12.09.2015. 12:23
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas Dinamo jaunās sezonas tālākā izbraukuma trešajā mačā sestdien ar 2:3 (0:3, 2:0, 0:0) piekāpās Austrumu konferences vājākajai komandai Habarovskas Amur.

Vārtus rīdzinieku labā guva Roberts Bukarts un Kaspars Saulietis.

Jau cīņas sākumā mājinieki biežāk spēlēja pretinieku zonā, radot bīstamākus uzbrukumus. Pēc septiņām nospēlētām minūtēm uz noraidīto soliņu devās čehu leģionārs Tomāšs Kundrāteks. Tiesa, Rīgas Dinamo aizsargs drīz vien varēja atgriezties spēlē, jo vairākumu realizēja Amur hokejisti, precīzu metienu izdarot Dmitrijam Tarasovam. Nākamajās divās minūtēs mājinieki panāca jau 3:0 savā labā, divus vārtus gūstot Danilam Faizuļinam, no kuriem viena ripa tika iemesta vairākumā.

Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Dinamo veica vārtsargu maiņu, Jūakimam Ēriksonam nomainot Jakubu Sedlāčeku. Turpinājumā rīdzinieki nopelnīja vēl vienu mazākumu, taču šoreiz Amur hokejisti to nespēja realizēt. Perioda izskaņā abas komandas radīja ļoti bīstamus momentus, taču spēles rezultātu mainīt neizdevās.

Arī otrajā trešdaļā komandas turpināja pelnīt pa noraidījumiem, abām vienreiz spēlējot mazākumā. Tiesa, nākamie vārti tika gūti, spēlējot vienādos sastāvos. Šoreiz precīzu metienu izdarīja Rīgas Dinamo rindās spēlējošais Bukarts, vienus vārtus atgūstot un panākot 1:3. Pusotru minūti līdz perioda beigām Saulietis guva vēl vienus vārtus rīdzinieku labā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 2:3.

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām viesu komandai bija iespēja spēlēt vairākumā un panākt neizšķirtu, taču tas netika realizēts. Turpretī, pēc četrām minūtēm divu minūšu sodu nopelnīja jau rīdzinieku vienību pārstāvošais Stīvens Seigo. Tiesa, arī mājinieki spēli nevienādos sastāvos nepārvērta vārtu guvumā. 46 sekundes līdz pamatlaika beigām Dinamo vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nepalīdzēja izcīnīt neizšķirtu un panākt pagarinājumu.

Kā zināms, šī izbraukuma pirmajā spēlē Dinamo ar 4:1 pieveica Novokuzņeckas Metallurg komandu. Savukārt otrajā mačā rīdzinieki ar 1:4 piekāpās Novosibirskas Sibirj.

Tā kā septembra sākumā Arēnā Rīga norisinājās Eiropas čempionāts basketbolā, Dinamo pēc pirmā sezonas izbraukuma neaizvada mājas spēles, bet gan devusies otrajā izbraukumā. Pirmdien izbraukums tiks noslēgts ar cīņu pret Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas Admiral.

Kā zināms, pirms divām nedēļām Rīgas Dinamo ar uzvaru sāka astoto KHL sezonu, savā laukumā ar 3:1 pieveicot pagājušās sezonas finālisti Kazaņas Ak Bars, kamēr otrajā spēlē rīdzinieki papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čerepovecas Severstaļ vienībai. Savukārt pirmajā izbraukuma spēlē Rīgas klubs viesos ar 4:0 pārspēja Minskas Dinamo, turpinājumā rīdzinieki ar 0:5 kapitulēja spēlē ar Maskavas CSKA hokejistiem, bet sezonas pirmais izbraukums tika noslēgts ar zaudējumu pagarinājumā 1:2 pret Zagrebas Medveščak no Horvātijas.

Tikmēr Amur sezonas pirmajos septiņos mačos izcīnījusi vien divas uzvaras, pie tam abas sezonas sākumā, bet pārējos piecos mačos Habarovskas hokejisti piedzīvojuši zaudējumus.

Zīmīgi, ka pirmajos divos mačos komandas pieteikumā kā septītais aizsargs bija latviešu izcelsmes hokejists Zigurds Podziņš.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 11 punktiem astoņos mačos ierindojas devītajā vietā, bet līdere ar 17 punktiem astoņos dueļos ir Maskavas CSKA.

Savukārt "Amur" ar astoņiem punktiem tikpat cīņās pakāpusies uz Austrumu konferences 11.vietu, bet līdere ar 18 punktiem astoņos mačos ir Omskas Avangard.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču Atlant, kas saskārās ar nopaietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas Spartak, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles - pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām - Minskas Dinamo, Zagrebas Medveščak un Bratislavas Slovan - rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču - komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas Dinamo otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana