17.09.2016. 19:22
Lai gan spēles laikā atradušies vadībā ar 3:1, Rīgas "Dinamo" hokejisti sestdien Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) piedzīvoja astoto zaudējumu pirmajās deviņās sezonas spēlēs, ar rezultātu 3:4 piekāpjoties Novosibirskas "Sibir".

Spēles teksta tiešraide

Rīgas "Dinamo" iedzinējos nonāca ceturtajā minūtē, kad Sergejs Šumakovs pretuzbrukumā uz pusēm saplēsa mājinieku pirmo aizsargu pāri – Patriku Mulenu un Ralfu Freibergu – un realizēja izgājienu vienatnē pret Jakubu Sedlāčeku – 0:1. Uzbrucējs ar deviņiem punktiem kļuva par Novosibirskas "Sibir" rezultatīvāko spēlētāju.

Tomēr aktīvi sākušie rīdzinieki nenoņēma kāju no gāzes pedāļa, uzbrukuma smailē nonākot Laurim Dārziņam, Pjotram Ščastļivijam un Timam Sestito. Spiediens panākumiem vainagojās devītajā minūtē, kad izlīdzinājumu panāca Guntis Galviņš – 1:1. Pretuzbrukumā aizsargam nolūza metiens un Miķelis Rēdlihs netrāpīja tukšos vārtos, tomēr Galviņš tika pie vēl vienas iespējas, trāpot no zilās līnijas. Pagāja tikai divas minūtes un 20 sekundes, kad Galviņš izcēlās vēlreiz un izvirzīja Rīgas "Dinamo" vadībā ar 2:1. Vairākumā viņš šāva no zilās līnijas, bet vārtu priekšā, kur aktīvi darbojās Sestito, palīdzēja vairāki rikošeti.

Neatlaidīgais amerikāņu uzbrucējs, kurš pagājušajā sezonā kļuva par labāko snaiperi, veiksmi nopelnīja un arī izmantoja, panākdams 3:1. Vairākumā uzvarējis iemetienā, Sestito ieņēma vietu vārtu priekšā, sagaidīja piespēli no Dārziņa un, neskatoties uz pretinieku aizsarga klātbūtni, trāpīja devītniekā. Viņam tas bija pirmais rezultatīvais trāpījums kopš 15. janvāra jeb izdevās izcelties pēc 13 maču pārtraukuma.

Tomēr pirmās trešdaļas beigas Rīgas "Dinamo" nesaudzēja – trīs minūtes līdz beigām Novosibirskas "Sibir" pietuvojās līdz minimumam. Lai izvairītos no spēka paņēmiena, kas beigtos ar nepatīkamām sekām, M. Rēdliham nācās aizsardzības zonā pazaudēt ripu. Nekavējoties metiena pozīcijā nonāca Konstantīns Okulovs, kurš no tuvas distances trāpīja zem Jakuba Sedlāčeka sargāto vārtu pārliktņa – 2:3.

Arī otrā nogriežņa ievadā laukuma saimnieki problēmas radīja paši sev – disciplīnas problēmu dēļ sešas no pirmajām 11 minūtēm nācās pavadīt mazākumā, un klājās smagi. Pagājušo sezonu Nacionālajā hokeja līgā pavadījušais soms Jūnass Kempainens uzņēma ātrumu pa kreiso malu un meta tuvajā stūrī, tomēr 24. minūtē Rīgas "Dinamo" glāba vārtu stabs. Tikmēr Maksims Šalunovs no pāris metriem meta pāri pustukšiem vārtiem.

Tomēr veiksme uzsmaidīja arī Novosibirskas "Sibir", kas piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām panāca izlīdzinājumu – 3:3. Vārtu priekšā piespēli sagaidīja Damirs Žafjarovs, kurš meistarīgi pielika nūju un neatstāja Sedlāčekam nekādas izredzes. 22 gadus vecajam uzbrucējam tas bija pirmais vārtu guvums sezonā.

Tādējādi uzvarētāju nācās noskaidrot trešajā trešdaļā, kurā Rīgas "Dinamo" līdzšinējos astoņos mačos bija guvusi tikai vienus vārtus un piedzīvojusi sešus zaudējumus. Pēdējo trešdaļu mājinieki sāka ar spiedienu, pārņemot iniciatīvu spēlē. Tuvojoties trešdaļas vidum, "Dinamo" pēc Filipa Toluzakova noraidījuma palika mazākumā, tomēr "Sibir" neko īpaši bīstamu pie mājinieku vārtiem neizveidoja.

Pēdējās desmit minūtēs spēle kļuva piesardzīgāka, taču 54. minūtē Jakubs Sedlāčeks glāba rīdziniekus pēc Sergeja Šumakova metiena no tuvas distances. Četras ar pusi minūtes pirms beigām pēc Oskara Cibuļska noraidījuma "Dinamo" sesto reizi mačā nonāca mazākumā, un šoreiz tas izrādījās liktenīgs. "Sibir" visu vairākuma laiku bīstami grieza ripu "Dinamo" laukuma pusē līdz Vladislavs Naumovs vārtu priekšā pielaboja no zilās līnijas izdarīto metienu, panākdams 4:3 viesu komandas labā.

Pēdējās minūtēs rīdzinieki ar uzbrukuma vilni vēl centās glābt situāciju, taču tas neizdevās un nācās kārtējo reizi sarūgtināt savus līdzjutējus (klātienē gan tribīnēs gan bija labi redzamas tukšās vietas, ko apliecināja arī protokols - maču apmeklēja 4009 skatītāji) - 3:4.

Jakubs Sedlāčeks (Jānis Kalniņš); Patriks Mulens - Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis - Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs - Ēriks Ševčenko, Kristaps Zīle; Džastins Šags - Pjotrs Ščastļivijs - Koltons Gilīss, Lauris Dārziņš - Tims Sestito - Miks Indrašis, Filips Toluzakovs - Vitālijs Pavlovs - Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis - Gints Meija - Frenks Razgals, Gunārs Skvorcovs.

Vārti: 3:05 Šumakovs (Polāšeks) 0:1, 8:25 Galviņš (Pavlovs, M. Rēdlihs) 1:1, 10:45 Galviņš (Dārziņš, vair.) 2:1, 13:40 Sestito (Dārziņš, Indrašis, vair.) 3:1, 17:02 Okulovs 3:2, 35:02 Žafjarovs (Kempainens, Sergijenko) 3:3, 56:36 Naumovs (Šalunovs, Polāšeks, vair.) 3:4.Soda minūtes: 12:6Metieni: 37:20Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Aleksandrs Salāks (no 13:40 Aleksejs Krasikovs)