26.10.2016. 21:59

Spēles teksta tiešraide

Iniciatīvu spēles sākumā pārņēma Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas "Dynamo'', rīdziniekiem cenšoties atbildēt ar pretuzbrukumiem. Pirmais patiešām bīstamais moments pie Sedlāčeka sargātajiem vārtiem radās jau 5. minūtē, kad pa vārtiem meta Jakovs Rilovs - Sedlāčeks vairs nebija glābējs, tomēr ripa atsitās pret vārtu stabu un nenonāca aiz Jakuba muguras.

Arvien aktīvāki uzbrukumā kļuva baltajās formās tērptie ''Dinamo'' hokejisti. Jau kārtējo reizi sezonā nasks uz noraidījumu izprovocēšanu bija Kaspars Saulietis - divas minūtes atsēdēt devās Ansels Gaļimovs. Pēdējās desmit spēlēs rīdzienieki bija realizējuši tikai vienu vairākumu. Taču tagad tam bija nepieciešamas tikai 22 sekundes - Krišjānis Rēdlihs meta no zilās līnijas, un pēc vairākiem rikošetiem ripa atrada ceļu vārtos - 1:0!

Sākoties otrajai trešdaļai, palielinājās mājnieku spiediens uz mūsu sargātajiem vārtiem. Bīstami meta Gaļimovs, taču Sedlāčeks bija vietā. Perioda septītajā minūtē vairākumu nopelnīja Džastins Šags. Pēc lieliskas saspēles ar Krišjāni Rēdlihu un Mulenu tieši viņam bija laba iespēja palielināt pārsvaru uz tablo, taču nesekmīgi.

Tomēr savu vārdu šajā spēlē vēl tā pa īstam nebija teicis Mārtiņš Karsums. Ieslidojis Rīgas aizsardzības zonā, Mārtiņš spēcīgi meta pa vārtiem, Sedlāčeks ripu atsita uz sāniem, kur pirmais pie tās tika Aleksejs Cvetkovs, kritienā gūstot vārtus - 1:1. Karsumam rezultatīva piespēle. Uzreiz pēc tam pie neizprotamām divām minūtēm tika Sedlāčeks. Ļoti bīstami vairākuma laikā meta Karsums, taču izdevās vārtus nosargāt neskartus.

Izšķirošajā trešdaļā abas komandas turpināja demonstrēt ļoti dinamisku hokeju, spēle ritēja no vieniem līdz otriem vārtiem. Perioda pašā vidū uz zilās uzbrukuma līnijas piespēlē kļūdījās Krišjānis Rēdlihs, viens pret vārtsargu izrāvās Karpovs, taču modrs vārtos bija Sedlāčeks. Uzreiz pēc tam "Dinamo'' atkal nonāca vairākumā - pēc lieliskas Mulena piespēles pa vārtiem meta Meija, taču gūt vārtus neizdevās. Cīņā pie vārtiem Gilīss piedzīvoja asu sadursmi ar Jerjomenko, kā rezultātā "Dynamo'' vārtu vīram nācās nomainīties - viņu aizstāja Aleksandrs Lazušins.

Šajā sezonā rīdzinieku viena no galvenajām problēmām ir noraidījumi, no kuriem neizdevās izvairīties arī šoreiz. Vispirms uz noraidīto soliņa nonāca Saulietis, bet pēc tam arī Gilīss. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām izcila iespēja izraut savai komandai uzvaru bija Cvetkovam, taču glāba Sedlāčeks. Pēc spēlētām 60 minūtēm rezultāts neizšķirts 1:1, kas nozīmēja, ka jāspēlē papildlaiks.

Papildlaiku abas komandas aizvadīja ļoti uzmanīgi cenšoties spēlēt aizsardzībā. Reāli vārtu gūšanas momenti netika radīti un pienāca laiks abām komandām izpildīt pēcspēles metienus.

Kā pirmais metienu izpildīja komandas kapteinis Gints Meija - labas māņkustības, izcils plaukstas metiens un nekādu cerību Lazušinam. Igumnovs savukārt pārspēja arī Sedlāčeku. Otro sēriju atklāja Lauris Dārziņš, taču nesekmīgi. Divu čehu duelī Lukašs Kašpars meistarīgi ieslidināja ripu starp Sedlāčeka kājsargiem. Tas nozīmēja, ka Džastinam Šagam obligāti jāgūst vārti un jācer uz pretinieku neveiksmi. Kanādietim vārtus gūt diemžēl neizdevās, un Rīgas ''Dinamo'' kārtējais zaudējums bullīšos.

Vārti: 17:14 K.Rēdlihs (Šags, Mulens), 34:09 Cvetkovs (Karsums, Kašpars), 65:00 Kašpars (s.m.)Soda minūtes: 8:6Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Aleksandrs Jerjomenko (Aleksandrs Lazušins 49:27)

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#98 Jānis Kalniņš);Aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #27 Oskars Cibuļskis, #9 Krišjānis Rēdlihs - #77 Patriks Mulens, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #29 Ralfs Freibergs, #7 Kristaps Zīle;Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #43 Tims Sestito - #19 Miķelis Rēdlihs, #4 Džastins Šags - #81 Koltons Gilīss - #87 Gints Meija, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #32 Edgars Kulda, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #79 Vitālijs Pavlovs.