08.09.2014. 21:38
Rīgas „Dinamo” hokejisti šovakar „Arēnā Rīga” aizvadīja otro spēli jaunajā Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) sezonā. Mačā pret Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas „Lokomotiv” komandu rīdzinieki pirmie ieguva divu vārtu pārsvaru, taču zaudēja ar 2:5.

Jānis Sprukts un Jaroslavļas "Lokomotiv" KHL sezonu sāka ar divām neveiksmēm izbraukumā, kamēr Rīgas "Dinamo" sestdien trīs reizes realizēja vairākumu un izcīnīja trīs punktus.

Pirmajā iemetienā uzvarēja viesi, taču pirmā trešdaļa aizritēja visai bālā cīņā abu komandu izpildījumā. Dažbrīd šķita, ka šī ir kāda pārbaudes spēle, ne regulārā čempionāta spēle. Iespējams, pie tā vainojama arī „Arēnas Rīga” ledus kvalitāte, taču ripa spēlētājiem neklausīja, bieži vien lecot pāri nūjas lāpstiņām, kļūdu bija daudz abu komandu izpildījumā. Jau mača pašā sākumā pa divu minūšu noraidījumam izpelnījās Oskars Cibuļskis un zviedrs Linuss Videls, kuram šī bija debijas spēle „Dinamo” kreklā. Šajos vairākumos viesi neko nopietnu pie Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem izveidot nespēja, rīdzinieki aizstāvējās akurāti. Jau pēc brīža pie pirmā vairākuma tika arī laukuma saimnieki. Noteikumu pārkāpums Rīgas "Dinamo" aizsardzības zonā un divas minūtes vairākumā spēlēja rīdzinieki. Arī, spēlējot piecatā pret četriem, atslēgt Kertisa Senforda sargātos vārtus „dinamieši” nespēja, lai gan šāda iespēja radās divas reizes trešdaļā. Pēc spēlētām 20 mača minūtēm divas nulles uz rezultāta tablo vislabāk raksturoja notikušo laukumā. Arī metienu skaitā tobrīd līdzsvars - 5:5.

Otro spēles daļu rīdzinieki iesāka krietni aktīvāk, un tika atalgoti. 25.spēles minūtē rezultātu, pēc Oskara Cibuļska piespēles atklāja Juris Upītis, bet mirkli vēlāk vairākumu ar tālu šāvienu dubultoja Roberts Bukarts, kuram šie bija jau otrie vārti šajā sezonā. Ja pirmās 20 mača minūtes aizritēja komandām vienai otru izlūkojot, tad nākamajās desmit jau cīņa bija krietni aizraujošāka. Pēc Milana Jurčinas noraidījuma mūsējie palika trijatā pret pieciem (noraidīts tobrīd bija arī Miķelis Rēdlihs), un momentā par to tika sodīti. Pēc labas saspēles viesu labā vārtus guva Džefs Plets. Lai panāktu līdzsvaru uz tablo „Lokomotiv” vajadzēja tikai nepilnas trīs minūtes. Jaroslavļas komanda apliecināja, ka vairākumā izpildītāji komandā pietiek, un Martins Tērnbergs panāca – 2:2. Šis fakts tikai vēlreiz apliecina, cik ļoti daudz šajā sezonā (pēc noteikumu izmaiņām) izšķirs spēle skaitliski nevienādos sastāvos. Trešdaļas beigās rīdziniekiem arī radās izdevība uzspēlēt piecatā pret trim pretiniekiem, taču rīdzinieki to izmantot nespēja. Neiemet tu, iemet tev… Pēc „Lokomotiv” kapteiņa Iļjas Gorohova metiena no zilās līnijas ripas trajektoriju vārtu priekšā mainīja Džefs Plets, pirmo reizi vadībā izvirzot viesus - 3:2.

Trešo spēles nogriezni apņēmīgāk iesāka mājinieki, taču taustāmā rezultātā to pārvērst neizdevās. Tieši pretēji, viesi soli pa solim darīja savu darbu un rezultātā guva arī vārtus. Martins Tērnbergs ar metienu no neērtā tvēriena ceturto reizi pārspēja Edgaru Masaļski, kurš metiena izdarīšanas brīdi neredzēja – 2:4. Mirkli vēlāk Daniils Apļkovs salika visus punktus uz „i” un noņēma jautājumus par spēles uzvarētājiem – 5:2 un dzelzceļnieki no Rīgas aizveda trīs punktus.

Edgars Masaļskis (Jakubs Sedlāčeks); Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs - Milans Jurčina, Georgijs Pujacs - Kristpas Sotnieks; Lauris Dārziņš - Miks Indrašis - Miķelis Rēdlihs, Marcels Hosa - Linuss Videls - Gints Meija, Roberts Bukarts - Pjotrs Ščastļivijs - Gunārs Skvorcovs, Juris Upītis - Andris Džeriņš - Mārtiņš Cipulis.

Vārti: 24:30 Upītis (Cibuļskis) 1:0, 27:06 Bukarts (Pujacs, Ščastļivijs, vair.) 2:0, 28:22 Plets (Novotnijs, Holess, vair.) 1:2, 30:00 Tērnbergs (Plets, Holess, vair.) 2:2, 37:01 Plets (Kapustins, Gorohovs) 2:3, 47:05 Tērnbergs (Kručiņins) 2:4, 50:15 Apaļkovs (Gorohovs, Averins) 2:5.Metieni: 19:23Soda minūtes: 10:12Vārtsargi: Edgars Masaļskis – Kertiss Senfords