06.12.2013. 19:30

• Indrašis: Vilsons un Hosa zina, ko darīt ar ripu vārtu priekšā vakar
  • Kuldas rezultatīvā piespēle palīdz uzvarēt «Avangard» vakar

Maču rīdzinieki iesāka ļoti aktīvi, jau pirmajā minūtē izpildot vairākus bīstamus uzbrukumus. Savukārt jau otrajā minūtē «Severstaļ» tika pie pirmā noraidījuma par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Šīs divas minūtes rīdzinieki neaizvadīja pārāk pārliecinoši, tomēr ātri vien nopelnīja vēl vienu vairākumu un piektajā cīņas minūtē beidzot izvirzījās vadībā - pēc pirmās maiņas saspēles precīzi ripu vārtos trieca Marsels Hosa, panākot 1:0.

Arī turpmākajās minūtēs rīdziniekiem piederēja ievērojams pārsvars, tomēr vienu no saviem ļoti retajiem momentiem izmantoja tieši «Severstaļ», kad 13.minūtē Anatolijs Ņikoncevs raidīja ripu caur Mikaēla Telkvista kājsargiem, panākot 1:1.

Ātri vien Rīgas «Dinamo» arī nopelnīja pirmo noraidījumu, kura laikā viesi izpildīja vairākus ļoti bīstamus metienus, tomēr šoreiz allaž Telkvists bija vietā. Pirmās trešdaļas beigās abām komandām bija labi vārtu gūšanas momenti un reizi ripa trāpīja arī pa «Severstaļ» sargāto vārtu stabiņu, tomēr pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts palika neizšķirts.

Arī otro trešdaļu Rīgas «Dinamo» iesāka aktīvi un ātri vien nopelnīja vairākumu, bet, neskatoties uz vairākiem labiem momentiem, rezultāts nemainījās. Drīz pēc tam arvien labāk sāka uzbrukt. Rīdziniekiem saglabājās pārsvars, bet «Severstaļ» cītīgi gaidīja mājinieku kļūdas.

Kaut momenti otrajā trešdaļā bija abām komandām, rezultāts tā arī nemainījās un saglabājās 1:1.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē vairāk uzbruka «Severstaļ», bet brīdī, kad rīdzinieki atguva iniciatīvu, pie noraidījuma tika Sandis Ozoliņš un šo vairākumu jau trīs sekunžu laikā viesi izmantoja - uzreiz pēc uzvaras iemetienā precīzi no zilās līnijas meta Aleksandrs Jevsejenkovs. Līdz ar to pēdējās desmit pamatlaika minūtes Rīgas «Dinamo» uzsāka, atrodoties iedzinējos ar 1:2.

Mājinieki uzbruka aktīvi un četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Ozoliņš izprovocēja konkurentu uz noraidījumu. Sekojošā vairākuma laikā rīdzinieki nomainīja Telkvistu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr pieļautas kļūdas laikā Aleksandram Ņiživijam nācās pārkāpt noteikumus, lai pretinieki nevarētu ieraidīt ripu tukšos vārtos. Tāpēc vairākuma iespēja rīdziniekiem bija zudusi, bet pēdējā minūtē Telkvists tika nomainīts pat laikā, kad rīdzinieki spēlēja mazākumā.

Tomēr visi Rīgas «Dinamo» uzbrukumi bija neveiksmīgi un sīvā cīņā tika piedzīvota neveiksme.

Rīgas «Dinamo» - Čerepovecas «Severstaļ» 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Marsels Hosa (Vilsons, Upītis) (4:36, vair.), 1:1 Anatolijs Ņikoncevs (Videls, Stasenko) (12:03), 2:1 Aleksandrs Jevsejenkovs (Stoļarovs) (49:47, vair.).

Metieni: 22 - 19

Soda minūtes: 8 - 10

Par labāko spēlētāju rīdzinieku rindās tika atzīts Mets Robinsons, bet «Severstaļ» sastāvā - vārtsargs Jakubs Štepaneks.

«Severstaļ» komandas treneru korpusā šosezon strādā arī Latvijas speciālists Andrejs Maticins.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlē ar «Severstaļ»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists un (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Arvīds Reķis, Sandis Ozoliņš, Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks un Jēkabs Rēdlihs.

Uzbrucēji: Juris Upītis, Kails Vilsons, Marsels Hosa, Miks Indrašis, Pols Šekura, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Vitālijs Pavlovs, Aleksandrs Ņiživijs, Rustams Begovs, Māris Bičevskis un Gunārs Skvorcovs.

Rīdziniekiem šī bija trešā mājas spēle pēc kārtas no septiņām decembrī paredzētajām savā laukumā. Pirmajā cīņā Arta Ābola vadītā vienība ar 1:2 piekāpās Maskavas apgabala «Atlant», bet trešdien ar rezultātu 4:1 pārspēja Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta (savainots) pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv».

LASI TVNET: Rīgas «Dinamo» apspēlē M. Rēdliha «Lokomotiv»

Abu komandu pirmajā savstarpējā mačā šosezon «Dinamo» izcīnīja uzvaru ar rezultātu 1:0.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā «Dinamo» komanda ar 34 spēlēs nopelnītiem 62 punktiem šobrīd ieņem 4. vietu, bet «Severstaļ» iekrātais 41 punkts 33 mačos dod 11. pozīciju.

Arī nākamās četras spēles Rīgas «Dinamo» aizvadīs savā laukumā. Svētdien «Arēnā Rīga» paredzēts mačs pret līgas līdervienību Sanktpēterburgas SKA.