21.09.2016. 19:25
Latvijas klubs Rīgas «Dinamo» trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē nespēja atgūt vienu vārtu deficītu un ar 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) piekāpās Austrumu konferences līderei Omskas «Avangard».

Rīgas «Dinamo» labā vārtus šajā mačā guva kanādiešu leģionārs Koltons Gilīs, kamēr «Avangard» labā vārtus iemeta Maksims Pestuško un Andrejs Kutejkins.

Abu vienību duelis iesākās diezgan mierīgā gultnē, kas nebija bagāta ar vārtu gūšanas iespējām. Septītajā minūtē rīdzinieki izrāvās trijatā pret diviem pretinieku hokejistiem, bet pēc Koltona Gilīsa metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Pjotrs Sčastļivijs, taču atklāt rezultātu krievam neizdevās. Pāris minūtes vēlāk Rīgas «Dinamo» tika pie pirmā vairākuma šajā spēlē, jo noteikumi tika pārkāpti pret Gunāru Skvorcovu. Viena hokejista pārsvaru Latvijas klubs gan neizmantoja, turklāt vairākumā nekādus vērā ņemamus momentus neizveidoja.

Saistītie raksti

Mača 14.minūtē pie noraidījuma par pretinieka klupināšanu jau tika Sčastļivijs, bet Omskas komandas hokejisti turpmākās divas minūtes nospēlēja diezgan blāvi, lai gan pāris reizes Jāņa Kalniņa modrība tika traucēta. Tiesa, latvietis vārtos nospēlēja pārliecinoši. Nepilnas trīs minūtes pirms pirmā pārtraukuma teicama iespēja atklāt rezultātu pēc lieliskas saspēles bija pretiniekiem, bet metiens lidoja secen vārtiem. Vēl pašās trešdaļas beigās «Avangard» nopelnīja vēl vienu divu minūšu sodu, turklāt rīdzinieki ilgu brīdi spēlēja sešatā pret pieciem. Tiesa, Miks Indrašis pēc tam pārcentās sāncenšu vārtu priekšā un saņēma noraidījumu par bloķēšanu, tāpēc otrais periods tiks uzsākts formātā četri pret četri.

Otrās trešdaļas sākumā mača rezultāts tā arī palika neatklāts, lai gan lielāks pārsvars, komandām spēlējot četri pret četri, piederēja laukuma saimniekiem. Laba iespēja pēc Indraša iznākšanas laukumā bija Gintam Meijam, kurš gan vārtu priekšā nespēja tikt pie atlēkušās ripas. Spēles 25.minūtē Rīgas «Dinamo» tomēr panāca savu, jo Gilīss veica lielisku metienu un trāpīja Omskas komandas vārtu devītniekā, beidzot atklājot dueļa rezultātu. Uzreiz pēc tam rīdzinieki varēja panākt arī 2:0, jo teicama izdevība bija Patrikam Malenam, taču «Avangard» no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Dominiks Furhs.

Krievijas klubam panākt izlīdzinājumu gan prasīja tikai vienu minūti un 19 sekundes, kad pretuzbrukumā izcēlās Pestuško. Turpinājumā laukumā vairs nebija tik aktīvs hokejs, bet 32.minūtē vadībā jau izvirzījās «Avangard», kad ar metienu no zilās līnijas uzreiz pēc iemetiena Kalniņu pārspēja Kutejkins. Neilgi pēc vārtu zaudējuma rīdzinieki vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Gilīsu. Tiesa, tā laikā mājiniekiem ar vārtu gūšanas iespēju izmantošanu neveicās, lai gan vairākuma beigās laba iespēja vārtu priekšā izcelties bija Timam Sestito. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Rīgas «Dinamo» vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, turklāt pēc izcilas mājinieku saspēles panākt izlīdzinājumu varēja Gilīss, bet viņš, atstāts viens pret pretinieku vārtsargu, nespēja trāpīt mērķī. Viena hokejista pārsvars palika neizmantots un otrais periods noslēdzās ar 1:2.

