08.09.2014. 21:04
Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas otrajā mačā pirmdien savā laukumā pēc otrās trešdaļas ar 2:3 zaudē uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas "Lokomotiv" vienībai.Rīgas "Dinamo" labā...

Rīgas "Dinamo" labā vārtus guvuši Juris Upītis un Roberts Bukarts.

Latvijas komandas rindās vārtos šajā mačā stājies Edgars Masaļskis, bet debiju vienības rindās piedzīvojis zviedru uzbrucējs Līnuss Videls.

Mačs iesākās ar neaktīvu spēli abu komandu izpildījumā, bet dueļa ceturtajā minūtē Oskars Cibuļskis par uzbrukumu pretiniekam bez ripas nopelnīja divu minūšu sodu. Tiesa, "Lokomotiv" neizdevās izveidot vērā ņemamas vārtu gūšanas iespējas pie mājinieku vārtiem, bet sestajā minūtē Videls raidīja ripu ārpus laukuma, tiekot pie divām soda minūtēm.

Jaroslavļas klubs joprojām vairākumā darbojās nesekmīgi, turklāt vienā no pretuzbrukumiem rīdzinieku kapteinis Georgijs Pujacs veica nesekmīgu metienu. Pēc tam jau mājiniekiem bija izdevība spēlēt skaitliskā vairākumā, ko gan neizdevās izmantot, lai gan asu metienu no šaura leņķa izdarīja slovāks Marcels Hosa. Trešdaļas turpinājumā Rīgas "Dinamo" pamanījās neizmantot vēl vienu vairākumu. Arī pašā perioda izskaņā tiesneši turpināja dot soda minūtes - abpusējus noraidījumus izpelnījās rīdzinieku slovāku leģionārs Milans Jurčina un "Lokomotiv" zviedru uzbrucējs Martins Tērnbergs.

Otrais periods jau iesākās krietni aktīvākā spēlē, kurā sākumā pārliecinošāk izskatījās mājinieki, jo 25.minūtē skaistus vārtus pēc Oskara Cibuļska piespēles guva Upītis, bet trīs minūtes vēlāk, neapturot ripu pēc partnera piespēles, vārtus no dažu metru attāluma guva Bukarts, īsā laikā panākot jau 2:0. Tiesa, līdz "Lokomotiv" atbildei nenācās gaidīt ilgi, jo 29.minūtē, spēlējot pieciem pret trīs rīdziniekiem, vienu ripu atguva Džefs Plets, bet nepilnas divas minūtes vēlāk vairākumā norvēģu aizsargs Jūnass Holess jau izlīdzināja rezultātu.

Otrās trešdaļas izskaņā Rīgas "Dinamo" gandrīz pusotru minūti spēlēja pieci pret trim sāncenšu hokejistiem, bet gūt trešos vārtus tā arī neizdevās, lai gan izcila iespēja no vārtu priekšas bija Hosam, taču "Lokomotiv" no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Kērtiss Senfords. Pavisam īsu brīdi pēc lielā mazākuma izturēšanas partnera metienu no zilās līnijas pielaboja Plets, kurš tādejādi izvirzīja viesus vadībā ar 3:2.

Cīņu tiešraidē translē televīzijas kanāls TV6.

Kā zināms, jaunās sezonas pirmajā mačā Rīgas "Dinamo", pateicoties sekmīgai trešajai trešdaļai, sestdien ar rezultātu 4:2 pārspēja Baltkrievijas komandu Minskas "Dinamo".

Savukārt pirmās mājas spēļu sērijas noslēgumā rīdzinieki trešdien samēros spēkus ar līgas jaunpienācēju "Soči".

Tikmēr "Lokomotiv" hokejisti sezonu sākuši ar diviem zaudējumiem izbraukumā, piekāpjoties Sanktpēterburgas SKA un Helsinku "Jokerit" spēlētājiem. Ar divām rezultatīvām piespēlēm divos mačos tieši Sprukts pašlaik ir "Lokomotiv" komandas rezultatīvākais spēlētājs.

