23.12.2016. 16:19

Spēles teksta tiešraide

Rīgas "Dinamo" vadībā izvirzījās sestajā minūtē, kad Roberts Lipsbergs metiena vietā izvēlējās atstāt ripu Miķelim Rēdliham, kurš no labā iemetiena apļa trāpīja tālajā apakšējā stūrī – 1:0. M. Rēdlihs, kurš iepriekš aizvadīja deviņus sausos mačus pēc kārtas, tika pie trešā punkta pēdējās četrās cīņās.

Lai dubultotu pārsvaru, bija nepieciešama nepilna trešdaļa, un rīdzinieki sāka uguņošanu. Krišjānis Rēdlihs ar metienu no distances, ripai lidojot apakšējā stūrī, izcēlās astoņas sekundes pēc vairākuma beigām, gūstot savus otros vārtus sezonā, bet 3:0 panāca kapteinis Gints Meija, kurš izcēlās otrajā mačā pēc kārtas.

Turpinājumā Miks Indrašis laimīgi realizēja vairākumu, jo viņa piespēle gar vārtiem bija domāta Mārim Bičevskim, tomēr atsitās pret pretinieku aizsargu un atrada ceļu vārtos. Indrašis pēdējos četros dueļos, kuros piedalījies, guvis četrus vārtus. Savukārt 5:0 panāca M. Rēdlihs, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas, divus vārtus vienā spēlē iemetot pirmo reizi kopš pagājušā gada oktobra.

Iespēju izcelties vēlējās izmantot katrs, un 38. minūtē Edgars Kulda panāca 6:0 Rīgas "Dinamo" labā. Uzbrucējam tas bija pirmais rezultatīvais metiens kopš 12. novembra. Tādējādi komanda septiņu minūšu un 14 sekunžu laikā bija guvusi četrus vārtus.

Noslēdzošajā trešdaļā skaists hokejs nebija prioritāte nevienai komandai, un vienīgais atzīmēšanas vērts notikums risinājās trīs minūtes līdz beigām, kad cimdus nometa un izkāvās Rīgas "Dinamo" jaunpienācējs Georgs Golovkovs, kurš aizvadīja otro spēli, un pieredzējušais Andrejs Taratuhins. Cīņas iniciators bija sāncensis, bet Latvijas U18 izlases bijušais kapteinis neatkāpās un sita pretī.

Tādējādi Rīgas "Dinamo" svinēja uzvaru ar 6:0, kas bija pārliecinošākā 2016. gadā. Ar sešu ripu pārsvaru pēdējais panākums bija izcīnīts 2015. gada 27. oktobrī savā laukumā pret Hantimansijskas "Yugra" – 7:1. Arī toreiz iemeta Indrašis, Kulda un M. Rēdlihs.

Punktu 2016. gadam rīdzinieki pieliks ar divām spēlēm izbraukumā pret Artūru Kuldu un Helsinku "Jokerit".

Jānis Kalniņš (Jakubs Sedlāčeks); Oskars Cibuļskis – Uvis Balinskis, Krišjānis Rēdlihs – Ralfs Freibergs, Jēkabs Rēdlihs – Aleksandrs Jerofejevs; Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs – Pjotrs Sčastļivijs – Gints Meija, Roberts Lipsbergs – Vitālijs Pavlovs – Miķelis Rēdlihs, Nikolajs Jeļisejevs – Georgs Golovkovs – Edgars Kulda, Filips Toluzakovs.

Vārti: 5:27 M. Rēdlihs (Lipsbergs) 0:1, 24:37 K. Rēdlihs (Sčastļivijs) 0:2, 30:37 Meija (K. Rēdlihs, vair.) 0:3, 32:45 Indrašis (Dārziņš, vair.) 0:4, 34:25 M. Rēdlihs (Freibergs) 0:5, 37:51 Kulda 0:6Soda minūtes: 18:12Metieni: 24:24Vārtsargi: Andrejs Karejevs (no 30:37 Vladislavs Podjapoļskis) – Jānis Kalniņš

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601