29.02.2012. 17:00
Smagu zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pirmajā ceturtdaļfināla spēlē trešdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 3:7 viesu laukumā piekāpās Ņižņijnovgorodas «Torpedo» vienībai. Rīdziniekiem vārtus guva pirmās maiņas uzbrucēji Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Karsums un Jānis Sprukts.

Resursi

• Bukmeikeri: «Torpedo» būs neliela favorīte duelī ar «Dinamo»
  • Savickis: Centīsimies noturēt M. Rēdlihu, Karsumu, Holtu
  • Nilsons: Uzvaru visā sērijā izcīnīs «Torpedo»
  • Rautakallio izredzes pret «Torpedo» vērtē kā 50 pret 50
  • Puče: «Dinamo» svaru kausus noteiks pacietība un sāpju slieksnis
  • Kāds ir «Dinamo» pretinieks Rietumu zonas 1/4 finālā?
  • «Severstaļ» dienu pirms Gagarina kausa spēlēm atlaiž treneri
  • M. Rēdliha vārti - regulārā turnīra 4. skaistākie
Rietumu konferences 1/4 fināls

1. Torpedo - Dinamo 7:3 2. Torpedo - Dinamo 01.03.12. 3. Dinamo - Torpedo 03.03.12. 4. Dinamo - Torpedo 04.03.12.5. Torpedo - Dinamo 06.03.12.* 6. Dinamo - Torpedo 08.03.12.* 7. Torpedo - Dinamo 10.02.12.* *ja nepieciešams

Raksturīgi izslēgšanas mačos piekoptajam spēles stilam, abas komandas cīņu uzsāka piesardzīgi, pirmajās divās minūtēs veicot aktīvu presingu vidējā zonā un uzbrukumā dodoties ar minimāliem spēkiem. Par pirmo bīstamo situāciju parūpējās laukuma saimnieki, kad metienu no ļoti tuvas distances pārliecinoši atvairīja Kriss Holts, taču trešdaļas ceturtajā minūtē Holts izrādījās galvenais vaininieks pie pirmajiem ielaistajiem vārtiem - patālu metienu veica Mihails Varnakovs, taču Holts nespēja ripu nofiksēt un ļāva tai izkrist no ķērājcimda, bet tukšos vārtos to raidīja neviena nepiesegtais Iļja Krikunovs.

«Dinamo» pēc zaudētajiem vārtiem uzreiz metās apņēmīgos uzbrukumos, bet teicamu izdevību neizmantoja Niklass Luseniuss, kurš ar atkārtotu metienu nespēja pārspēt Vitāliju Kovaļu.

Turpmākajās minūtēs abām komandām pa vairākām reizēm izdevās izveidot daudzsološus uzbrukumus, taču veiksmīgāki tajos izrādījās «Dinamo» hokejisti. Devītajā minūtē pretinieku zonā ielauzās Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs, pirmajam apgādājot savu maiņas partneri ar elegantu piespēli, bet otrajam ar pirmo pieskārienu raidot ripu garām Kovaļam.

Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva bija pārgājusi Latvijas kluba pusē. Ripa pretinieku vārtu priekšā tika nogādāta regulāri, taču bīstami metieni izpalika.

Trešdaļas noslēguma daļā par rupju grūdienu mugurā ar tikai divu minūšu sodu izsprukta Miķelis Rēdlihs. «Dinamo» mazākumā darbojās pārliecinoši, bet vienā no pretuzbrukumiem bīstams metiens padevās Guntim Galviņam.

Tomēr mazliet vēlāk viesi uz brīdi zaudēja koncentrēšanos, ļaujot Dmitrijam Makarovam ar individuālo darbību palīdzību nokļūt līdz Holta sargāto vārtu priekšai un atkal vadībā izvirzīt «Torpedo» komandu. Atlikušajā laikā vienīgo reālo vārtu gūšanas iespēju radīja laukuma saimnieki, kad trijatā pret Jēkabu Rēdlihu izslidoja trīs «Torpedo» hokejisti, taču neviens no abiem bīstamajiem metieniem mērķi nesasniedza.