Tieši svētdien tika pieminēta trešā gadadiena kopš traģiskās "Lokomotiv" komandas lidmašīnas aviokatastrofas, kurā bojā gāja visi vienības tā brīža spēlētāji, ieskaitot latviešu aizsargu Kārli Skrastiņu.

Starpsezona Rīgas "Dinamo" nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai vairs nebija ģenerālsponsora - klubu pameta galvenais naudas devējs gāzes kompānija "Itera". Tas nozīmēja problēmas ar budžeta veidošanu un algu izmaksām. Pagājušajā nedēļā Latvijas vienības preses sekretārs Jānis Stepītis nevēlējās komentēt, vai sarunās ar potenciālajiem sponsoriem panākts kāds progress, bet kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis vairākas reizes apgalvojis, ka nepieciešamā nauda tiks savākta.

Tiesa, neilgi pirms sezonas sākuma kļuva skaidrs, ka komandai ir noslēgti līgumi ar 23 hokejistiem, turklāt vienībai pievienojies zviedru uzbrucējs Līnuss Videls.

Rīgas "Dinamo" rindās vairs nespēlē zviedru vārtsargs Mīkaels Telkvists, kura vietā nu stājies pieredzējušais latvietis Edgars Masaļskis. Sagaidāms, ka nomināli otrā vārtsarga pienākumus turpinās pildīt čehs Jakubs Sedlāčeks. Tikmēr aizsardzībā no aizvadītās sezonas sastāva prom devušies kapteinis Sandis Ozoliņš, Rodrigo Laviņš, Arvīds Reķis, Jēkabs Rēdlihs un kanādietis Mets Robinsons. Viņu vietā komandu papildinājuši kanādietis Čārlzs Genovejs un slovāks Milans Jurčina.

Savukārt uzbrukuma līnijā vairs nav redzami Aleksandrs Ņiživijs un slovāks Marcels Haščāks, kā arī kanādiešu trio Kails Vilsons, Pols Šekura un Džeimijs Džonsons. Šos uzbrucējus gatavojas aizstāt vietējie spēlētāji Kaspars Saulietis un Miķelis Rēdlihs, kā arī krievs Pjotrs Ščastļivijs un zviedrs Videls.

Rīgas "Dinamo" rindās ir vēl viens uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, tomēr viņam maijā par aizliegto vielu lietošanu tika piemērota pusotra gada diskvalifikācija. Tas viņam liks izlaist visu sezonu un vēl arī aiznākamās sezonas ievadu. Paredzams, ka apelācijas noraidīšanas gadījumā Pavlovs dosies uz Ziemeļameriku, lai diskvalifikācijas laikā spēlētu profesionālajās līgās tur.

Nelielas izmaiņas notikušas treneru kolektīvā - savas profesionālās hokejista gaitas noslēdzis Ņiživijs, kurš tagad kļuvis par vienu no Rīgas "Dinamo" galvenā trenera Arta Ābola palīgiem. Toties Latvijas vienību pametis Viktors Ignatjevs, kurš par trenera asistentu rīdzinieku sastāvā strādāja iepriekšējās četras sezonas. Starpsezonā viņš nolēma pievienoties Maskavas "Dinamo" treneru kolektīvam, kur par galveno treneri tika iecelts latviešu speciālists Harijs Vītoliņš. Tāpat galvenā trenera palīga pienākumus Rīgas "Dinamo" sastāvā turpina pildīt Ģirts Ankipāns, kurš šo darbu uzsāka pirms iepriekšējās sezonas, bet ar vārtsargiem joprojām strādā Juris Klodāns.

Finanšu trūkuma dēļ Rīgas "Dinamo" sezonai gatavojās krietni klusākos toņos, nekā tas bija ierasts. Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā "Latvijas Dzelzceļa" kausā.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas "Lev" no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekošu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas "Spartak", bet Ukrainas klubs Doņeckas "Donbass" dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība "Soči" un Toljati "Lada", kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, - un Helsinku vienība "Jokerit" no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.

Iepriekšējo sešu sezonu laikā Gagarina kausu pa divām reizēm izcīnīja Kazaņas "Ak Bars" un Maskavas "Dinamo", bet pa vienai - Ufas "Salavat Julajev" un Magņitogorskas "Metallurg".