27.12.2017. 18:36

Aizvadot otro spēli divās dienās, Rīgas "Dinamo" sastāvā, protams, bija arī nelielas izmaiņas gan kadru, gan virknējumu ziņā. Aizsardzībā šoreiz malā palika Kristaps Zīle, kuru aizstāja Georgijs Pujacs, savukārt uzbrukumā Nikolajs Žerdevs un Rihards Bukarts spēlēja Ņikitas Jevpalova un Roberta Lipsberga vietā. Vārtos šoreiz sāka lietuvietis Mants Armalis, kurš vakar jau ceturtajā minūtē nomainīja Jāni Kalniņu.

Rīdzinieki spēli sāka pietiekami aktīvi, taču piektajā minūtē palika mazākumā – Armaļa tautietis Nerijus Ališausks aizsardzības zonā no muguras iegrūda pretinieku apmalē. Varēja šķist, ka atkārtoties vakardienas scenārijs un atkal nāksies ielaist ātrus vārtus, taču notika pretējais – "Dinamo" mazākumā aizskrēja pretuzbrukumā, un Gunārs Skvorcovs pēc Mika Indraša piespēles trāpīja vārtu stūrī (1:0).

"Dinamo" izturēja mazākumā, tomēr drīzumā nopelnīja vēl vienu. Miķelis Rēdlihs agresīvi lauzās uz vārtiem un uztriecās virsū vārtu vīram. Šoreiz HPK vairākumā nospēlēja izcili – somi izspēlēja lielisku kombināciju, kuru ar precīzu metienu tukšos vārtos no iemetienu apļa noslēdza Tēmu Turunens (1:1). Pirmās trešdaļas izskaņā "Dinamo" netrūka teicamu iespēju atgūt vadību – Indrašis kārtējā pretuzbrukumā neapspēlēja vārtsargu, citā epizodē meta pāri, bet nākamajā uzbrukumā no aizvārtes momentu izkārtoja Laurim Dārziņam, pēc kura metiena Emils Larmi glāba ar aizsargķiveri.

Otrā perioda beigu daļā rīdzinieki beidzot atguva vadību. Denijs Kristo neitrālajā zonā saņēma piespēli no Gunta Galviņa, ieslidoja uzbrukuma zonā un no iemetienu apļa trāpīja tuvajā stūrī (2:1). Arī šoreiz pārsvars gan tika ātri izlaists. Vēl trešdaļas izskaņā Oskars Batņa nopelnīja 2+2 soda minūtes, un Jonass Lehtivuori panāca izlīdzinājumu (2:2). "Dinamo" vēl apsprieda iespējas pieprasīt trenera izaicinājumu, tomēr tiesneši sacīja, ka pārbaudīt iespējamo aizmugures stāvokli var tikai vārtu gūšanas epizodē, nevis iepriekšējā.

Un scenārijs atkārtojās arī trešo reizi. 47. minūtē Kristo viduszonā pārtvēra ripu, ieslidoja zonā un trāpīja Larmi starp kājsargiem (3:2), taču HPK nepadevās, trāpīja pa vārtu konstrukciju (gluži kā Brendons Makmilans otrā laukuma galā), izprovocēja vēl vienu noraidījumu, noņēma vārtsargu un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām atspēlējās jau trešo reizi. Par varoni galotnē kļuva Čehijas čempionvienības Brno "Kometa" uzbrucējs Tomāšs Vincours, kurš HPK pievienojās īpaši uz Špenglera kausu un kurš vēl vienu teicamu kombināciju noslēdza ar metienu tukšā stūrī (3:3).

Spēles liktenis izšķīrās pagarinājumā, un tajā tikai otro vairākumu mačā ieguva "Dinamo", izmantojot sāncenšu skaitliskā sastāva pārkāpumu. Rīdzinieki varēja spēlēt četratā pret trim un lieliski izmantoja plašumu uzbrukuma zonā – Indrašis no iemetienu apļa pēc Miķeļa Rēdliha piespēles pārliecinoši pārspēja Larmi (4:3). "Dinamo" šobrīd grupā pakāpās uz otro pozīciju un to arī saglabās, ja vien somi rīt neuzvarēs Šveices izlasi. No vietas grupā arī būs atkarīga "Dinamo" pretiniece 29. decembrī, kad sāksies izslēgšanas spēles.

HPK – Rīgas "Dinamo" 3:4 (1:1, 0:1, 2:1, 0:1)Vārti: 5:20 Skorcovs (Indrašis, maz.) 0:1, Turunens (Pājanens, Vincours, vair.) 1:1, 36:03 Kristo (Galviņš) 1:2, 41:31 Lehtivuori (Palve, vair.) 2:2, 46:52 Kristo 2:3, 57:08 Vincours (Turunens, vair.) 3:3, 61:05 Indrašis (M. Rēdlihs, vair.) 3:4Soda minūtes: 4:10Vārtsargi: Emils Larmi – Mants Armalis