Otro trešdaļu abas komandas sāka ļoti augstā tempā, taču jau pašā sākumā «Dinamo» aizraušanos ar došanos uzbrukumos izmantoja mājinieki - Latvijas kluba pārstāvji veica neveiksmīgu spēlētāju nomaiņu, kā rezultātā divi «Torpedo» hokejisti izslidoja pret vienu «Dinamo» aizsargu, bet Varnakovs ar nūjas neērto pusi raidīja ripu tālajā augšējā vārtu stūrī, panākot 3:1 mājinieku labā.

Uzreiz pēc tam noraidījumu līdz spēles beigām par Jura Štāla grūšanu apmalē izpelnījās Vladimirs Galuzins, tādējādi «Dinamo» komandai tika atvēlētas piecas minūtes vairākumā.

Vairākumā «Dinamo» allaž prata ieiet pretinieku aizsardzības zonā, taču pie bīstamiem metieniem netika, līdz vairākuma ceturtajā minūtē teicama saspēle padevās Galviņam un Spruktam, pēdējam ar pirmo pieskārienu pārvirzot ripu Kovaļa sargāto vārtu tīklā.

Gan atlikušajā vairākuma laikā, gan turpmākajās minūtēs pārsvars piederēja Latvijas klubam. Lielāko spriedzi pie Kovaļa vārtiem radīja Sprukta uzbrucēju trijnieks, bet pēc viena no metieniem mājiniekus no trešo vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Arī otrās trešdaļas beigu daļā «Dinamo» regulāri uzbruka mājinieku vārtiem, visaktīvāk joprojām darbojoties Sprukta trijniekam, bet pie bīstama metiena tiekot arī Aleksandram Ņiživijam. «Torpedo» gan prata izturēt viesu radīto spiedienu, bet trešdaļas 14.minūtē noraidīts par pretinieka turēšanu ar nūju tika Štāls.

Laukuma saimniekiem vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas tikai sešas sekundes, kad Holtu pārspēja Petrovs, atjaunojot savai komandai divu vārtu pārsvaru. Nokļuvuši sarežģītā situācijā, rīdzinieki centās atkal pārvirzīt spēli tuvāk laukuma saimnieku vārtiem, kas ar panākumu vainagojās 17.minūtē - «Torpedo» hokejisti nespēja izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas, kā rezultātā pēc Miķeļa Rēdliha piespēles 3:4 panāca Karsums.

Trešdaļas izskaņā teicamu iespēju gūt savus otros vārtus neizmantoja Varnakovs, kuram bija atlicis no samērā asa leņķa ieraidīt ripu Holta vārtos, taču ripa skāra vārtu tīklu no ārpuses. Tomēr, kad priekšpēdējā minūtē uz noraidīto soliņa par sitienu pretiniekam ar nūju devās Ņiživijs, «Torpedo» komandas vairākums tika pie vēl viena ātra vārtu guvuma - savu iepriekš pieļauto kļūdu laboja Varnakovs, panākot 5:3.

Pašās otrās trešdaļas beigās par grūšanu ar nūju noraidījumu izpelnījās Petrovs, taču nedz trešdaļas pēdējās sekundēs, nedz pēdējo 20 minūšu sākumā «Dinamo» viena vīra pārsvaru izmantot neprata.

Trešās trešdaļas ievadā katrai komandai vēl pa reizei bija iespēja divas minūtes spēlēt vairākumā, kad noraidīti tika Jēkabs Rēdlihs un Iļja Krikunovs, taču rezultāts palika nemainīgs.

Trešdaļas vidū pēc lieliska individuālā gājiena tuvu vārtu guvumam bija «Torpedo» uzbrucējs Roberts Nilsons, taču ripa lidoja mazliet virs Holta sargātajiem vārtiem. Pretējā laukuma pusē bīstamus metienus veica Gints Meija un Marsels Hosa, bet labu izgājienu garām vairākiem «Torpedo» hokejistiem izpildīja Džeimijs Lundmarks.

Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām «Dinamo» pavērās kārtējā iespēja spēlēt vairākumā. Tajā labāko iespēju neizmantoja Lundmarks, kura raidītā ripa lidoja mazliet gar vārtu tālo stūri, bet vienā no mājinieku pretuzbrukumiem «Dinamo» komandu no sesto vārtu zaudējuma izklupienā glāba Holts.

