmajā duelī ar 4:0, Jakubam Sedlāčekam atvairot 32 metienus, bet vārtus gūstot Gunāram Skvorcovam, Timam Sestito, Miķelim Rēdliham un Gintam Meijam.

Tomēr turpinājumā sekoja trīs neveiksmes pēc kārtas, turklāt divās neizdevās iemest nevienu ripu – 0:2, 3:5 (atkal izcēlās M. Rēdlihs, Sestito un Skvorcovs) un 0:3 (vienīgais mačs Normunda Sējēja vadībā). Rīdzinieku sausā sērija pret Baltkrievijas komandu sasniegusi 74:07 minūšu atzīmi.

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks un Jānis Kalniņš.Aizsargi: Georgijs Pujacs, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Patriks Mulens, Kristaps Zīle, Ralfs Freibergs un Jēkabs Rēdlihs.Uzbrucēji: Tims Sestito, Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, Pjotrs Ščastļivijs, Kaspars Saulietis, Vitālijs Pavlovs, Edgars Kulda, Māris Bičevskis, Frenks Razgals, Koltons Gilīss, Džastins Šags un Filips Toluzakovs.