26.08.2013. 21:34
Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņu ar uzvaru sākuši Rīgas "Dinamo" spēlētāji, kas turnīra pirmajā mačā ar 3:1 pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv", vienīgos vārtus ielaižot vien trīs sekundes līdz spēles beigām. Otrdien rīdziniekiem pretī stāsies "AK Bars" spēlētāji.

Maču ļoti apņēmīgi uzsāka viesi, tūlīt pēc iemetiena liekot Mikaelam Telkvistam piespiest ripu, bet vēl pēc brīža zviedru vārtsarga modrību pārbaudīja Miķelis Rēdlihs. Arī perioda turpinājumā Jaroslavļas hokejisti bija nedaudz ātrāki, agresīvāki un precīzāki, kas ļāva tieši viņiem kontrolēt mača gaitu. Telkvistam un rīdzinieku aizsardzībai nācās krietni pasvīst, lai tiktu galā ar sāncešu uzbrukumiem, bet sevišķi aktīva bija dzelzceļnieku pirmā maiņa un tieši Rēdlihs. Tikmēr "Dinamo" bija ne vien problēmas ar sāncenšu vārtu apdraudēšanu, bet Kērtisu Senfordam pat nebija iemeslu piespiest ripu un tikt pie iemetieniem sāncenšu laukuma pusē.

8. minūtē beidzot pie savas iespējas tika arī rīdzinieku pirmā maiņa, kad uzbrukumam pieslēdzās Sandis Ozoliņš, taču nogādāt ripu kādam no partneriem nesanāca - sāncenši neļāva. Šāda viesošanās pie Senforda vārtiem tomēr nekļuva par ierastu lietu līdz pat perioda beigām, un vairāk joprojām uzbruka "Lokomotiv". Divas minūtes līdz trešdaļas beigās Aleksandrs Ņiživijs aiz vārtiem tika pie ripas un tūlīt to spēlēja uz vārtu priekšu, taču Meta Robinsona raidījums nebija precīzs.

Trešadaļas izskaņā par pārkāpumu pie apmales divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ozoliņš, bet viesiem daudz netrūka, lai vēl līdz atpūtai atklātu rezultātu, tomēr atkal uzdevumu augstumos bija Telkvists un visa "Dinamo" aizsardzība. Pēc pirmā perioda uz tablo palika divas nulles, bet otro rīdziniekiem bija jāsāk mazākumā.

Izturējuši atlikušās mazākuma sekundes un atvairījuši vēl dažus sāncenšu uzbrukumus, dinamieši metās atspēlēties un ar ceturtās maiņas pūlēm nopelnīja vairākumu - vārtu priekšā neatļauti tika kavēts Artūrs Kuzmenkovs. Turklāt apmēram minūti "Dinamo" kombinēja aizturētā soda laikā, izveidoja pāris bīstamus momentus, bet vārtus neguva. Toties to izdevās izdarīt, spēlējot vairākumā. Laukuma vidusdaļā uz mirkli pajuka sāncešu rindas, ko izmantoja rīdzinieki, ātri atgriežoties "Loko" aizsardzības zonā un noorganizējot vārtu guvumu - Robinsons piespēlēja Šekuram, kurš ar vieglu pieskārienu novirzīja ripu Indraši, bet Mika metienu Senfords tvert nespēja.

Jau pēc minūtes uz tablo iedegās 2:0, un šoreiz ar vārtu guvumu izcēlās centīgā ceturtā maiņa, kad lielisks plaukstas metiens padevās Jurim Upītim. Veiksmīgie uzbrukumi, šķiet, beidzot ļāva mājiniekiem atbrīvoties no satraukuma par pirmo spēli savu līdzjutēju priekšā gandrīz pilnīgi aizpildītājā Arēna Rīga. Centībai, kādas netrūka arī pirmajā puslaikā, klāt nāca arī precizitāte, kas nu jau "Dinamo" ļāva vairāk uzturēties sāncenšu zonā. Trešadaļas turpinājumā mājinieki vēl divas reizes nonāca vairākumā (vispirms tika nogāzts "tamborēšanas" meistars Ņiživijs, bet pēc tam viesi laukumā devās sešatā). Vārtus gūt gan neizdevās ne vairākumā, ne vienādos sastāvos, taču trešdaļu "Dinamo" varēja noslēgt labā noskaņojumā - izdevies pārņemt iniciatīvu un arī izvirzīties vadībā ar 2:0.

Jau trešā perioda pirmajā minūtē daudz netrūka, lai rezultāts kļūtu 3:0, taču Robertam Bukartam pie tukša vārtu stūra neizdevās aizsniegties līdz ripai. Vēl pēc divām minūtēm pēc Ņiživija piespēles bīstami meta Marcels Hosa, bet uzdevumu augstumos bija Senfords, atvairot ripu. Vēl pēc brīža neuzmanīgi ar nūju darbojās Kristpas Sotnieks, iebraucot sejā Emīlam Gaļimovam un nonākot uz noraidīto spēlētāju soliņa. "Lokomotiv" pirms vairākuma izspēles pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, taču, lai arī kas tā laikā tika zīmēts uz kombināciju dēlīša, tas viesiem nepalīdzēja. Viņi saspēlējās rīdzinieku aizsardzības zonā, slidināja ripu gar Telkvista vārtiem, bet dabūt to pāri līnijai nespēja.

Perioda vidū uz brīdi uzplaiksnīja "Lokomotiv" uzbrukumi, un divās epizodēs Telkvistam klājās tiešām smagi, tomēr ripa vārtos nenonāca. Viesus ar kārtējām veiksmīgajām darbībām atvēsināja ceturtā maiņa, taču nu jau Senfords ir tas pēdējais cietoksnis, kas veiksmīgi stājas ripas ceļā. Tuvojoties mača izskaņai ar lielām aktivitātēm uzbrukumā rīdzinieki vairs neaizrāvās, galvenokārt domājot par savu vārtu drošību, tomēr četras sekundes līdz mača beigām tika pie vēl viena vairākuma. Un vēl viena vārtu guvuma - gan garām sāncenšu aizsargam, gan vārtsargam un precīzi devītniekā ripu raidīja Marcels Haščāks.

Ja par uzvaru vairs varēja nešaubīties, tad 70 sekundes līdz spēles beigām apdraudēta tika Telkvista sausā spēle, jo "Dinamo" maču vajadzēja noslēgt, spēlējot mazākumā. "Sausajam" panākumam pietrūka trīs sekunžu... Turnīrs uzsākts ar uzvaru 3:1, bet nākamie rīdzinieku pretinieki jau otrdien būs "AK Bars" spēlētāji.

Vārti: 24:14 Indrašis (Robinsons, Šehura, vair.) 1:0, 25:24 Upītis (Kuzmenkovs) 2:0, 56:32 Haščāks (Ņiživijs, vair.) 3:0, 59:57 Kručiņins (Apaļkovs, Gaļimovs, vair.). 3:1Soda minūtes: 6:8Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Kērtiss Senfords