Lai arī «Dinamo» centās atspēlēties un lūkoja atrast veidus, kā uzlauzt pretinieku blīvo aizsardzību, mājinieki uzbrukumā darbojās daudz iedarbīgāk, kas vēlreiz pierādījās trešdaļas 13.minūtē - pēc ilgstošas izspēles un vairākiem nesekmīgiem «Dinamo» mēģinājumiem izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas Holtu ar spēcīgu metienu pārspēja somu aizsargs Hietenens.

Nedaudz vēlāk rīdzinieku vārtos ielidoja arī septītā ripa, kad neuzmanīgi vārtos darbojās Holts, kurš nebija gatavs straujam Varnakova metienam. Varnakovs tādējādi tika pie «hat-trick».

Mača beigas pēc Hosas noraidījuma «Dinamo» aizvadīja skaitliskajā mazākumā, taču rezultāts vairs nemainījās.

Vārtu guvēji: 1:0 Iļja Krikunovs (Varnakovs, Hiršovics) (3:25), 1:1 Miķelis Rēdlihs (Sprukts) (8:08), 2:1 Dmitrijs Makarovs (Jevsenkovs) (15:23 vair.), 3:1 Mihails Varnakovs (Vasiļjevs) (21:17), 2:3 Jānis Sprukts (K. Rēdlihs) (26:25 vair.), 4:2 Aleksejs Petrovs (Nilsons, Vasiļjevs) (33:10 vair.), 3:4 Mārtiņš Karsums (M. Rēdlihs, Sotnieks) (36:27), 5:3 Mihails Varnakovs (Vasiļjevs, Nilsons) (38:15 vair.), 6:3 Jūso Hietenens (54:16), 7:3 Mihails Varnakovs (Krikunovs) (56:15).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Kriss Holts (Māris Jučers).

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Sandis Ozoliņš, Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis, Kristaps Sotnieks.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs, Frēdriks Vargs, Mārtiņš Cipulis, Marsels Hosa, Niklass Luseniuss, Džeimijs Lundmarks, Roberts Bukarts, Gints Meija, Juris Štāls, Ainārs Podziņš.

«Dinamo» bez Ankipāna, Džeriņa un Bičevska

Rīgas «Dinamo» uz Krieviju devās bez uzbrucējiem Ģirta Ankipāna un Andra Džeriņa ierindā, kuri turpina dziedēt savainojumus, bet Māris Bičevskis 27. februāra Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē HK «Rīga» sastāvā nopelnīja sezonā otro lielo (20 minūšu) noraidījumu līdz spēles beigām sezonā, un saskaņā ar MHL reglamentu viņam ir jāizlaiž viena spēle. Taču, tā kā nākamā spēle MHL regulārajā čempionātā HK «Rīga» ir tikai 2. martā, tad līdz tam viņš nedrīkst spēlēt ne MHL, ne KHL.

Bičevskis kopā ar Rīgas «Dinamo» ir devies uz Ņižņijnovgorodu, taču spēlēt viņš varēs tikai sērijas trešajā spēlē Rīgā.

Regulārajā turnīrā punktus dalīja uz pusēm

«Dinamo» - «Torpedo» regulārajā čempionātā tikās divreiz, punktus dalot uz pusēm. 27. oktobrī izbraukumā, kurā rekordgarā pēcspēles metienu sērijā (26 metieni) Rīgas klubs zaudēja ar rezultātu 2:3, savukārt 24. janvārī «Arēnā Rīga» 5:4 «bullīšos» guva revanšu.

Pirmās spēles visām Rietumu komandām

Reklāma Šodien pirmās spēles Rietumu konferencē aizvada arī visas pārējās komandas. Sanktpēterburgas SKA savā laukumā uzņem Maskavas CSKA, Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Maskavas «Dinamo» savu skatītāju priekšā spēkojas ar Minskas «Dinamo» no Baltkrievijas, bet Maskavas apgabala «Atlant» Mitiščos tiekas ar Čerepovecas «Severstaļ».

Izslēgšanas turnīrā, ja uzvarētājs netiek noskaidrots pamatlaikā, tiek spēlēts līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem papildlaikā.

Nākamo Rietumu zonas ceturtdaļfināla spēli līdz četrām uzvarām Rīgas «Dinamo» ar «Torpedo» izspēlēs ceturtdien, bet pēc tam divi mači pēc kārtas notiks «Arēnā Rīga».

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801