17.10.2016. 09:10

Rīgas "Dinamo" trīs spēļu izbraukumā devās labā noskaņojumā, jo pirmo reizi sezonā izdevās uzvarēt divos mačos pēc kārtas – 3:2 Kontinentālās hokeja līgas vēsturē garākajā pēcspēles metienu sērijā, kas aizņēma 17 minūtes, pret Jaroslavļas "Lokomotiv", kam sekoja Jakuba Sedlāčeka 25 atvairītie metieni un sausā uzvara ar 4:0 pret Podoļskas "Vityaz".

Tomēr no trim mačiem neizdevās pārvest ne punkta – 3:4 pret Čerepovecas "Severstal", izšķirošos vārtus zaudējot pēc rupjas kļūdas 48. minūtē, 1:4 pret Sanktpēterburgas SKA, lai gan 51. minūtē izdevās samazināt deficītu līdz minimumam, un 2:3 pret Maskavas CSKA, divas reizes atspēlējoties, tomēr ielaižot trīs minūtes un trīs sekundes līdz beigām.

Ar 11 punktiem Rīgas "Dinamo" atrodas Kontinentālās hokeja līgas pēdējā vietā, no priekšā esošās Novokuzņeckas "Metallurg" atpaliekot četrus punktus. Rīdzinieki trīs mačos nav guvuši vārtus, un sliktāks rādītājs ir tikai trim komandām. Noslēdzošajā trešdaļā zaudēts 11 no 20 spēlēm, bet uzvarēts tikai trīs reizes. 72,9% mazākumā ir trešais sliktākais rādītājs.

Tomēr Rīgas "Dinamo" vadības un līdzjutēju pacietības mērs nav pilns – komandu turpina trenēt Normunds Sējējs. "Spēle nebija slikta. Mums bija savas iespējas, bet pretiniekiem iespēju bija krietni vairāk. Cīnījāmies aizsardzībā un centāmies kaut ko panākt pretuzbrukumos. Neizturējām. Diemžēl rezervistu soliņš mums ir īss, un katru reizi kāds pieļauj rupju kļūdu. Nevaram uzminēt, kurš kļūdu pieļaus nākamais," pēc pēdējā zaudējuma sacīja Sējējs.

Tikmēr nākamā pretiniece Maskavas "Spartak" pirms nedēļas atbrīvojās no galvenā trenera Germana Titova, kura vadībā pērn neiekļuva izslēgšanas spēlēs, lai gan komanda pašlaik ieņem 11. vietu 14 komandu konkurencē Rietumu konferencē, 20 mačos sakrājot astoņas uzvaras un 24 punktus.

Sestdien izdevās pārtraukt sešu zaudējumu sēriju, savā laukumā ar 2:1 pēcspēles metienos pieveicot Novosibirskas "Sibir". Par melnās sērijas pārtrūkšanu parūpējās Vjačeslavs Ļeščenko, kurš izlīdzinājumu panāca minūti un 46 sekundes līdz pamatlaika beigām, un Aleksandrs Vasiļjevs, kurš ar metienu realizēja izšķirošo bullīti.

Maskavas "Spartak" vārtos 27 no 28 metieniem atvairīja Ņikita Bespalovs. Tomēr 28 gadus vecais vārtsargs pie teikšanas ticis reti – tikai četros mačos. Lai gan Bespalovs atvairījis 93,7% sāncenšu metienu un zaudējis tikai vienu reizi, iepriekšējie treneri priekšroku deva zviedram Markusam Svensonam.

2013. un 2014. gadā Svensons kļuva par Zviedrijas čempionu, 2015. un 2016. gadā ierindojoties otrajā vietā. Pagājušajā sezonā viņš tika pie labākā vārtsarga balvas, tomēr sniegums Maskavas "Spartak" vārtos klibo – 89,7% un 2,74 vidēji ielaistie vārti. Ar Svensonu vārtos komanda kopš 29. septembra zaudējusi piecus mačus pēc kārtas.

Maskavas "Spartak" trīs rezultatīvākie hokejisti ir leģionāri. 18 punktus savācis amerikāņu aizsargs Mets Gilrojs, kurš laukumā pavada vairāk nekā 24 minūtes. Viņam seko Raiens Stoa, kurš guvis desmit vārtus, savācis 17 punktus un pozitīvu lietderības koeficientu +1, un čehs Lukāšs Radils ar 13 punktiem. Viņš guvis četrus vārtus, divi no tiem bijuši vairākumā, bet viens atnesis komandai uzvaru.

Vai Rīgas "Dinamo" spēs uzvarēt pretinieku, kas neatrodas labākajā situācijā un krīt arvien zemāk? Pirmais iemetiens pulksten 19:30. Nedēļas turpinājumā Latvijā viesosies valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš kopā ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kā arī "Sochi".

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa