12.09.2015. 09:55
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas «Dinamo» jaunās sezonas tālākā izbraukuma trešajā mačā sestdien ar 2:3 (0:3, 2:0, 0:0) piekāpās Austrumu konferences vājākajai komandai Habarovskas «Amur».Vārtus rīdzinieku labā guva Roberts Bukarts un Kaspars Saulietis.

Jau cīņas sākumā mājinieki biežāk spēlēja pretinieku zonā, radot bīstamākus uzbrukumus. Pēc septiņām nospēlētām minūtēm uz noraidīto soliņu devās čehu leģionārs Tomāšs Kundrāteks. Tiesa, Rīgas «Dinamo» aizsargs drīz vien varēja atgriezties spēlē, jo vairākumu realizēja «Amur» hokejisti, precīzu metienu izdarot Dmitrijam Tarasovam. Nākamajās divās minūtēs mājinieki panāca jau 3:0 savā labā, divus vārtus gūstot Danilam Faizuļinam, no kuriem viena ripa tika iemesta vairākumā.

Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem «Dinamo» veica vārtsargu maiņu, Jūakimam Ēriksonam nomainot Jakubu Sedlāčeku. Turpinājumā rīdzinieki nopelnīja vēl vienu mazākumu, taču šoreiz «Amur» hokejisti to nespēja realizēt. Perioda izskaņā abas komandas radīja ļoti bīstamus momentus, taču spēles rezultātu mainīt neizdevās.

Arī otrajā trešdaļā komandas turpināja pelnīt pa noraidījumiem, abām vienreiz spēlējot mazākumā. Tiesa, nākamie vārti tika gūti, spēlējot vienādos sastāvos. Šoreiz precīzu metienu izdarīja Rīgas «Dinamo» rindās spēlējošais Bukarts, vienus vārtus atgūstot un panākot 1:3. Pusotru minūti līdz perioda beigām Saulietis guva vēl vienus vārtus rīdzinieku labā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 2:3. 46 sekundes līdz pamatlaika beigām «Dinamo» vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nepalīdzēja izcīnīt neizšķirtu un panākt pagarinājumu.

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām viesu komandai bija iespēja spēlēt vairākumā un panākt neizšķirtu, taču tas netika realizēts. Turpretī, pēc četrām minūtēm divu minūšu sodu nopelnīja jau rīdzinieku vienību pārstāvošais Stīvens Seigo. Tiesa, arī mājinieki spēli nevienādos sastāvos nepārvērta vārtu guvumā.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 11 punktiem astoņos mačos ierindojas devītajā vietā, bet līdere ar 17 punktiem astoņos dueļos ir Maskavas CSKA.

Savukārt «Amur» ar astoņiem punktiem tikpat cīņās pakāpusies uz Austrumu konferences 11.vietu, bet līdere ar 18 punktiem astoņos mačos ir Omskas «Avangard».

Vārtu guvēji:

1:0 Dmitrijs Tarasovs (Zubs, Šulakovs) (7:16, vair.);

2:0 Daņils Faizuļins (Čerepanovs, 7:38).

3:0 Daņils Faizuļins (Vandels) (10:01, vair.).

3:1 Roberts Bukarts (Šucs, 32:35).

3:2 Kaspars Saulietis (Bērziņš, 38:47).

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam pret «Amur»

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlačeks (#30 Joakīms Ēriksons);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #16 Stīvens Seigo, #58 Guntis Galviņš - #84 Tomāšs Kundrātek, #11 Kristaps Sotnieks - #44 Oskars Cibuļskis, #3 Ēriks Ševčenko;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #43 Tims Sestito (A) - #19 Miķelis Rēdlihs, #22 Ville Leino - #87 Gints Meija - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #21 Armands Bērziņš - #13 Gunārs Skvorcovs, #12 Roberts Locāns - #55 Fēliks Šucs - #71 Roberts Bukarts.

Šī izbraukuma pirmajā spēlē «Dinamo» ar 4:1 pieveica Novokuzņeckas «Metallurg» komandu. Savukārt otrajā mačā rīdzinieki ar 1:4 piekāpās Novosibirskas «Sibirj».

Tā kā septembra sākumā «Arēnā Rīga» norisinājās Eiropas čempionāts basketbolā, «Dinamo» pēc pirmā sezonas izbraukuma neaizvada mājas spēles, bet gan devusies otrajā izbraukumā. Pirmdien izbraukums tiks noslēgts ar cīņu pret Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral».

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 12:11 12:11

«Dinamo» vārtus negūst un ar 2:3 kapitulē «Amur»!

12:07

Heikila pieprasa 30 sekunžu pauzi. Ēriksons pamet vārtus un laukumā dodas sestais spēlētājs.

12:06

«Dinamo» pilnā sastāvā. Līdz perioda beigām atlikušas divas minūtes.

12:03

Stīvens Seigo iegrūž pretinieku apmalē un dodas izciest sodu. «Dinamo» divas minūtes jāizstāvas.

12:01

Saķeršanās pie «Amur» vārtiem. Saulietis pēc svilpes mēģināja iebakstīt ripu vārtos.

12:00

Līdz spēles beigām atlikušas piecas minūtes.

11:59

«Dinamo» darbojās bez pilnīgākās izdomas un vārtus vairākumā negūst.

