24.07.2015. 20:39
Rīgas „Dinamo” hokejisti šovakar Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Kontinentālās hokeja līgas (KHL) astotajai sezonai, ar 3:1 uzvarēja Toljati „Lada” komandu, kurā par treneri strādā bijušais „Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols.

Spēles sākumā bīstamāki bija rīdzinieku uzbrukumi un vienā no epizodēm viesus no vārtu zaudējuma glāba tikai vārtu stabiņš. Lieliska izdevība gūt vārtus pirmās trešdaļas vidū bija Timam Sestito, kurš pēc teicamas Laura Dārziņa piespēles no vārtu priekša neprata pārspēt „Lada” vārtsargu Ivanu Kasutinu. Neilgi pēc tam par Fēliksa Šica klupināšanu „Dinamo” nopelnīja tiesības spēlēt vairākumā un jau ar pirmo mēģinājumu realizēja skaitlisko pārsvaru – pēc Gunta Galviņa metiena izveicīgākais cīņā par ripu vārtu priekšā bija Stīvens Saigo – 1:0. Drīz pēc tam Meija izkārtoja rīdziniekiem vēl vienu vairākumu un jau pēc 11 sekundēm no Dārziņa piespēles ar precīzu metienu izcēlās Sestito – 2:0.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas komanda vēl divas reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču turpināt iesākto neizdevās turpināt, lai gan „Lada” četrinieks deva „Dinamo” hokejistiem vairākas labas iespējas. Teicams moments bija Mikam Indrašim, bet izglāba Kasutins, savukārt izcilu izdevību neizmantoja Sestito. Turpinājumā pēc Armanda Bērziņa noraidījuma rīdzinieki pirmoreiz mačā palika mazākumā. Lai gan četratā „Dinamo” vārtus nezaudēja, drīz pēc tam pretuzbrukumā ar atkārtotu metienu mazliet nosalušo Jakubu Sedlāčeku pārspēja Staņislavs Bočarovs – 2:1. Trešdaļas beigās Bērziņš vēl divas reizes bija spiests doties uz noraidīto spēlētāju soliņa, tomēr arī šoreiz „Lada” hokejistiem vairākumu realizēt neizdevās.

Trešā perioda sākumā par klupināšanu „Dinamo” komandu mazākumā atstāja Kaspars Saulietis, bet pēc tā izciešanas labu iespēju palielināt pārsvaru garām palaida Meija. "Lada" hokejisti centās panākt izlīdzinājumu, bet rīdzinieki atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuros iespējas izcelties bija gan Saulietim, gan Šicam, gan Indrašim. Mača pēdējā minūtē Toljati komanda palika mazākumā, tomēr nomainīja Kasutinu pret piekto laukuma spēlētāju un paši ieraidīja ripu savos vārtos... - 3:1.

Kā ierasts pārbaudes spēlēs, pēc mača tika izpildīti arī "bullīši", kuros meistarīgāki bija "Lada" hokejisti. "Dinamo" rindās precīzs bija tikai Sestito, bet savas iespējas neizmantoja Dārziņš, Miķelis Rēdlihs un Nikolajs Jeļisejevs.

Vārti: 16:10 Saigo (M. Rēdlihs, Galviņš, vair.) 1:0, 16:55 Sestito (Dārziņš, vair.) 2:0, 32:19 Bočarovs (Ņikitenko, Mastrjukovs) 2:1, 59:57 Kundrāteks 3:1.Soda minūtes: 8:10.Metieni: 30:20.Vārtsargi: Sedlāčeks – Kasutins.

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#30 Joakims Ēriksons);Aizsargi: #9 K. Rēdlihs - #26 Tomāšs Kundrāteks, #7 Guntis Galviņš - #16 Stīvens Saigo, #11 Kristaps Sotnieks - #44 Oskars Cibuļskis, #68 Renārs Demiters - #72 Aleksandrs Jerofejevs, #38 Ēriks Ševčenko;Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #12 Tims Sestito - #61 Edgars Kulda, #19 Miķelis Rēdlihs - #55 Fēlikss Šics - #3 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #71 Roberts Bukarts - #83 Armands Bērziņš - #13 Gunārs Skvorcovs, #69 Nikolajs Jeļisejevs.