Rīgas
29.10.2012. 17:30
Rīgas «Dinamo» komanda šobrīd aizvada kārtēju spēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā, visos tiekoties ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas «Dinamo», kas patlaban ir visas līgas līdervienība. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 1:0 mājinieku labā.

Vārtu guvēji: 1:0 Niklass Bekstrēms (Novāks) (19:57 vair.).

Mačs iesākās ar aktīvu spēli un nedaudz pārliecinošāk spēlēja rīdzinieki, tomēr jau pēc četrām spēlētām minūtēm viņi palika mazākumā, kad pie noraidījuma tika Oskars Cibuļskis. Pirmās 80 sekundes Latvijas klubs izturēja, tomēr tad pie vēl divām minūtēm tika Karls, kurš izraidīja ripu ārpus laukuma. Lielā vairākuma laikā Maskavas «Dinamo» veiksmīgi saspēlējās, tomēr Latvijas klubs izturēja gan šo periodu, gan arī visu pārējo mazākumu.

Pēc Sergeja Koņkova spēka paņēmiena Krišjānim Rēdliham laukumu izdevās atstāt vien ar kolēģu palīdzību, bet desmitajā minūtē vairākumu ieguva rīdzinieki. Šajā laikā viņiem pat neizdevās nostāties pretinieku zonā, bet brīdi vēlāk Rihardam Gingem neizdevās no pašas vārtu priekšas pārvirzīt ripu tukšajā vārtu stūrī.

Šajā epizodē jau otro noraidījumu mačā nopelnīja Karls un kārtējā mazākuma laikā Telkvistam atkal vairākas reizes izdevās izglābt viesus no vārtu zaudējuma.

Arī pirmās trešdaļas beigās komandas vairākkārt palika nevienādos sastāvos. Grigorija Šafiguļina noraidījuma laikā pāris bīstamus momentus rīdzinieki izveidoja, turpinājumā vēl vienu muļķīgu noraidījumu nopelnīja Cibuļskis, bet pēdējā minūtē Latvijas klubs tika pie divām soda minūtēm par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Šoreiz mājinieki tomēr atklāja rezultātu, kad pāris sekundes pirms trešdaļas beigām pēc Filipa Novāka metiena ripu pielaboja zviedru uzbrucējs Niklass Bekstrēms un rezultāts kļuva 0:1. Viņam tas ir pirmais vārtu guvums KHL čempionātā.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Kristers Gudļevskis).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Arvīds Reķis, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs un Matjē Karls.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Miks Indrašis, Aleksandrs Žirū, Pols Šehura, Kaspars Daugaviņš, Andris Džeriņš, Robs Šremps, Māris Bičevskis, Gints Meija, Elvijs Biezais, Roberts Bukarts un Ģirts Ankipāns.

Reklāma Maskavas kluba sastāvā nespēlē viena no pasaules hokeja spilgtākajām zvaigznēm Aleksandrs Ovečkins, kurš ir apslimis. Viņš ir komandas rezultatīvākais spēlētājs.

Iepriekšējā spēlē Liepājā Pekas Rautakallio vadītā vienība guva sešus vārtus (sezonas rekords), ar rezultātu 6:3 pieveicot KHL pastarīti Jekaterinburgas «Avtomobilist». Ar šo panākumu «Dinamo» pārtrauca piecu spēļu neveiksmju sēriju.

Tikmēr Maskavas «Dinamo» iepriekšējā mačā ar 0:4 izbraukumā cieta sakāvi pret Ņižņinovgorodas «Torpedo», bet līdz tam 11 spēlēs bija piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu.

Nākamo maču «Dinamo» aizvadīs 31. oktobrī, kad tiksies ar Sanktpēterburgas SKA.