06.03.2012. 19:13

Rīgas Dinamo hokejisti otrdien Ņižņijnovgorodā ar 3:4 sīvā cīņā piekāpās Torpedo hokejistiem, tādējādi KHL Gagarina kausa play-off sērijā nonākot zaudētājos ar 2:3. Dinamo labā vārtus guva Marsels Hosa, Niklass Luceniuss un Jānis Sprukts. Sērijas sestā spēle notiks ceturtdien Rīgā - lai pagarinātu sēriju, rīdziniekiem noteikti jāuzvar.

Māris Jučers pārliecinoši tvēra pirmo mājinieku metienu, kas gan nebija pārāk bīstams. Tikmēr Arvīds Reķis vēl 1.minūtē nopelnīja noraidījumu. Diemžēl, bet jau piektajā spēlē pēc kārtas pirmie vārtus guva Torpedo - pēc metiena vairākumā no zilās līnijas ripa ielidoja Jučera vārtos. Pēc dažām minūtēm Marsels Hosa ar Kovaļam negaidītu un ļoti spēcīgu šķīlienu no zilās līnijas panāca 1:1. Par laimi, pretinieka vārtus izdevās atslēgt nekavējoties. Spēles 8.minūtē vēl viens noraidījums rīdziniekiem, atkal dodam iespēju Torpedo. Uzreiz pēc vairākuma beigām Jučers kapitulēja otro reizi - Krikunovs apslidoja mūsu vārtus, ripa nonāca pie Gorbunova un 1:2. Tūlīt pirmā iespēja vairākumā šovakar arī rīdziniekiem. Vairākums gan sanāca izcili neveiksmīgs, jo tajā vairāk nācās domāt par savu vārtu drošību. Palīgā gan nāca Torpedo, uzreiz noraidoties otrreiz. Atkārtots mēģinājums Dinamo izrādījās veiksmīgs - vairākuma beigās pēc Marsela Hosas metiena ripa caur burzmu vārtu priekšā iespurdza Kovaļa vārtos - 2:2! Vārtu guvums ieskaitīts Niklasam Luceniusam - somam pirmie vārti Rīgas Dinamo sastāvā šosezon. Piecas minūtes pirms perioda noslēguma atkal paliekam četratā, Torpedo vairākums nemitīgi uzbrūk, bet vietā Jučers un mazākums izturēts. Perioda beigās vairākus bīstamus metienus izdarīja Dinamo, bet mājinieki vēl paspēja gūt vārtus. Krikunovs sagādāja mūsējiem aukstu dušu pirms atpūtas, tikai sekundi līdz sirēnai raidot ripu Jučera vārtos - 2:3.

Otrais periods sākās ar acīmredzamu Dinamo pārsvaru, pirmajās minūtēs rīdzinieki izdarīja vairākus bīstamus metienus un ripa pārsvarā turējās Torpedo aizsardzības zonā. Jānim Spruktam 5.minūtē bija iespēja izgājienā izlīdzināt rezultātu, bet neizdevās metiens. Perioda vidū Māris Jučers glāba komandu pēc pretinieku kapteiņa Varnakova metiena no pašas vārtu priekšas. Rīdziniekiem arvien pagalam neizdevās iemetieni - spēles vidū Torpedo bija uzvarējuši 70% no tiem. Pamatīgu karuseli pie Kovaļa vārtiem Dinamo sagrieza aptuveni sešas minūtes pirms perioda beigām, tomēr vārtus neizdevās gūt par ar atkārtotu metienu. Ofensīvu apturēja nevajadzīgs noraidījums mūsu 4.maiņai. Tā laikā Varnakovs pēc Hiršovica piespēles pārsvaru dubultoja, no pašas vārtu priekšas pārspējot Jučeru - 2:4. Pēdējās minūtes jau atkal aktīvāki bija Dinamo vīri, bet rezultātu mainīt neizdevās.

Pirmās piecas minūtes 3.trešdaļā aizritēja augstā tempā, abām komandām cenšoties gūt ātrus vārtus. Mazliet bīstamākas epizodes tomēr veidojās pie Jučera sargātajiem vārtiem. Pretinieku blīvā aizsardzība īsti neļāva izvērsties rīdzinieku mazajiem uzbrucējiem, arī mūsu piespēļu kvalitāti varēja vēlēties stipri labāku. Perioda vidū rezultāts nebija mainījies un laika ko glābt kļuva arvien mazāk. Nepilnas astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām ieguvām vairākumu. Tajā labi darbojās 1.maiņa, radot izdevības, bet allaž vietā bija Vitālijs Kovaļs. Vēl viena iespēja vairākumā rīdziniekiem bija trīsarpus minūtes pirms beigām pēc noraidījuma pret Miķeli Rēdlihu. Ļoti ātri izdevās vairākumu realizēt - no vārtu priekšas ripu iemeta Sprukts un 3:4! Atlikušajā laikā visi izmisīgie Dinamo centieni palika bez rezultāta un nācās pretiniekiem piekāpties.

Tādējādi Dinamo nonāca zaudētājos sērijā ar 2:3. Dinamo noteikti jāuzvar sestā spēle ceturtdien Rīgā, lai vēl cerētu uz septīto maču un uzvaru sērijā kopumā.

KHL Gagarina kausa spēle, 2012.gada 6.marts. Ņižņijnovgoroda, Arodbiedrību sporta pils

Ņižņijnovgorodas Torpedo – Rīgas Dinamo 4:3 (3:2;1:0;0:1)

Vārti: 2:29 Hietanens (Ugarovs, Ternbergs, vair.) 1:0; 4:05 Hosa (Galviņš) 1:1; 9:33 Gorbunovs (Krikunovs) 2:1; 13:54 Luceniuss (Hosa, vair.) 2:2; 19:59 Krikunovs (Ternbergs) 3:2; 35:51 Varnakovs (Nīlsons, Hiršovics, vair.) 4:2; 56:40 Sprukts (Karsums, vair.) 4:3;

Vārtsargi: Vitālijs Kovaļs – Māris Jučers

Metieni: 20-33

Soda minūtes: 8-8