11:57

Toms Vandel tiek noraidīts uz divām minūtēm par pretinieku turēšanu ar rokām. «Dinamo» iespēja realizēt vairākumu.

11:54

«Amur» ik pa laikam atbild ar vētrainiem uzbrukumiem, taču iniciatīva pieder «Dinamo».

11:50

Trešajā trešdaļā aizritējušas septiņas minūte. «Dinamo» hokejisti spēlē ļoti individuāli un cenšas panākt neizšķirtu.

11:50

Trešajā trešdaļā aizritējušas septiņas minūtes. «Dinamo» hokejisti spēlē ļoti individuāli un cenšas panākt neizšķirtu.

11:45

Spēle uzņem apgriezienus. Rīdzinieki cenšas aktīvi uzbrukt, taču «Amur» izlīdzināt rezultātu neizdodas.

11:42

Treneri veikuši vairākas izmaiņas uzbrucēju virknējumos.

11:40

Izšķirošā trešdaļa sākusies.

11:24

Saulietis panāk 2:3. Kasparam rokas nav nekādas dižās, bet tā, kā viņš zem aizsarga māk pavilkt ripu - reti kuram tā sanāk— Ilmars Sturiska (@IlmarsSturiska)

11:23

Otrā trešdaļa noslēgusies.

11:21

3:2 vārti! Kaspars Saulietis nodemonstrē lielisku individuālo meistarību, samazinot pārsvaru līdz minimumam.

11:16

Dārziņš nonāk vienatnē pret «Amur» vārtsargu Metsolu, taču Lauris nespēj pārspēt Somijas vārtu vīru.

11:15

Aktīvāk šobrīd darbojās mājinieki. Rīdzinieki spēlē diezgan pasīvi.

11:10

3:1 vārti! Roberts Bukarts samazina pārsvaru. Šucs izdara metienu un pirmais pie atlēkušās ripas steidz Roberts, samazinot pārsvaru.

11:08

Skaitlisko pārsvaru neizdodas izmantot. «Amur» spēlē pilnā sastāvā.

11:05

Kaspars Saulietis nopelna rīdziniekiem vairākumu. Otrajā trešdaļās aizritējušas desmit minūtes.

11:03

Rīdzinieki nespēj izveidot bīstamus momentus. «Amur» aizsargi ļoti labi neitralizē Rīgas vienības uzbrucējus.

11:00

Viesu komanda ik pa laikam iekrīt uz pretuzbrukumiem. Tomēr Ēriksons darbojas pārliecinošu, neatļaujot «Amur» palielināt pārsvaru.

10:59

Rīgas «Dinamo» pilnā sastāvā, mazākumu esam izturējuši.

10:55

Oskaru Cibuļski apspēlē Rafaels Ahmetovs un latviešu hokejists «Amur» uzbrucēju klupina. «Dinamo» kārtējais mazākums.

10:55

Pirmās divas minūtes aizritējušas ļoti mierīgi.

10:50

Komandas atgriežas laukumā. Pēc dažām sekundēm atsāksies cīņa.

10:34

Pirmā trešdaļa noslēgusies.

10:32

Mazākumu rīdzinieki izturējuši. Līdz pirmās trešdaļas beigām nepilnas divas minūtes.

10:29

Noraidījums Armandam Bērziņam. «Amur» komandai būs iespēja gūt savus ceturtos vārtus šajā mačā.

10:27

Skaitlisko pārsvaru Heikila padotie nespēj realizēt.

10:23

«Dinamo» pirmais vairākums šajā duelī. Tomāšs Zahorna kavē Armandu Bērziņu un saņem sodu.

10:20

Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Heikila paņem 30 sekunžu pauzi un Sedlāčeka vietā vārtos stājās Ēriksons.

10:19

3:0 vārti! Mājinieki realizē jau otro vairākumu. Faizuļins no vārtu priekšas izdara zibenīgu metienu un gūst savus vārtus šajā mačā.

10:17

Atkal noraidījums Kundrātekam. Rīdziniekiem būs jāizstāvas.

10:15

2:0 vārti! Daņils Faizuļins no vārtu priekšas pielabo «Amur» aizsarga mesto ripu, dubultojot pārsvaru. Habarovskas hokejisti atrodas uz pacēluma viļņa.

10:13

1:0 vārti! Dmitrijs Tarasovs steidz pirmais pie atlēkušās ripas un atklāj rezultātu. Vārtu priekšā pasīvi nospēlēja Sotnieks un Cibuļskis.

10:12

«Dinamo» aizsags Tomāšs Kundrāteks pārkāpj noteikumus un tiek sodīts ar 2 minūšu noraidījumu. «Amur» iespēja realizēt vairākumu.

10:10

M.Rēdlihs ļoti rupji kļūdās un «Amur» hokejists gandrīz iziet vienantē pret Sedlačeku.

10:07

Šobrīd iniciatīva pilnībā pieder Rīgas «Dinamo» hokejistiem.

10:06

Pirmās trīs minūtes aizritējušas bez bīstamiem uzbrukumiem.

10:03

Jau no cīņas pirmajām sekundēm «Dinamo» spēlē ļoti aktīvi, apdraudot mājinieku vārtus.