Jau noslēdzošās trešdaļas sākumā divu minūšu noraidījumu saņēma Aleksandrs Jerofejevs, turklāt tikai 24 sekundes vēlāk uz sodīto soliņa bija jādodas arī Kasparam Saulietim. Tādējādi viesi no Omskas varēja spēlēt piecatā pret trim. Lielā vairākuma laikā «Avangard» izdarīja vairākus metienus pa rīdzinieku vārtiem, taču Kalniņš palika nepārspēts. Šajā periodā lielāks pārsvars piederēja Rīgas «Dinamo», kas centās panākt izlīdzinājumu, turklāt labas iespējas izcelties bija Miķelim Rēdliham un Vitālijas Pavlovam, kas gan palika neizmantotas.

Spēles 50.minūtē nopietni spēlē iesaistījās Kalniņš, kurš ar kājsargu atvairīja bīstamu Antona Burdasova metienu. Neilgu brīdi pēc tam mājinieki vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, kura laikā Omskas komandas vārtsargs Furhs vārtos darbojās pārliecinoši, neļaujot pretiniekiem iemest otro ripu viņa sargātajā «būrī». Pamatlaika izskaņā Rīgas vienības hokejisti pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, nepārtraukti uzturoties pretinieku aizsardzības zonā. Šāda aktivitāte 57.minūtē ļāva mājiniekiem tikt pie vēl viena vairākuma, turklāt Normunds Sējējs uzreiz paņēma pusminūtes pārtraukumu, lai izrunātu turpmāko hokejistu rīcību laukumā.

Vairākums netika izmantots, turklāt Rīgas klubam nelīdzēja arī Kalniņa nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju.

Rīgas «Dinamo» sastāvs duelim pret «Avangard», salīdzinot ar iepriekšējo maču, palika tikpat kā nemainīgs, turklāt vārtos otro spēli pēc kārtas stājās Kalniņš.

Vārtu guvēji: 1:0 Koltons Gilīss (Indrašis, 24:20), 1:1 Maksims Pestuško (Faizuļins, Kučeravenko) (25:31), 2:1 Andrejs Kuteikins (32:00).

Rīgas «Dinamo» sastāvs cīņai pret Omskas «Avangard»

Vārtsargi: #98 Jānis Kalniņš (#36 Jakubs Sedlačeks);

Aizsargi: #77 Patriks Malens - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #58 Guntis Galviņš - #27 Oskars Cibuļskis, #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #7 Kristaps Zīle, #14 Jēkabs Rēdlihs;

Uzbrucēji: #4 Džastins Šags - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #81 Koltons Gilīss, #10 Lauris Dārziņš - #43 Tims Sestito (A) - #70 Miks Indrašis, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #79 Vitālijs Pavlovs - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #87 Gints Meija (C) - #13 Gunārs Skvorcovs.

Rīdzinieki sezonu sākuši neveiksmīgi, jo 11 mačos ir izcīnītas tikai divas uzvaras, kas to ierindo pēdējā vietā Rietumu konferencē. Tiesa, iepriekšējā cīņā pirmdien tika pārtraukta piecu zaudējumu sērija, kad pārliecinoši ar 5:1 tika uzveikta Austrumu konferences pastarīte Novokuzņeckas «Metallurg». Vēl pirms tam, sākot trīs mājas spēļu sēriju, ar 3:4 tika zaudēts Novosibirskas «Sibirj» komandai.

Normunda Sējēja trenētajai komandai iepriekšējais panākums ļāva un neilgu laiku atstāt pēdējo vietu Rietumu konferencē un pamest arī noslēdzošo vietu visā līgā.

Pēc mača ar «Avangard» rīdzinieki aizvadīs trīs spēles izbraukumā - svētdien gaidāms duelis pret aizsarga Kristapa Sotnieka un vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto Toljati «Lada», ko trenē Artis Ābols, bet nākamnedēļ būs jāspēkojas arī ar Ņižņekamskas «Ņeftehimik» un Kazaņas «Ak Bars» komandām.