22.02.2015. 18:11
Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas piektdienas pēcpusdienā zaudēja izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu principiālā duelī pret Minskas "Dinamo" - 0:1. Vienīgo ripu 11 sekundes pirms pamatlaika noslēguma iemeta amerikāņu leģionārs Raiens Veske.

Pēc piesardzīgā ievada pirmos draudus sāncenšu vārtiem radīja Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", sestajā minūtē uzbrukuma smailē nonākot Mikam Indrašim, Rodrigo Ābolam un Kasparam Saulietim, tomēr nevienam no uzbrucējiem neizdevās tikt galā ar Minskas "Dinamo" norvēģu vārtsargu Larsu Haugenu.

Pirmās trešdaļas turpinājumā abas komandas apmainījās pretuzbrukumiem, laukuma saimnieku rindās vairākas reizes atzīmējoties labākajam snaiperim Džonatanam Čīčū, kurš 47 spēlēs guvis 24 vārtus, taču neviens no metieniem Jakubam Sedlāčekam lielas grūtības nesagādāja.

Toties turpinājumā iniciatīva piederēja mājiniekiem, kas, pateicoties Broka Trotera un skaitliskā sastāva pārkāpumiem, sešas sekundes varēja spēlēt piecatā pret trim, tomēr Sedlāčeks tika galā ar amerikāņu aizsarga Nika Beilena šāvienu no zilās līnijas. 35. minūtē viņam talkā nāca Čejs Genovejs, jo pēc Pola Šehuras metiena no šaura leņķa ripa izspraucās starp Sedlāčeka kājsargiem, bet kanādiešu aizsargs to apturēja pirms vārtu līnijas šķērsošanas.

Sedlāčeks lieliem soļiem tuvojās cita čehu vārtsarga Martina Pruseka Rīgas "Dinamo" pirmajā sezonā sasniegtajam rekordam - sešas sausās spēles -, taču pietrūka nieka 11 sekundes.

Laukuma saimnieku vadošā virknējuma kombināciju ar metienu no vārtu priekšas noslēdza amerikāņu uzbrucējs Raiens Veske, kurš guva 17. vārtus 55 spēlēs un izcēlās otrajā mačā pēc kārtas, bet sāncenšu vārtsargu pārspēja tikai otro reizi pēdējās 11 cīņās.

Izglābties neizdevās, tādējādi rīdzinieki sausā palika ceturto reizi 59 spēlēs. Tādējādi Minskas "Dinamo" nodrošināja piekto pozīciju Rietumu konferencē un izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tiksies ar somu Helsinku "Jokerit", kamēr Rīgas "Dinamo" vairs nevar pacelties augstāk par 11. vietu. Punkts regulārajam čempionātam tiks pielikts pēc divām dienām izbraukumā pret Mitišču "Atlant", kas joprojām saglabā teorētiskas izredzes piedalīties Gagarina kausā, bet pēdējā mačā obligāti jāizcīna panākums.

Jakubs Sedlāčeks (Džefs Delorjē); Krišjānis Rēdlihs - Mārtiņš Porejs, Čejs Genovejs - Milans Jurčina, Kristaps Sotnieks - Aleksandrs Jerofejevs, Ralfs Grīnbergs; Broks Troters - Linuss Videls - Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš - Kails Vilsons - Miks Indrašis, Rodrigo Ābols - Andris Džeriņš - Gints Meija, Kaspars Saulietis - Māris Bičevskis - Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts.

Vārti: 59:49 Veske (Lenglē, Elisons) 1:0Soda minūtes: 4:10Metieni: 31:26Vārtsargi: Larss Haugens - Jakubs Sedlāčeks

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222