22.10.2015. 16:53
Latvijas komanda Rīgas «Dinamo», turpinot kārtējo šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukuma sēriju, viesos ar 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) piekāpās Ufas «Salavat Julaev». «Dinamo» rindās vārtus trešā perioda nogalē guva Andris Džeriņš.

Pirmajās spēles minūtēs abām komandām bija iespējas izvirzīties vadībā, taču tās netika izmantotas. Perioda astotajā minūtē uz noraidīto soliņa devās Tims Sestito, taču mājinieki vairākumu neizmantoja. Tāpat Sestito bija tas, kuram sešas minūtes pirms trešdaļas beigām bija laba iespēja izvirzīt viesus vadībā, tomēr arī šo uzbrucējs neizmantoja.

Tāpat mazākumā rīdzinieki nonāca divas minūtes pirms pirmā perioda beigām, turklāt Andrim Džeriņam par sitienu ar nūju uz noraidīto soliņa jāpavada četras minūtes. Pusi no nopelnītā vairākuma mājinieki nespēja realizēt, tādejādi arī otro spēles nogriezni Latvijas vienība iesāka mazākuma.

Kad mazākumā Rīgas klubam bija atlikušas vien dažas sekundes, otrā perioda sākumā «Salavat Julajev» izvirzījās vadībā, pateicoties Prohorkina precīzam metienam. Tiesa, vienādos sastāvos komandas nepaspēja nospēlēt pat pusminūti, jo uz noraidīto soliņa devās Ēriks Ševčenko. Tāpat abpusēju piecu minūšu noraidījumu nopelnīja Tomāšs Kundrāteks, kurš izvicināja dūres ar vārtu guvēju Prohorkinu.

Turpinājumā «Dinamo» nopelnīja iespēju pusotru minūti spēlēt piecatā pret trijiem mājiniekiem, taču Latvijas vienības hokejisti lielo vairākumu izmantot nespēja. Tāpat vairākumu rīdzinieki ieguva arī perioda pēdējās minūtēs, bet arī šoreiz viesi bija nesekmīgi, pārtraukumā ejot ar zaudējumu 0:1.

Trešais spēles periods Rīgas vienībai iesākās ar vārtu zaudējumu, kad trešdaļas pirmajā minūtē pēc Prohorkina reida ap «Dinamo» vārtiem vārtus guva Grigorenko. Turpinājumā visi Latvijas kluba centieni atgūt vārtus bija nesekmīgi, turklāt trešdaļas vidū viesi atkal nonāca mazākumā. To pēc 11 sekundēm izmantoja Loginovs, panākot jau trīs vārtu pārsvaru.

Atlikušajā astoņās minūtēs rīdzinieki centās atspēlēties, tomēr atkal nonāca mazākumā. Tiesa, pusotru minūti pirms finālsvilpes Andris Džeriņš raidīja ripu vārtu devītniekā, tādejādi gūstot goda vārtus «Dinamo» labā. Pēdējā minūtē viesi spēlēja aktīvi un iespieda Ufas hokejistus savā aizsardzības zonā, bet cīņas rezultātu neizmainīja, tādejādi piedzīvojot zaudējumu ar 1:3.

Rīgas «Dinamo» ar 24 punktiem 23 mačos ir pēdējie starp 14 Rietumu konferences vienībām, kamēr Austrumu konferencē «Salavat Julajev» ar 39 punktiem ir pakāpušies uz ceturto pozīciju.

Vārtu guvēji:

1:0 Nikolajs Prohorkins (Lepisto, Grigorenko) (21:39, vair.).

2:0 Igors Grigorenko (Lepisto, Prohorkins) (40:52).

3:0 Alekandrs Loginovs (Hartikainens, Makārovs) (51:23, vair.).

3:1 Andris Džeriņš (Sotnieks, Meija).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam pret «Salavat Julajev»

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#30 Juakīms Ēriksons);

Aizsargi: #84 Tomāšs Kundrāteks - #16 Stīvens Seigo, #58 Guntis Galviņš - #9 Krišjānis Rēdlihs (A), #11 Kristaps Sotnieks - #3 Ēriks Ševčenko;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #22 Ville Leino - #70 Miks Indrašis, #13 Gunārs Skvorcovs - #43 Tims Sestito (A) - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #5 Māris Jass - #21 Armands Bērziņš - #96 Māris Bičevskis, #12 Roberts Locāns.

Pēdējās piecās spēlēs Kari Heikila padotie piedzīvojuši piecas neveiksmes pēc kārtas. Šo izbraukumu «Dinamo» sāka otrdien pret Jaroslavļas «Lokomotiv», kur cieta neveiksmi ar 1:3.

Izbraukuma turpinājumā «Dinamo» sestdien spēkosies ar Magņitogorskas «Metallurg» komandu, bet pēc tam dosies uz Rīgu, kur aizvadīs cīņas pret Hantimansijskas «Jugra» un Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 19:23 19:23

Spēle galā. Piedzīvots zaudējums ar 1:3.

19:19

3:1 vārti! Andris Džeriņš no asa leņķa gūst goda vārtus. Tomēr laika ir ļoti maz un rīdzinieki, visticamākais, piedzīvos neveiksmi.

19:14

Četras minūtes līdz spēles beigām.

19:10

Vēl viens noraidījums «Dinamo». Šoreiz ļoti rupji nospēlē Māris Jass, atsājot savu komandu uz divām minūtēm mazākumā.

19:07

3:0 vārti! Aleksandrs Loginovs vairākumā no vārtu priekšas ripu triec Sedlāčeka vārtos. «Dinamo» šobrīd izskatās bezspēcīgi.

19:06

Armandam Bērziņam noraidījums.

19:05

Ufas hokejists Loginovs pārsit seju Jasam, tiesnesis sodu nesaskata.

19:02

«Salavat Julajev» nedaudz pārgājusi uz spēli aizsardzībā. «Dinamo» cenšas samazināt pārsvaru, bet pagaidām tas galīgi neizdodas.

18:58

Līdz spēles beigām atlikušas 14 minūtes. «Dinamo» atrodas iedzinējos ar 0:2.

18:57

Trešā trešdaļa turpinās ar «Salavat Julajev» vētrainiem uzbrukumiem. Labi darbojās Sedlāčeks.

18:55

2:0! Pašā trešdaļa sākumā mājinieku kapteinis Igors Grigorenko ar spēcīgu metienu dubulto pārsvaru.

18:51

Izšķirošā trešdaļa sākusies.

18:28

Otrais periods noslēdza ar «Dinamo» kārtējo neizmantot vairākumu. 1:0 vadībā pēc 40 minūtēm atrodas Ufas vienība.

18:25

Divas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām M.Rēdlihs nopelna rīdziniekiem vairākumu.

18:22

Rīgas «Dinamo» spēlē pilnā sastāvā.

18:17

Viesiem skaitliskā sastāva pārkāpums. Ufas hokejisti centīsies dubultot pārsvaru.

18:16

Šobrīd mačs norit ļoti haotiski, abām komandām vairākas reizes kļūdoties.

18:10

Otrajā trešdaļā nospēlētas tieši desmit minūtes. Vadībā ar 1:0 atrodas mājinieki.

18:07

«Dinamo» nespēja izmantot divu laukuma spēlētāju pārsvaru.

18:04

Mājiniekie paliek trijatā pret pieciem Rīgas «Dinamo» spēlētājiem, nopelnu divus sodus īsāk laikā.

17:57

Tomāšs Kundrāteks izvicina dūres ar «Salavat Julajev» uzbrucēju Prohorkinu. Abi saņem piecu minūšu sodus.

17:55

«Dinamo» aizsargs Ēriks Ševčenko izpelnās divu minūšu sodu, atkal atstājot rīdziniekus mazākumā.

17:53

Vārti - 1:0! Mājinieki izmanto lielo skaitilsko vairākumu. Lepiste no izdara metienu no zilās līnijas, bet ripas idojuma virzienu izmaina Igors Grigorenko.

17:50

Otrās trešdaļa sākusies.

17:33

Pirmā trešdaļa noslēgusies 0:0. «Dinamo» vēl nepilnas divas minūtes būs jāspēlē četriem pret pieciem «Salavat Julajev» spēlētājiem.

17:31

Džeriņš nospēlē neuzmanīgi un ar nūju pārsit seju mājinieku kapteinim Grigorenko. «Dinamo» jāspēlē četras minūtes mazākumā.

17:25

«Dinamo» hokejisti izvirza Dārziņu labā pozīcijā, bet rīdzinieku kapteinis ar nesekmīgu individuālo darbību iznieko situāciju.

17:23

Abas komandas lielu uzmanību pievērš aizsardzībai, mazāk domājot par uzbrukumiem.

17:20

Līdz pirmās trešdaļas beigām atlikušas septiņas minūtes.

17:16

Mājinieki nespēj gūt vārtus vairākumā. Rīdzinieki neatļāva pretiniekam izveidot bīstamu saspēli.

17:13

Tims Sestito saņem divu minūšu sodu par pretinieku grūšanu apmalē. «Salavat Julajev» dodas izspēlēt vairākumu.

17:13

Arī Sestito paliek vienatnē pret «Salavat Julajev» vārtsargu. Sohatskijs atvaira metienu.

17:06

Aizritējušas pirmās trīs minūtes. Spēle pagaidām ļoti līdzīga.

17:04

Vorobjovs paliek nepiesegts pie rīdzinieku vārtiem un izdara samērā bīstamu metienu, taču Sedlāčeks to atvaira.